PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659260}

Halo 4: Naprzód do świtu

Halo 4: Forward Unto Dawn
6,0 7 509
ocen
6,0 10 1 7509
Halo 4: Naprzód do świtu
powrót do forum filmu Halo 4: Naprzód do świtu

O co chodzi...?

ocenił(a) film na 5

Przyznam, że mało zrozumiałam z tego filmu chociaż nie dłużył mi się i był całkiem przyjemny.
Jest akademia wojskowa i grupka kadetów o których opowiada film... Nie wyjaśnili jednak co to za wojna z rebeliantami, o co walczą, po co to robią i w ogóle o co chodzi w całym tym świecie. Potem nagle napadli na nich kosmici i koniec filmu. Nie zdążyłam nawet przywiązać się do bohaterów. Trochę kiepsko ich przedstawili chociaż to i tak bez znaczenia skoro prawie wszyscy zginęli.
Laskiego da się polubić. Murzynka była ich dowódcą więc ją kojarzę, ale ten trzeci chłopak co przeżył - nawet nie pamiętam jego imienia...
Nie grałam w grę i pewnie nigdy nie zagram więc ogólnie nie wiem o co chodzi i po co w ogóle to oglądałam.
Pomysł na film super, bo lubię takie klimaty. Mam nadzieję, że nakręcą parę części na podstawie gry i wyjaśni się o co chodzi.

ocenił(a) film na 9
Izen

Ten film jest takim wstępem do gry Halo4, jeśli byś grał w poprzednie części wiedział byś co i jak. Ja tak jak i ty pierwsze zobaczyłem film, Też nie zbyt wiele zrozumiałem ale mam zamiar zobaczyć np.
http://www.filmweb.pl/film/Halo%3A+Legendy-2010-536250
więc mam nadzieje że jeszcze mi się temat bohaterów rozjaśni choć i tak mało będę wiedział nie grając w grę.
Jest jeszcze film Halo który czeka na swoją premierę więc też morze być coś ciekawego
http://www.filmweb.pl/Halo

ocenił(a) film na 2
Izen

To miał być film dla fanów, ale skończył jak wycieraczka. Mimo że zepsułaś już sobie wyobrażenie o uniwersum, to i tak opowiem. Rok 2518. Ludzkość skolonizowała wiele odległych od Ziemi światów. Powstał związek zwany UNSC (baza kosmiczna narodów zjednoczonych) z Ziemią jako stolica. Wielu ludziom z Zewnętrznych Kolonii nie spodobały się jego rządy, zatem utworzyli Rebelie (Insurrection). W celu jej powstrzymania ONI (biuro wywiadu marynarki) zfinansowało projekt SPARTANIN II, który prowadziła doktor Catherine Elisabeth Halsey. Porwali 75 genetycznie idealnych 6 letnich dzieci aby szkolić ich w dosłownie spartańskich warunkach. Ważny cytat pani doktor: "You will be trained. You will become best we can make you. You will be protectors of Earth and all her colonies". W wieku dojrzewania przeszli bardzo bolesną serię operacji, które wzmocniły ich mięśnie, szybkość... W 2525 kolonia Harvest została zniszczona przez nieznaną grupę opcych ras zwaną The Covenant. Ludzkość otrzymała wiadomość: "Your destruction is the will of the gods and we are their instruments". Spartanie otrzymali super nowoczesne zbroje do walki z nimi. Gra toczy się od upadku głównej kolonii zbrojnej UNSC: Reach w 2552. Ziemia zostaje ostatnim bastionem ludzkości. Jeżeli znasz dobrze angielski polecam książki. Pierwsza, Upadek Reach, jest po polsku.

ocenił(a) film na 5
MJ_killer

Dzięki za wyjaśnienia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones