Film

1970 1 godz. 36 min.
6,6 7
ocen
6,6 10 7
28
chce zobaczyć
{"id":"6014","linkUrl":"/film/Halls+of+Anger-1970-6014","alt":"Halls of Anger","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/60/14/6014/7469699.2.jpg"}
W ramach integracji do szkoły z czarnoskórą młodzieżą zostają przeniesieni biali uczniowie. Decyzja powoduje coraz więcej konfliktów. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Szkoła, w której uczą się wyłącznie czarnoskóra młodzież ma zostać poddana rasowej integracji. W efekcie przeniesiona zostaje do niej grupa białych uczniów. Spotyka się to jednak z dużym niezadowoleniem i oporem. Aby zaradzić narastającym problemom, sprowadzony do szkoły zostaje nowy nauczyciel, Quincy Davis (Calvin Lockhart).

studio
Mirisch Corporation, The
data produkcji
1970
tytuł oryg.
Halls of Anger
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • dodaje tutaj fakt, że czarnoskóry nauczyciel wykłada historię literatury amerykańskiej z obszaru Nowej Anglii, czyli zasadniczo nie jest to typowa literatura kolonialna południa, ale jednak pisana przez białych facetów.

  • Jeff Bridges

    TangoAndWaltz ocenił(a) film na 8

    jako jeden z białych chłopaków, których starzy nie przenieśli do innej szkoły dla białych w ramach ratowania tyłka, w związku z czym muszą uprawiać międzyrasowy survival.

    • w szkole dla czarnych - czyli: wytknąłeś swój jaśniepański nos z bezpiecznej części miasta, to cierp.