PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 356 750
ocen
7,7 10 1 356750
6,4 32
oceny krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Draco to jedna z najciekawszych i najwięcej wnoszących postaci w Harrym Potterze, i do tego najbardziej dopasowanych aktorów do postaci z książki. Uwielbiam go za jego wredność, cyniczność, złośliwość, aroganckość, konfliktowość, egoizm, inteligencję, ambicję, kpiący uśmiech, sarkazm i niewyparzoną gębę. A także późniejsze rozterki, uwięzienie i to miotanie się między dobrym a złym. On jest inteligentny, ambitny, jest ucieleśnieniem cool charakteru. Jest konfliktowy i złośliwy co sprawia go takim Bad boyem, ale w głębi serca nie jest zły. Chociaż przyznam że miły też nie jest, ale nigdy nie pociągali mnie mili goście. Lubię nawet to jego niekiedy tchórzostwo, bo wnosi ono wątki nieźle komediowe i naprawde śmieszne, i mi nie przyćmiewa obrazu tego "Bad Dracona"
Czytałam o nim że jest marudny (jak miał rękę w gipsie to marudził i inni wykonywali za niego zadania domowe), ale to nawet mi do niego pasuje i nie powoduje spsucia (że tak się wyrażę) świetności jego obrazu, sprawia go to ciekawszym i dowodzi że jest tylko człowiekiem. "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie hnie jest mi obcer".. Znalazłam na tumblr taki opis o nim: Do not think He is a man of sin, do not think he is not trying, he is the boy without a choice, inside he is dying.- I to opisuje doskonale jego uczucia z 6 części Hp. Świetnie go opisuje go też zdanie "samotny, pozbawiony miłości, ciepła i przyjaciół chłopiec którego przerasta życie"

Niemniej uwielbiam jego "filthy little mugblood" wypowiadane z takim skrzywieniem i przymarszczeniem na nosie, szczególnie w scenie z HPiKT zanim Ron rzucił na niego zaklęcie zjadania ślimaków. Lubię jak marszczy wtedy nos :D

Do tego Draco jest ładny, a w moim mniemaniu każdy książkowy czy filmowy wróg POWINIEN być ładny, a może nawet ładniejszy niż główny bohater, gdyż sprawia go to potężniejszym. No bo taki chłopak, arystokrata i ambitny, mający wyższe mniemanie o sobie a nie byłby ładny? Chyba musi mieć jakieś do tego podstawy? Już czytając książkę uważałam że Dracon powinien być jednym z najprzystojniejszych charakterów, bo o ile nie jest to gdzieś wcześniej zaznaczone że postać głównego wroga (tutaj szkolnego bo główny to Voldemort) jest nieładna albo np. przypomina człowieko- węża xD (przyp. Voldemort) to dobrze jest i idzie na plus serii jeśli jest ona urodziwa i może czarować panny lub chłopaków swoim urokiem

I w ogóle jak on płakał w łazience Marty to ja też prawie ryczałam, bo jak mówiłam- Draco to też człowiek, i właśnie tutaj zostało to pokazane, jak bardzo on jest człowieczy, to była smutna scena przychylająca mu naprawdę dużo sympatii. Nawet wredny Draco, Draco cham ma w głębi jakieś uczucia.

I potwierdzam, że Harry to debil, że rzucił na niego Sectusemprę

Co do tego że Draco zaatakował pierwszy Harry'ego w łazience nie dziwię mu się mu się. To musiała być dla niego bardzo kompromitująca sytuacja. Zawsze starał się grać twardziela, a tu nagle największy wróg widzi go płaczącego...

Wg mnie książka bez Draco w ogóle NIE MIAŁABY miejsca, po prostu nie mogłaby zaistnieć.

into_the_moonlight

Okey, kocham Dracona, bo jednak gdy czytałam książki podobała mi się ta władczość (o tym potem). Ale ty, dziewczynko, chyba nie rozumiesz tej postaci i nie jest to miłość, a wręcz tylko głupie zauroczenie. Nie dostrzegasz chyba tego, że był nietolerancyjny. A szczególnie zdanie "mi się podoba, że jest taki arogancki dla innych". Zapewne nie rozumiesz o czym mówię, ale już biegnę z wyjaśnieniami. Powiedzmy, że masz takich "typowych" kolegów z klasy i takich Bad Boy'ów. Przypomnij sobie takiego kolegę. Taki właśnie był (w pewien sposób) Draco. Gdybyś była w Gryffindorze to to był by taki zjeb dla ciebie. To tak jak z Lucjuszkiem. Jak czytasz fanfiction o tym, że jesteś uczennicą, a Lucjusz nauczycielem to oczywiście: ruchanko, miłość i wszystkie bezsensowne powody do "miłości". Ale w prawdziwym świecie na pewno dla ciebie było by dziwnie z takim typowym nauczycielem. Mówiąc o tym co wtedy zaczęłam. Powiedziałam, że kocham go prawdziwie. I zabrzmiałam jak taka nastolatka. Ale jeżeli kogoś kochasz to nie za wygląd! Okey, opisujesz tu jaki jest dominujący. I to jest spoko, bo wtedy masz pewność, że o ciebie zadba, ale te wszystkie cechy, które wypisałaś nie są powiązane z miłością, a ze stuprocentowym POŻĄDANIEM. Po prostu pociąga Cię to jak mówi itd.. Oczywiście, też tak mam, ale myśląc o tym (a właściwie nim) to tylko dodatek do rozkwitającego związku. Kocham go za jego dobre wnętrze. Za to, że pomimo tego pancerza potrafi okazać dobro, ale tylko z pomocą osoby bliskiej. I nie chcę Cię tutaj urazić, ale tą "miłość" powinnaś brać z dystansem, bo gdy się zagłębiać w tej fałszywej miłości trudno będzie ci pokochać choćby osobę np: brzydszą, mniej zadbaną od Dracona. To tyle ode mnie. Pozdrawiam i pamiętaj: TO OPINIA A NIE HEJT.

joannakobielska

Dodatkowo, takie właśnie dziewczynki zakochujom się w przystojniakach, jak napisał ktoś wcześniej. I uwierz kochana, że Neville jest o wiele lepszą pod względem duszy postacią.

ocenił(a) film na 10
joannakobielska

ja tam rozumiem post jest sprzed 6lat więc byłam młoda i ślepa xD

into_the_moonlight

No, tylko wiesz, czytam o HP non-stop, więc nie sprawdzam kiedy coś było dodane i tak nagle po sześciu latach to zaskoczenie rzeczywiście xD. A tak w ogóle, wow, nie spodziewałam się, wow, nie spodziewałam się. Ale chyba ci się podoba jeszcze pod jakimś względem O.o

ocenił(a) film na 10
joannakobielska

dziś już mi przeszła faza na hp draco toma feltona itd. i widzę jaka błamd ziecinna te 6lat temu xD czuję wstyd za niektóre cytaty tutaj

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

do niektórych cytatów z tego postu się oficjalnien nie rpzyznaję po 6 latach

into_the_moonlight

malfoj i bad boy to jak mały fiat i samochód sportowy ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones