PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Zapodałem sobie kolejny seans. Pierwsza godzina jest naprawdę w porządku. W drugiej części jest tyle wyciętych scen, że ciężko się ogląda. PJ musi te pół godziny właśnie tam wstawić w EE.

Znowu zadałem sobie to fundamentalne pytanie: Po co elfy targały na plecach setki łuków od Mrocznej Puszczy do Samotnej Góry, aby tylko napiąć je, postraszyć krasnoludy i schować na plecy?. Po co im kołczany skoro żadnej strzały nie użyły?. Co to za bitwa gdzie przynosi się broń i jej się nie używa?. Należało wykosić setki orków w ten sposób na starcie.

użytkownik usunięty
obleh

zgadzam się pierwsza godzina jest w porządku, jedynie w pierwszej godzinie filmu, uleczyłbym wątek Dol Guldur który jest mocno pocięty, i w pierwszej połowie już nic bym nie ruszał. No może dłuższa rozmowa Bilba i Balina, w drugiej połowie właśnie te pół godziny trzeba by wstawić żeby film był wyleczony z tych pociętych ran :)

użytkownik usunięty
obleh

właśnie, też zauważyłem że elfy właśnie nie użyły żadnej strzały, no może prócz Legolasa ale on jest jedyny w swoim rodzaju hehe :D

ocenił(a) film na 9
obleh

Właśnie takie elementy świadczą o kiepskim montażu filmu... również miałem podobne wrażenie podczas oglądania filmu. A obecnie obiecałem sobie, że kolejny raz jak zobaczę B5A dopiero wtedy nastąpi, jak będzie wersja reżyserska.
Tak samo dziwnie się czułem jak widziałem ostatni marsz orków z Trollami na resztki sił Daina... nagle zaczęły padać i tyle... a myślę, że tutaj została wycieta scena balist krasnoludzkich i zapewne to balisty powalą tych kilku Trolli.... no ale zobaczymy jak będzie.

Ważne by właśnie takie błędy wyeliminować scenami uzupełniającymi treść filmu już w wersji reżyserskiej.... zabrakło też sceny z armią Azoga wchodzącą do tuneli powstałych dzięki robołakom... no nic...czekamy :)

khazad7_2

Zawsze bardzo czekałem na każdą z wersji reżyserskich, ale w przypadku BPA jest to szczególne. Myślę, że PJ naczytał się o wadach wytkniętych przez fanów i przyłoży się do tego wydania najbardziej.

użytkownik usunięty
obleh

obyś miał rację a przede mną dziś finał maratonu Lotra na wielkim ekranie powrót króla w wersji reżyserskiej.

ocenił(a) film na 9
obleh

Też na to liczę...skoro aktywnie uczestniczył w rozmowach z fanami do tej pory, czytał opinie internautów, wpisy a FB etc. to też wierzę, że postara się wynagrodzić nam wszystkim to długie oczekiwanie na wersję reżyserską, dając nam naprawdę dobry film! :) Zdecydowanie najbardziej emocjonująca pozycja w tym roku! :)
Lada chwila lipiec się zacznie... ciekawe czy jeszcze w wakacje coś oficjalnego o wersji reżyserskiej powiedzą... mogliby jakiś krótki videoblog puścić ze wstępną zapowiedzią czy coś...

ocenił(a) film na 4
obleh

Nie żebym był negatywnie nastawiony, bo życzę temu filmu z całego serca aby wersja EE coś naprawiła, ale będąc sceptykiem...szczerzę w to wątpię. Znając życie powstawia jakieś debilne sceny nic nie wnoszące do fabuły.

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

Nie no, myślę, że aż tak źle chyba nie będzie :) Mam nadzieję, że wszyscy sceptycy będą zachwyceni wersją reżyserską... w zasadzie to każdemu tego życze.

Anthrax91

Pustkowie w EE jest znacznie lepsze, więc BPA też ma na to szanse.

ocenił(a) film na 9
obleh

Ile szanowny kolega obstawia dodatkowych minut w wersji reżyserskiej? :)

ocenił(a) film na 4
obleh

Pierwsza scena jaka mi przyszła do głowy z Pustkowia Smauga to żałosna śmierć Thraina (serio? krzyk wilhelma) oraz bycze jądra (o ile dobrze pamiętam tą potrawę), po za tym dobre sceny to rozwinięty wątek Mrocznej Puszczy i Beorna i kilka scen nic specjalnie nie wnoszących w Lake Town.

Jak dla mnie Pustkowie Smauga w wersji rozszerzonej było równie męczące co kinówka. Co z tego że 2-3 sceny będą dobre, jak 2-3 sceny będą żałośnie słabe, a kolejne 3 będą przeciętne i spokojnie film mógłby się bez nich obejść. Na to samo cierpią rozszerzę wersję Władcy Pierścieni.

użytkownik usunięty
Anthrax91

bycze jądra to najgorsza scena z pustkowia nie wiem co Jackson sobie myślał dawając tą scenę... Zamiast tak żałosnej sceny mogli dać kurna scenę z krasnoludami stojącymi przed Thranduilem.. Kompletna beznadzieja już sie boję że klimatyczną scenę z bitwy też wytną a wsadzą Alfrida... Przecież on tak wiele wnosi to najlepszy pomost Pj do Lotra i gdzie ten oscar za Alfrida pj??? Należy ci się Peterku!!! Hehe

użytkownik usunięty
Anthrax91

za co twój post na dole został usunięty... widzę że zgodzenie się z moim postem jest "niezgodne z regulaminem"???

ocenił(a) film na 4

Widocznie nie wolno tutaj mówić "nadzieja matką głupich" xP

użytkownik usunięty
Anthrax91

w zasadzie tak można mieć nadzieję jak mówiła Arwena jest wciąż nadzieja :)


ale „póki istnieje pierścień nie ma nadziei” a że w Hobbicie istnieje pierścień to nadzieja na uleczenie blaknie hmmm no ale liczę że słowa Arweny będą silniejsze i nasza nadzieja na uleczenie wersji kinowej nie zniknie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Anthrax91

no to też niestety prawda... Smutna ale prawdziwa...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LukeuszLFC

Voldemort? On znowu wrócił?!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
bartoszcyc8

o co u licha tu chodzi??? co było w tych postach hę???

użytkownik usunięty

Śmieszności.

użytkownik usunięty

no to znaczy że teraz za śmieszności się posty usuwa :P dziwne tylko że moje zostały, bo też nie na temat są ...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kamilxxx09

w twoim temacie zrobiłem okej ale tutaj nie gadałem tylko z Annathraxem a dzisiaj wszedłem i widzę że jego normalny post został usunięty, więc za co?

Jakby był normalny to bym go nie kasował.
Proszę zaprzestać tej dyskusji, i wracać do tematu z pierwszego postu.
Kolejne wpisy nie na temat będą blokowane.

ocenił(a) film na 3
obleh

W tym filmie wszystko to atrapy, nawet tarcze i miecze. Ten film jest tak sztuczny.

Scena szarży Thorina - podczas zmiany ujęć Thorinowi znika raz tarcza, raz miecz, raz jedno i drugie. Jego gromadka również biegnie na pole bitwy bez broni w oddaleniu kamery... Tak się popisali graficy :) Nie dość, że przebrali się i wybiegli na pole bitwy w skórzanych kurteczkach z New-Yorkera to jeszcze zapomnieli broni :)

obleh

Ale problem... przecież nie wszystko musi być pokazane jak na tacy. Logiczne, ze ich używały. W wersji EE będa być może jeszcze te Bestie Wojenne., wiec bedzie do czego strzelać (w Kronice nr 5 jest dużo ciekawych projektów tych bestii).

kamilxxx09

Chyba każdy w kinie gdy zobaczył las elfów napinających łuki liczył na salwę, a tu nic. Po to są w kinie bitwy, aby właśnie takie sceny zobaczyć.

obleh

Bez przesady.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
obleh

To pozerzy.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Niektóre są wręcz przekombinowane, więc powiem Ci, że i tak dobrze, że ich nie użyto w filmie. Dla mnie te robołaki nawet były przegięciem lekkim...wystarczyło po prostu dać nagle wyłaniającą się na horyzoncie armię zła i tyle...zaś bitwa powinna rozgrywać wieczorem/nocą... w świetle dnia miałem wrażenie, że całe wydarzenie nie miało wystarczająco mocnego elementu grozy.... :)

khazad7_2

Przekombinowane? Podaj jakiś przykład, bo akurat nie mam książki pod ręką :P Nie pamiętam, zeby któryś z projektów szczególnie mnie zdziwił.
Co do robakołaków - jak dla mnie bomba. Coś świeżego w Śródziemiu - no i wykorzystano pomysł z powiesci, wiec tym bardziej mnie się to podoba.
A co do nocy - już mielismy jedną taką bitwę. Na polach Pellenoru tez nie było jakiejś szczególnej grozy i wyszło spoko. Tutaj wdł mnie też.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

No tak, ale bitwa na polach Pellenoru rozegrała się nie tylko w pełnym słońcu. Oblężenie miasta trwało także i nocą i to właśnie było jeszcze bardziej realistyczne i wiało grozą :)
Nie mam na myśli przekombinowania w takim zakresie, że użyto w pomyśle czegoś czego w książce by nie było, ale sam fakt, że robołaki pojawiają się, wszyscy patrzą z niedowierzaniem i pewną nutą przerażenia, po czym robołaki chowają się do jam i tyle w temacie...nie mówię tu o tym by zaraz ich w bitwie używać, ale skoro np. już pokazano, że drążą tunele i to miał być element zaskoczenia najwiekszy, taki, że Gandalfa w namiocie Thranduila wyraźnie nie ma pojęcia gdzie są te całe armie zła, to błędem filmu było zrezygnowanie ze sceny z trailera w której widać wielkie hordy Azoga wkraczające do tuneli. Mam nadzieję, że ta krótka scena będzie w wersji reżyserskiej...wtedy robołaki mnie tak nie będą raziły.

Zatem mam po prostu nadzieję, że Twórcy zamiast dokładać kolejne fajerwerki, uporządkują już te które wystrzelono w jakiś sensowny sposób...rozwiną niektóre wątki, uzupełnią fabułę potrzebnymi scenami etc. Na to bardzo mocno liczę.

użytkownik usunięty
khazad7_2

mnie jeszcze brakowało sceny gdy Gandalf mówi "To była ostatnia część wielkiego planu, planu który był starannie przygotowany" i to też chyba mówi wtedy gdy orkowie przechodzą tunelami, myślałem że powie to jak Legolas mu powiedział o tym że armia Bolga się zbliża ale w tym miejscu też tego nie było :P

khazad7_2

Nie rozumiem... dlaczego uważasz, ze błędem był brak sceny z wkraczaniem armii przez te tunele? Własnie dobrze - element zaskoczenia. Widz widzi, jak Azog sie tak kręci, ale nie wie, ze armie będą przechodzić tymi tunelami. Ja jestem za tym, zeby tej sceny NIE BYŁO w wersji EE, bo to moze popsuć zaskoczenie.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

No cóż....zobaczymy. Ja jednak liczę, że taka scena będzie. Element zaskoczenia jednak powinien być wyrysowany na twarzach bohaterów spod bramy Ereboru a nie widza, który widzi, że armie zła maszerują pod Erebor i nie musi być zaskakiwany dodatkowo metodą ich przybycia.
No chyba, ze hordy orków przyleciałyby na nietopetarz z GPS jak Legolas, więc zapewne to by mogło zaskoczyć :P

khazad7_2

No zobaczymy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones