PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858321}

Helmut Newton. Piękno i bestia

Helmut Newton: The Bad and the Beautiful
7,2 2 571
ocen
7,2 10 1 2571
7,2 16
ocen krytyków
Helmut Newton. Piękno i bestia
powrót do forum filmu Helmut Newton. Piękno i bestia

Helmut Newton. 7/10

ocenił(a) film na 7

Intrygujący i klasyczny w formie dokument o słynnym prowokatorze i fotografie high fashion z Berlina, Helmucie Newtonie. Opowiadają o nim m.in. Grace Jones, Isabella Rossellini, Charlotte Rampling i Claudia Schiffer, a także jego największa muza - poznana w Australii żona June, której pozostał wierny aż do śmierci.

Newton słynął z kreatywnych i nierzadko skandalizujących fotografii, które były przesycone erotyzmem, uwielbieniem władczych i dominujących kobiet oraz ich piękna. Newton charakteryzował się też dość specyficznym, rubasznym poczuciem humoru. Pracował w Berlinie, Paryżu i Los Angeles, wykonywał sesje m.in. dla "Vogue". Niektóre feministki zarzucały mu seksizm i mizoginię, natomiast modelki i aktorki, z którymi Newton współpracował podkreślały, że czuły się z nim bezpiecznie i komfortowo. Na pewno Newton był twórcą kreatywnym, nietuzinkowym, prowokacyjnym, który pozostawił w fotografii high fashion trwały ślad.

ocenił(a) film na 7
khanate

W każdym razie będę musiał kiedyś odwiedzić Fundację (Muzeum) Helmuta Newtona w Berlinie. Podoba mi się jego fotografia długonogich i wyszminkowanych piękności: zmysłowa, erotyczna, prowokacyjna, skłaniająca do myślenia.

ocenił(a) film na 7
khanate

Warto jeszcze dodać, że w filmie pojawia się dwukrotnie piosenka The Cure o tęsknocie za miłością "Pictures of You".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones