PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=64}

Halloween - 20 lat później

Halloween H20: 20 Years Later
5,9 11 742
oceny
5,9 10 1 11742
4,8 8
ocen krytyków
Halloween 20 lat później
powrót do forum filmu Halloween - 20 lat później

Podróba Krzyku?

ocenił(a) film na 7

Niestety, H20 nie trzyma już tego samego poziomu, co jego poprzednie części. Jak dla mnie ten film jest zbyt podobny do Krzyku i ma do niego wiele nawiązań (Krzyk 2 w TV u dziewcząt czy też"Jedźcie do Becker'ów"). Niektóre sceny (ucieczka schodami, rzucanie przedmiotów "zagradzających" drogę mordercy czy też rzucanie w samego mordercę) jak i również soundtrack (który notabene pasuje dużo bardziej do Krzyku) są identyczne.

Halloween jako seria horrorów jest dobra, jednak H20 to jedna z gorszych częsci, która nie dorównuje geniuszowi jedynce czy też czwórce...

Moja ocena: trochę naciągane 6/10

ocenił(a) film na 9
Davidsoon

Nie zgadzam się absolutnie. "H20" nie jest podróbą czy też popłuczynami po "Krzyku", jest za to jednym z wielu slasherów powstałych w dobie fascynacji filmem Cravena. Te powstałe w drugiej połowie lat 90. horrory charakteryzowały się klimatem zbliżonym do tego, który w jednym ze swoich lepszych filmów osiągnął Craven; za przykłady można podać "Ulice strachu" czy "Krew niewinnych", "H20" także. "20 lat później" to film o tyle dobry, że trzymający w napięciu. Wg mnie jest to też najlepsza część serii po pierwszej i drugiej (wymieniona przez Ciebie "czwórka" plasuje się tuż po "H20" i znajduje się moim zdaniem na tym samym poziomie co "piątka"). Moja ocena dla "Halloween - 20 lat później" to 7,5/10.

Co do nawiązań, to "Krzyk" pierwszy nawiązał do "Halloween" scenami z udziałem Jamie Lee Curtis z oryginału, twórcy "H20" odpowiedzieli tym samym używając w swoim filmie fragment "Krzyku 2". Z nawiązań pojawia się jeszcze imię "Casey".

Scena z zagradzaniem mordercy drogi jest żywcem wyjęta z "Halloween 2" (1981), nie z "Krzyku".

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones