PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 553
oceny
7,5 10 1 436553
6,8 34
oceny krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Film oglądałem jeszcze za małolata w podstawówce, czyli jak sądzę w wieku optymalnym.Oglądaliśmy w szkole, historia mnie nie zainteresowała, ale co ciekawe byłem chyba jedynym, który nie chciał tego oglądać. Obejrzałem jeszcze jakąś część (nie pamiętam którą) i odebrałem to jako film dla nastolatków (13 letnich mniej więcej)- ot siedzą w college'u i bawią się w czarodziejów- z może trochę większym budżetem. Rozumiem, że taka konwencja może być ciekawa i na pewno znajdzie się sporo fanów tego typu filmów, natomiast nurtuje mnie co (poza nachalnymi reklamami) zadecydowało o sukcesie. Mam nadzieje, że jakiś fan wyjaśni co go zachwyciło w hp.

użytkownik usunięty
kubanjan

Ocena jest normalna słuszna. Skąd się wziął fenomen? Z książek! Rowling napisała bardzo dobrą historię. To jest powód... I nie jest to tylko film dla nastolatków również przesadzasz bo film uwielbiają starsi widzowie.

ocenił(a) film na 6

Z książek to przeczytałem tylko połowę pierwszego tomu, więc się nie będę wypowiadał. Czyli wychodzi na to, że fani książek przelali swoje uwielbienie względem niej na ocenę filmu. Myszkę Mickey również oglądają starsi widzowie ( i ją uwielbiają), ale to nie zmienia faktu, że jest ona skierowana do dzieci. Tak samo tutaj. Historia jest na tyle infantylna, że nie sposób brać tego na poważnie- i nie mam tu na myśli wiary w magię :P
W kategorii fantasy to taka bajeczka dla dzieci.

użytkownik usunięty
kubanjan

skoro twierdzisz że to bajka dla dzieci to ja nie mam o czym z tobą rozmawiać

ocenił(a) film na 6

Tak twierdzę, a do rozmowy oczywiście nie zmuszam.

ocenił(a) film na 7
kubanjan

Jest to bajka zarówno dla dzieci, nastolatków, młodzieży jak i dorosłych. Jednym słowem kino familijne.
Rzeczywiście pierwsza część jest trochę infantylna, ale im dalej tym historia przybiera coraz bardziej mroczny i poważny ton, a co do sukcesu to na pewno książki miały bardzo wielki wpływ...w końcu bum na czytanie Harrego Pottera był ogromny jeszcze przed powstaniem filmów.

użytkownik usunięty
Anthrax91

Zgadzam się z tobą w 100% :) masz słuszność przyjacielu.

kubanjan

Powód, czemu cała historia nie przypadła ci do gustu jest prosty-jesteś mugolem!

ocenił(a) film na 6
Anabell_

W to akurat nie wątpię :D

użytkownik usunięty
Anabell_

Like :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones