PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}
plakat filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 431 302
oceny
7,5 10 1 431302
9 104
chce zobaczyć
6,5 22
oceny krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry jest jedyną osobą, której udaje się przeżyć spotkanie ze złym czarnoksiężnikiem - Lordem Voldemortem. W zdarzeniu jednak giną jego rodzice. Osierocony trafia pod opiekę ciotki Petunii i wuja Vernona. Podczas swoich 11 urodzin dowiaduje się, że odziedziczył po rodzicach magiczne zdolności. Wkrótce trafia do szkoły dla czarodziejów - Hogwart. Na miejscu zapozna się z tajnikami quidditcha - dość nietypowego sportu, nauczy się latać na miotle, spotka jednorożce i centaury. Przede wszystkim zaś zmierzy się z siłami zła.

Nadiya
opis użytkownika

W swoje jedenaste urodziny Harry Potter odkrywa, że jest czarodziejem. Wkrótce potem wyrusza z peronu 9 i 3/4 do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam poznaje dwójkę swoich nowych przyjaciół - Rona i Hermionę. Pod okiem surowych, ale dobrych nauczycieli poznaje nowe zaklęcia i wgłębia się w tajniki magii. Pewnego dnia trójka bohaterów odkrywa, że ktoś chce ukraść Kamień Filozoficzny, który został ukryty w zamku, gdzie mieści się szkoła... Postanawiają do tego nie dopuścić.

Campbells
opis użytkownika

Wspaniała adaptacja bestsellera J.K.Rowling. Opowieść o magii, przyjaźni i przygodzie. Harry Potter dowiaduje się, w dniu swoich 11-tych urodzin, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przeżywa największą przygodę swojego życia. Uczy się latania na miotle i różnych pożytecznych zaklęć. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego kamienia filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.

[opis dystrybutora]

Campbells
opis użytkownika

Harry Potter (Daniel Radcliffe) mieszka u Dursley'ów na Privet Drive 4 w Little Whinging. Cały czas jest gnębiony i poniżany przez swojego nieznośnego kuzyna, Dudley'a. Czasami wokół niego dzieją się niezwykłe rzeczy, jednak chłopiec nie znajduje ich uzasadnienia, póki nie otrzymuje listu z Hogwartu - Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Okazuje się bowiem, że Harry jest czarodziejem tak jak jego rodzice, którzy wcale nie zginęli w wypadku samochodowym, ale zostali zabici przez najpotężniejszego czarnoksiężnika wszech czasów, Lorda Voldemorta. Dotychczas jego atak przeżył tylko Harry, a śladem po nim jest blizna w kształcie błyskawicy na jego czole. Życie 11-letniego Pottera ulegnie całkowitej zmianie, lecz wkrótce okaże się, że Voldemort wcale się nie poddał i nadal pragnie śmierci chłopca...

miss_anonymous
opis użytkownika

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to fantastyczno - przygodowy film oparty na popularnej książce J.K. Rowling. Wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa jest pierwszym filmem o przygodach małego czarodzieja.
W dzień swoich jedenastych urodzin Harry (Daniel Radcliffe) dowiaduje się, że jest czarodziejem. Jego życie ulega całkowitej zmianie. Wychowywany przez wujostwo, które nie uznawało jego odmienności, zostaje przyjęty do Hogwartu - elitarnej szkoły dla czarodziejów - gdzie będzie mógł rozpocząć swoją magiczną edukację. Równocześnie Harry odkrywa, że w świecie czarodziejów jest uznawany za bohatera, ponieważ jako niemowlę oparł się mocy Voldemorta - potężnego czarnoksiężnika, prześladującego wówczas magiczną społeczność. Jedyny ślad jaki pozostawiło mordercze zaklęcie rzucone przez Voldemorta to mała blizna w kształcie błyskawicy, znajdująca się na czole Harry'ego.

psia_kosc
opis użytkownika