PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6001}

Hair

7,8 62 216
ocen
7,8 10 1 62216
7,5 22
oceny krytyków
Hair
powrót do forum filmu Hair

Nie chce być niedelikatny, ale nie ma co ukrywać niewiedzy...
Może może mi ktoś napisać jakich zespołów piosenki zostały umieszczone w filmie??

ocenił(a) film na 9
Wookie_LG

O ile mi wiadomo, cała muzyka do filmu została oryginalnie skomponowana przez Galta MacDermota (który także kierował zespołem muzykę wykonującym; niestety, nie wiem, jak się ta orkiestra nazywała). Za libretto odpowiedzialni są Gerome Ragni i James Redo. Ktoś tam na pewno nagrywał covery z "Hair" (najpopularniejszy był chyba miks "Age of Aquarius/Let the Sunshine in" w wykonaniu The Fifth Dimension - jest też na ścieżce z "Forresta Gumpa"), ale w samym filmie Formana (ani w dziesięć lat starszym musicalu broadwayowskim) nie ma kawałków innych wykonawców. Chyba że się mylę...

Ras_Democritus

właśnie mam problem z Age of Aquarius/Let the Sunshine in" - The Fifth Dimension, pomyślałem sobie, że skoro jedno jest jakieś grupy to inne też mogą, ale nie mogłem znaleźć info...

ocenił(a) film na 9
Wookie_LG

The Fifth Dimension nagrali to dopiero potem, na fali popularności musicalu w wersji scenicznej - czyli gdzieś między 1968 a 1979. Czy nagrywali też inni - nie wiem.

Ras_Democritus

no właśnie - w tym mam problem.

ocenił(a) film na 9
Wookie_LG

No i tak, coś mi jakoś tak chodziło po pamięci, aż się przypomniało: Nina Simone, kompilacja "Ain't Got No" i "I've Got Life:

http://www.youtube.com/watch?v=GUcXI2BIUOQ

To wersja z Harlem Festival z nowojorskiego Central Parku z 1969 roku - nie wiem, czy to było już po premierze musicalu, ale widzi mi się, tak na logikę, że już po. Tak czy śmak, moim zdaniem wersja miażdży (jak zresztą cała Nina Simone, ona jest boska!). Miłej zabawy!

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

Nie będę zakładał nowego tematu. Może mi ktoś pomóc z "nazwaniem" kultowego "Let the Sunshine In". Nie wiem czy prawidłowa nazwa to "Let the Sunshine In", czy "The Flesh Failures", są dwie szkoły. I Trzecia, która tytułuje "Let the Sunshine In/The Flesh Failures". Która ma rację?

ocenił(a) film na 9
Nezumi

Hehe... na okładce soundtracku (absolutnie oryginalnego, legalnego i w ogóle, i jeszcze aniwersari edyszyn na dokładkę) jest jeszcze trochę inaczej: "The Flesh Failures/Let the Sunshine in". I ma to sens, bo jest zaindeksowane jako jeden kawałek. W tej słynnej wersji The Fifth Dimension ("Age of Aquarius/Let the Sunshine in") jest tylko część tego ostatniego utworu, właśnie ta druga.

Ras_Democritus

A ja mam inne pytanie. Miałem swego czasu oryginalny soundtrack. Chciałem ostatnio kupić sobie tę płytę i okazuje się, że w sklepach i na Allegro jest wyłącznie wersja 20th Anniversary Edition, na której utwory są w innych wersjach. Ma ktoś namiar gdzie można kupić "oryginalny soundtrack"?

famous

Cher nagrała "Easy to be hard" - utwór jest zawarty ja jej albumie z 1969 "3614 Jackson Highway". Ponadto wydaje mi się, że obecnie w reklamie jakiegoś mleka jest mocno przerobiona wersja "I got life" :) Co do soundtracku, to ja mam jeszcze oryginalny na winylu.

famous

Jeśli chodzi o "Special Anniversary Edition" z 1999 (okładka z "komiksowymi" wizerunkami bohaterów filmu), jest to oryginalny sountrack z filmu, i to w wersji bodaj najpełniejszej (obejmującej też niektóre utwory ze spektaklu nie wykorzystane w filmie). Ale są też inne, coverowe wersje. Wyszło też nagranie w wykonaniu broadwayowskiej obsady z 1968 (okładka z zieloną włochatą głową i jej czerwonym "lustrzanym odbiciem").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones