film

Hirszfeld

2020
56m
7,0 3
oceny
7,0 10 1 3
Lekarz, bakteriolog, twórca polskiej szkoły immunologicznej. Wprowadził oznaczenia grup krwi, czynnika Rh, odkrył przyczyny konfliktu serologicznego oraz opracował zasady... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Hirszfeld zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

premiera

Lekarz, bakteriolog, twórca polskiej szkoły immunologicznej. Wprowadził oznaczenia grup krwi, czynnika Rh, odkrył przyczyny konfliktu serologicznego oraz opracował zasady transfuzji krwi. Ludwig Hirszfeld urodził się w Warszawie, medycynę studiował w Niemczech. Jego odkrycia z zakresu bakteriologii i immunologii przyczyniły się i wciążLekarz, bakteriolog, twórca polskiej szkoły immunologicznej. Wprowadził oznaczenia grup krwi, czynnika Rh, odkrył przyczyny konfliktu serologicznego oraz opracował zasady transfuzji krwi. Ludwig Hirszfeld urodził się w Warszawie, medycynę studiował w Niemczech. Jego odkrycia z zakresu bakteriologii i immunologii przyczyniły się i wciąż się przyczyniają do ratowania milionów ludzkich istnień na całym świecie. W czasie I Wojny Światowej zwalczył epidemię duru plamistego w Serbii, za co otrzymał honorowe obywatelstwo od króla tego kraju. Opracował podział krwi na grupy (O, A, B, AB), oznaczył czynnik Rh oraz odkrył zasady jego dziedziczenia. Wyjaśnił przyczyny konfliktu serologicznego między matką a płodem, za co został nominowany do Nagrody Nobla. W czasie II wojny leczył chorych na tyfus w warszawskim getcie.

studio
Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny (produkcja) / Telewizja Polska (produkcja) / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (współfinansowanie)
tytuł oryg.
Hirszfeld
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Reżyserowi udało się przedstawić postać Profesora Hirszfelda nie tylko jako ikony i wielkiej postaci ale także jako dobrego, niesamowitego człowieka oddanego nauce i ludziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones