PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599716}
6,7 1 903
oceny
6,7 10 1 1903
6,0 3
oceny krytyków
Harakiri: Śmierć samuraja
powrót do forum filmu Harakiri: Śmierć samuraja

Przed obejrzeniem tego filmu nie spodziewałem się, że filmowi o takiej tematyce z tak niewielką ilością scen walk (a tematyka o nie wręcz się prosiła), wystawię tak wysoką ocenę. Tak jak wyżej, pomimo że w tym obrazie - walk samurajów jest niewiele, to ogląda go się z dużym zaciekawieniem. Film ten wciąga od samego początku - na prawdę chyle czoła przed reżyserem za to, że przy tak niewielkiej ilości akcji, potrafił zrobić tak wciągający widza film. Film ten oprócz ciekawie pokazanej japońskiej tradycji czasów samurajów, demonstruje widzowi poprzez swoje dzieło, aktualne bez względu na epokę (ale obecnie mało medialnie eksponowane), wartości - poświęcenie w imię miłości, honor, wrażliwość, litość. Dobra gra aktorów. Świetnie ogląda się w jakości HD. Myślę, że oceniłbym ten film jako rewelacyjny gdyby było w nim więcej scen walk. Polecam. 8/10.

ocenił(a) film na 6
Ronin25

A ja właśnie przejrzałam go na poglądzie i mam wrażenie jakby pokolorowali film Kobayashiego... Ja rozumiem remeke, ale to wygląda jak bezczelny plagiat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones