Andrzej Gałła 

8,5
11 366 ocen gry aktorskiej
Andrzej Gałła
Aktor wrocławski. W 1981 roku ukończtył Studium Aktorskie przy Teatrze "Kalambur" we Wrocławiu. W popularnym "Kalamburze" występował w latach 1979-81. Następnie przez jeden sezon był aktorem gorzowskiego teatru im. Juliusza Osterwy oraz Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. W latach 1984-86 związany był z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu. W sezonach 1986-91 oraz 1994 grał we wrocławskim Teatrze Współczesnym a od roku 1993 do 1998 także w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Obecnie jest etatowym aktorem Teatru Muzycznego we Wrocławiu.
W 1997 roku zdał eksternistyczny egzamin reżyserski . Reżyserował spektakle m. innymi w Wałbrzychu, we Wrocławiu oraz w Kownie na Litwie i w czeskim Cieszynie.
W filmie zadebiutował epizodem w "Barytonie" w 1984 roku. Od tamtej pory zagrał w kilkudziesięciu filmach. Pewną popularność przyniosły mu ostatnie role w serialach tv: właściciela hurtowni i karczmy "Hubertus" w "Stacyjce" (2004) oraz w serialu "Warto kochać", gdzie wcielił się w rolę Burmistrza Rajska - Felicjana Kłaptocza.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 lutego 1952

miejsce urodzenia: Wrocław, Polska

wzrost: 180 cm

W 1981 roku ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Kalambur we Wrocławiu (Polska).
Wystąpił w teledysku zespołu Afro Kolektyw - "Gramy Dalej".
Wygrał casting na rolę Ferdynanda Kiepskiego, ale ostatecznie dostał ją Andrzej Grabowski bowiem życzeniem telewizji było zatrudnienie bardziej znanego aktora. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Uwielbiam pana Andrzeja w tej roli. "Panie Ferdku, każda kobieta po 30-ce staje się wredna z automatu:)"... No i te zapiekłe bandolety... Talent komiczny w najczystszej postaci!

"KURKA WÓDKA"
Jego śmiech mnie rozwala.

Energia, charyzma, co się pojawi na ekranie to od razu mam uśmiech na twarzy

Jako Prezes Kozłowski jest bardzo zabawny

Zajebisty ziomek, typowy "działacz" po 50-tce. Wypas koleś:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones