PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=521887}
6,4 20 455
ocen
6,4 10 1 20455
Happy Feet: Tupot małych stóp 2
powrót do forum filmu Happy Feet: Tupot małych stóp 2

Zastanawiam się czemu twórcy postanowili wykreować Mambo w drugiej części filmu wzorując go na młodego pingwina cesarskiego, pokrytego w ponad połowie puchem.
W poprzedniej części obserwowaliśmy okres dojrzewania Mambo, gdzie pod koniec filmu nasz bohater był już prawie pozbawiony wspomnianego upierzenia, pozostała tylko cześć na głowie.
Czy ktoś ma pomysł czemu ...?

pikas4

nie mam pojęcia ale to się rzuca że mambo nawet pod koniec 1 był inny - dziób krótszy i nieco jaśniejszy , białe plamy wokół oczu , bardziej upierzony wszędzie , było widoczne że reszta ma bardziej gładkie pióra. Może to bd jakaś sugestia że memfis zgubił jajo swojego syna i zamiast niego złapał ... coś innego , które się tam przyturlało z nie wiem skąd ? Albo po prostu mambo jest cały czas dzieciakiem ...

Enterraz

zlapal inne jajo?nie sadzisz ze to troche naciagane i dziwne??zreszta widac ze mambo jest pingwinem cesarskim

pikas4

Moim zdaniem jest to zamierzona aluzja do niedojrzałości niektórych mężczyzn, którzy nie dorośli do roli ojca. Przedstawienie Mambo jako młodziaka ma symbolizować jego niedojrzałość, być może nawet kompleks Piotrusia Pana, kiedy to będąc już dojrzałym płciowo pingwinem wiąże się w parę i ma młode, jedak w środku nadal pozostaje dzieckiem.
Taka tam teoryjka ;D

ocenił(a) film na 10
metaxxa

Dobra rozkmina :) myślę, że dużo prawdy w tym jest. Aczkolwiek mogli zostawić mu puszek taki jaki się zrobił na końcu filmu pierwszego [trochę zółtego pierza już wystawało]... Dla mnie to też zupełnie dziwne, że upuszył się na nowo.

ocenił(a) film na 8
pikas4

po to zeby sie odroznial

ocenił(a) film na 8
pikas4

To upierzenie wyróżniało Mambo. Gdyby pokazali go dorosłego to niczym by się nie różnił od innych pingwinów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones