PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=347634}

Hellboy - Krew i żelazo

Hellboy Animated: Blood and Iron
6,8 1 172
oceny
6,8 10 1 1172
Hellboy Krew i żelazo
powrót do forum filmu Hellboy - Krew i żelazo

Miłe zaskoczenie...

ocenił(a) film na 8

Po 'Sword of Storms' nie liczyłem na wiele zasiadając do oglądania 'Blood and Iron' i zostałem mile zaskoczony. Pierwszym wrażeniem jakie nasuwa się już w pierwszych minutach to więcej mroku. Historia nie zapowiada sie na tak kolorową jak poprzedni film animowany i rzeczywiście klimat jest morczniejszy, cięższy, znacznie bliższy komiksom. Co więcej i sama historia chyba każdemu skojarzy się od razu z pewna opowieścią z komiksów Mignoli. Drugim plusem jest ciekawy sposób opowiadania samej historii. W pierwszej części filmu większość wydarzeń to retrospekcje przeszłości w dodatku opowiadane fragmentami i "od końca", z tego powodu wydarzeń współczenych jest niewiele. Z biegiem czasu proporcje sie odwracają ale urywków z przeszłości pozostaje sporo. Kolejnym plusem 9tym razem zupełnie subiektywnym) jest pojawienie się motywu wampirów.
Krótko mówiąc polecam fanom Hellboya!

pinki444

Racja!"Miecz Burz" był słaby ale "Krew i Żelazo" już dużo lepsze:)teraz tylko czekać na 2008 rok,na dwójeczkę fabularną i trójeczkę animowaną:)

pinki444

Popieram. "Sword of Storms" było strasznie słabe, więc niechętnie zabrałem się za nowy film. Jednak opłaciło się, bo był niezły. Wciąż nie jest to arcydzieło, ale przynajmniej czuło się klimat komiksu. Czekam na trzeci film, który ma być oparty na albumie "Czerw zdobywca".

pinki444

IMHO obie części są świetne, ale to tylko subiektywna opinia, bo nie miałem nigdy okazji zapoznać się z komiksami

ocenił(a) film na 7
pancor

Całkiem niezłe, chociaż mogli się bardziej postarać nad fabułą bo animacja nafaszerowana jest sporą ilością stereotypów :) 7/10

pinki444

Popieram. Dużo lepsze niż "Sword of Storms"- lepsza fabuła, konstrukcja historii i o wiele lepszy, mroczny klimat. Animacja taka sobie. 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones