PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671050}

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Star Wars: The Rise of Skywalker
5,9 86 934
oceny
5,9 10 1 86934
4,5 48
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Pamiętam, kiedy po Przebudzeniu Mocy rozległo się masowe narzekanie na Kylo Rena, że emo, że podróba Vadera, po co ściągał maskę. Rey była raczej lubiana, ludzie bardzo chcieli, aby była córką Luke’a.
Obecnie widzę odwrotną tendencję, fani mają dość Rey, ponieważ Disney zrobił z niej zbyt dużą Mary Sue i na siłę wciska nam to, jaka to ona nie jest super, Ben zdaniem wielu jest teraz jedyną nową ciekawą postacią w tej trylogii. Na pewno najlepiej zagraną, Driver obecnie to całkiem innym poziom niż reszta obsady.

Która postać Waszym zdaniem wypada lepiej?

ocenił(a) film na 3
Valia

Jeśli mam wybrac Rey czy Kylo to wybieram generała Huxa

ocenił(a) film na 4
Valia

Rey, bo ładniej kołysze bioderkami.
A w gruncie rzeczy przedmówca ma rację, generał to jedyny dobry antagonista całej nowej serii

ocenił(a) film na 6
Valia

nie umiem wybrać pomiędzy Kylo, a Huxem... obaj są świetni, ale ich historie słabo zakończone, te postaci miały o wiele większy potencjał

ocenił(a) film na 7
Valia

Oczywiście wybieram Bena/Kylo, jego postać zawsze mnie intrygowała. Niestety

----------------UWAGA SPOILER----------

nawróconemu Solo nie dano nawet jednego zdania dialogu, bezczelnie okrojono jego kwestie, bo jakie inne wytłumaczenie? Zmarnowano potencjał niesamowicie, ale Adam wybronił postać najlepiej jak mógł, ta subtelna różnica pomiędzy Kylo a Benem była zauważalna mimo braku dialogu. Do Rey właściwie nic nie mam, ale jest zdecydowanie zbyt idealna przy czym mało wiarygodna, a ten bezsens z przejęciem nazwiska wpienia mnie nawet teraz jak to piszę----------------KONIEC SPOILERA---------

Nie jest to chyba popularna opinia, ale ostatnią trylogię 'lubię' wyłącznie z powodu Kylo Rena/Bena Solo- najbardziej intrygującej postaci w najnowszej trylogii, a może i w całej sadze.

Valia

Kylo. Największy progres i rozwój, ogólnie ciekawa postać. I gra aktorska Drivera to cud miód i orzeszki. Przynajmniej Ben miał jakieś emocje, wiele emocji. Niestety każda emocja Rey wygląda tak samo: płacze, krzyczę, marszcze czoło, mam otwarte usta, żeby wszyscy widzieli moje zęby i wytrzeszam oczy przez 3/4 filmu.

Valia

Kylo , zdecydowanie. Świetnie poprowadzona postać, genialna gra Adama...szkoda, że zginął - zmarnowany potencjał.

ocenił(a) film na 8
panienka_2

Dokładnie tak. I nawet nie pokazali jego ducha... Żenada

Valia

Kylo Ren. Zdecydowanie. Nie jest postacią tak płaską i jednowymiarową jak Rey, ma lepszą historię oraz jest zdecydowanie lepiej zagrany. Od przestraszonego chłopca, który pomimo lat jakie minęły od jego pierwszej zbrodni wciąż jest rozchwiany między jasną a ciemną stroną mocy po pogodzonego z sobą mężczyznę. Jak dla mnie ciekawiej by było, gdyby zamiast afery z Palpatinem rozwinęli wątek Rena jako Najwyższego Przywódcy i gdyby stał się pomostem między jasną a ciemną stroną mocy, zniszczył rebelię i stworzył z FO coś zupełnie nowego.

ocenił(a) film na 2
Valia

Rey czy Kylo ? Obie te postacie są do dup* ! Krótko i tyle w tym temacie ode mnie. Nie da się na te postacie patrzeć bo są miałkie,
jednowymiarowe, nudne i momentami także karykaturalne. Jak zresztą większość nowo wprowadzonych postaci w tych sequelach

ocenił(a) film na 7
Valia

Zdecydowanie Kylo Ren, to najjaśniejszy punkt całej tej trylogii. Raz, Driver to świetny aktor i widać na ekranie że wyprzedza całą resztę o kilka długości, dwa jego postać przeszła najdłuższą drogę ze wszystkich, trzy jego "frajerska" twarz i zachowanie rozwydrzonego bachora stanowiły świetne przełamanie schematu, że Sith (wiem niby nim nie był) musi być przerażający i skoncentrowany na swoim celu.

Valia

Oboje od początki bardzo przypadli mi do gustu. Niestety Ray z filmu na film wypadała coraz słabiej, wydaje mi się że to w dużym stopniu to wina scenariusza że akurat postanowili pójść z nią w tę stronę. Za to Kylo z filmu na film wypada coraz lepiej jego wątek jest rozwijany on sam się zmienia. Co do gry aktorskiej do nikogo nie mogę się przyczepić, choć wydaje mi się że Adam miał o wiele więcej do zagrania niż Daisy, ale ponownie to napiszę, wydaje mi się że jest to wina scenariusza i to jak twórcy postanowili rozwinąć dane postacie.

ocenił(a) film na 7
macxiek

Całkowicie się zgadzam! :)

ocenił(a) film na 7
Valia

Kylo i Rey to dwie najlepsze nowe postacie - obie bardzo lubię i ciężko wybrać jedną z nich. Hmmm. Rey może budzić większą sympatię, za to Kylo jest bardziej intrygującym bohaterem + Driver jest rewelacyjnym aktorem i wciąż mnie śmieszy najeżdżanie na jego występ w TFA osób, które widziały go pierwszy raz w życiu i oceniały przez sam wygląd "niegodny Sitha" (zwłaszcza że nie był Sithem :P).

ocenił(a) film na 8
Valia

KYLO /BEN

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones