PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Zebrałem główne fabularne znaki zapytania dotyczące filmu Hobbit: Tam i z powrotem. Jak zagra nam PJ?. Zobaczymy za niecałe 9 miesięcy. Na razie można tylko pogdybać.

1. Czy Radagast zginie?
2. Czy Tauriela zginie?
3. Czy członkowie Białej rady osobiście wezmą udział w walce?
4. Czy zobaczymy jeszcze Golluma?
5. Czy Smaug weźmie udział w Bitwie Pięciu Armii?
6. Kto będzie głównym bohaterem prologu?
7. Czy zobaczymy jeszcze Froda i starego Bilba?
8. Czy w filmie pojawią się Nazgule?
9. Czy ujrzymy wieżę Barad dur?
10. Czy świnię bojową będzie dosiadał tylko Dain, czy też więcej krasnoludów przybędzie na ich grzbietach?:)

Moje odpowiedzi
1. nie
2. tak
3. tak
4. tak
5. nie
6. Smaug
7. nie
8. tak
9. nie
10. więcej

obleh

1. Nie
2. Tak
3. Tak
4. Tak
5. Nie
6. Nekromanta
7. Tak
8. Tak
9. Nie
10. Więcej

obleh

1. Nie
2. Nie
3. Tak
4. Tak
5. Nie
6. Galadriela
7 . Tak
8. Tak
9 . Nie
10. Więcej

ocenił(a) film na 4
obleh

1. Nie
2. Nie
3. Tak
4. Nie
5. Nie
6. Smaug
7. Tak
8. Tak
9. Nie
10. Więcej

ocenił(a) film na 7
obleh

1.Tak
2.Tak
3.Tak
4.Tak
5.NIE
6.Sauron
7.Tak
8.Tak
9.Tak
10.Tylko Dain

użytkownik usunięty
obleh

1 nie
2 nie
3 tak
4 tak
5 nie
6 gandalf
7 tak
8 nie
9 tak
10 więcej

obleh

1. tak
2. tak
3.tak
4.tak
5. nie
6.Smaug
7. tak
8. tak
9. tak
10. tylko Dain

obleh

1. nie
2. nie
3. tak
4. tak
5. nie
6. Dain albo Sauron
7. tak
8. tak
9. tak
10. więcej

obleh

1. Nie
2. Tak
3. Tak
4. Nie
5. Nie
6. Smaug
7. Tak
8. Tak
9 Nie
10. Więcej

ocenił(a) film na 8
obleh

1.Nie
2.Tak
3.Tak
4.Tak
5.Nie
6.Smaug
7.Tak
8.Nie
9.Bardzo możliwe
10.Moja koncepcja jest taka że Dain będzie dosiadał Świnie a Turenduril jelenia

ocenił(a) film na 9
obleh

1. Nie
2. Nie
3. Tak
4. Tak
5. Nie
6. Azog
7. Tak
8. Tak
9. Nie
10. Więcej

ocenił(a) film na 3
obleh

1.Nie
2.Tak
3.Tak
4.Tak
5.Nie
6.Smaug
7.Tak
8.Tak
9.Tak
10.Więcej

obleh

Na razie przypuszczamy , że (głosy na tak/ głosy na nie):

1. Radagast zginie 2/10 17%
2. Tauriela zginie 7/5 58%
3. Biała Rada weźmie udział w walce 12/0 100%
4. Zobaczymy Golluma 10/2 83%
5. Smaug nie będzie w Bitwie Pięciu Armii 0/12 100%
6. Smaug będzie w prologu 6/6( inna postać) 50%
7. Frodo i stary Bilbo pojawią się w filmie 11/1 92%
8. Nazgule się pojawią 10/2 83%
9. Zobaczymy wieżę Barad dur 6/6 50%
10. Pojawi się wielu krasnoludów na pancernych świniakach 9/3 75%

obleh

Najciekawsze jest to, ze wyszła informacja, ze film zakończy się inaczej niż książka. Czyżby mały pomost?

kamilxxx09

Możliwe. Wyczuwam jakąś aurę tajemniczości odnośnie ostatniego Hobbita. Od początku roku pojawiło się tak niewiele informacji w porównaniu z pierwszymi dwoma filmami, że można poczuć straszne zniecierpliwienie. Na pierwszy zwiastun czekam jak cholera.

obleh

Oj ja też. To może być coś niesamowitego :D Nieznany nam prolog, atak Smauga na Esgaroth, Saruman, Biała Rada w Dol Guldur, sprawa Arcyklejnotu, Bitwa 5 Armii - Boże, ja już chce ten film :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

A kto nie chce?

beornwielkiniedzwiedz450

Jest taki jeden na tym forum.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Skąd to info? :P

Joecrou

Ze spoilerów.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Proszę o dokładny link czy coś. Zresztą i tak tyle zmieniają, więc nie ma co oczekiwać takiego zakończenia jak w powieści...

Joecrou

Jak znajdę to podam.

ocenił(a) film na 4
obleh

1. NIE (hejtów byłaby co niemiara gdyby uśmiercić postać która miała swój niewielki epizod w Wojnie o Pierścień)
2. TAK (z przyjemnością będę patrzył jak umiera ten żałosny twór hollywoodu)
3. TAK (ale nie wszyscy)
4. TAK
5. NIE (Legolas zabije go swoim laserowym spojrzeniem)
6. Gandalf
7. NIE
8. TAK
9. TAK (a przynajmniej mam taką nadzieję)
10. Dain będzie dosiadał Jeża Sebastiana.

Anthrax91

To ostatnie to głos na samego Daina?:)

Anthrax91

Twój 10 punkt - rewelacja :P

ocenił(a) film na 4
Anthrax91

To jeż będzie dosiadał Daina :P

ocenił(a) film na 4
Anthrax91

Mozliwe też, że ponownie zobaczymy wierzchowce Thorina i Legolasa, czyli taczkę i komputerowego konia.

Banner

Lepszy komputerowy koń niż plastikowy troll z Morii.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Tylko że troll ten ma już swoje lata, wtedy wyglądał bardzo dobrze. No i trolla nie da się inaczej zrobić, a nakręcić scenę z żywym koniem nie jest tak trudno :)

Joecrou

Widocznie miał być komputerowy.

kamilxxx09

Troll z Morii na blu wygląda fenomenalnie. Polecam WP EE na tym nośniku.

obleh

Na blu ray sobie może wyglądać nawet jak Smaug. Ja mówię o normalnej wersji.Komputerowy koń na blu ray tez będzie wyglądac świetnie:)

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

"Lepszy komputerowy koń niż plastikowy troll z Morii."

Jeszcze trochę i wyskoczysz ze smokiem Falkorem...ten przynajmniej nie potrzebował tandetnego CGI.

Anthrax91

Falkor jest spoko.

obleh

1. tak
2. tak
3. nie
4. tak
5. nie
6. Smaug
7. tak
8. tak
9. nie
10. tylko Dain

ocenił(a) film na 9
obleh

A ja odpowiem nieco inaczej na powyższe pytania. Poza odpowiedzią podzielę się swoimi przypuszczeniami :-)

1. NIE.
... Przypuszczam, że Radagast weźmie udział w bezpośredniej akcji uwolnienia Gandalfa z Dol Guldur i będzie miał tu swoje "5 minut" heroizmu :-) Bynajmniej miło byłoby coś takiego na ekranie zobaczyć. Wątpię by zginął. Ewentualnie zostanie "złamany" przez ZŁO i zda sobie sprawy, że nie ma wystarczających sił by się złu przeciwstawiać, zatem pomoże w dalszych wydarzeniach na swój sposób, np. przyczyni się do wezwania Orłów na Bitwę 5 Armii.... kiedyś MrBaggins podzielił się ze mną takim przypuszczeniem i skłonny jestem przystać na taką wersję wydarzeń... byłaby ona jak najbardziej logiczna.

2. TAK.
... Tutaj jestem niemalże pewien, że Twórcy zastosują swego rodzaju "wyciskacz łez", bo nie tylko spektakularna bitwa będzie elementem największych emocji filmu, ale czuję, że i na bardziej ckliwe momenty producenci się połaszczą... zatem scena śmierci Tauriel chyba jednak znajdzie się w filmie. Wolałbym jednak aby Kili nie był w to włączony. Już wolałbym obecność przy tym Legolasa i pokazaną zmianę charakteru jaką wywołałby widok śmierci Elfki w nim. Może dzięki takiemu zabiegowi, postać Legolasa jakoś zaczęłaby płynnie przechodzić w uniwersum Władcy Pierścieni pod kątem charakterologicznym? Sam nie wiem... W mojej ocenie w ogóle postać Tauriel powinna zostać potraktowana marginalnie w 3 części filmu.

3. TAK/NIE.
... Tutaj trudno odpowiedzieć na pytanie. Zależy o jakich członkach Białej Rady mowa. Uniwersum Tolkiena to jedno, zaś wizja Jacksona to drugie. Jedno i drugie rzecz jasna bardzo mi odpowiada :-) Wizja Jacksona pokazała raczej wąski skład Białej Rady: Gandalf, Galadriela, Elrond i Saruman. Postacie Thranduila i Radagasta nie są w żaden sposób wymienione/wspomniane, jako członkowie Białej Rady. Pozostałe postaci znane z uniwersum Tolkiena w ogóle w wizji Jacksona obecne w filmie nie są, więc o nich nawet wspominać nie będę. Zatem czuję, że jeśli mowa o tak wąskim składzie, to Biała rada być może weźmie udział w bezpośrednim pojedynku. Nie wierzę jednak byśmy zobaczyli realną walkę lecz raczej pokaz sił/mocy i mądrości tego zgromadzenia. Być może nawet jej członkowie będą działać częściowo na własną rękę? Otóż Galadriela może przyjdzie z pomocą Gandalfowi i być może eskortować ją będzie Elrond? BYĆ MOŻE. Radagast znany ze swojego oryginalnego usposobienia, wcale nie zadziwi publiczności, gdy pogna bez zastanowienia na ratunek Gandalfowi gdyby ewentualnie Galadriela, której pojechał w 2 części Hobbita zawieść wiadomość o Dol Guldur, poinformowała go na miejscu o tym, że Gandalfa uwięziowo. Zatem przypuszczam, że Radagast będzie w Dol Guldur pierwszym z członków Białej Rady który będzie starał się pomóc zaś zaraz po nim dołączy reszta. Widzę to w następujący sposób: Radagast przybywa, stara się pomóc wykorzystując wszelkie możliwe środki - być może także pomoc Beorna??? Zaraz po nim przybywa Galadriela, Elrond i Saruman.... ten ostatni zaś wchodzi innymi ścieżkami do fortecy pragnąc odkryć wiedzę o tym co się dzieje na własną rękę, nie dzieląc się informacjami z pozostałymi. Zaś Thranduil o którym wspomniałem, mógłby ewentualnie przyczynić się do wyczyszczenia Twierdzy z resztek sił, coś jakby na zasadzie czyszczenia Isengardu przez Entów. To by również było logiczne :-)

4. TAK
...Myślę, że Gollum stanowić będzie element łącznika z Władcą Pierścieni? Spodziewam się jakiejś krótkiej sceny na sam koniec filmu. Trudno powiedzieć jednak o jakie okoliczności by chodziło. Może po prostu pokażą Golluma, który opuszcza swoją kryjówkę i ze słowem BAGGINSSS... rusza na poszukiwanie swojego Skarbu. Pojęcia nie mam :-)

5. NIE
... Myślę, że to by było przesadą. Chociaż kto wie? Zastanawiający jest tekst Thranduila w scenariuszu/filmie, w momencie ścięcia Orka, którego przesłuchiwał. Thranduil powiedział wtedy mniej więcej: "nieprzyjaciel sięgnie po broń, która zniszczy wszyscy na swej drodze", zaś tekst ten był następstwem wypowiedzi Orka, który wspomina o tym, że Ognie wojny pochłoną wszyscy etc. etc. Zatem nie wiem co o tym myśleć? Czy wspominał o Sauronie i ewentualnej wojnie, którą Sauron rozleje na cały świat? Czy ów Ogień odnosił się do Smoka? Biorąc pod uwagę zmiany w scenariuszu Hobbita względem książki, nie zdziwiłbym się gdyby Smoka jeszcze jakoś wykorzystano. Nie mniej jednak uważam, że moment zabicia Bestii jest bardzo wiążący i raczej powinien być zgodny z książką. A więc Smok zaatakuje Lake Town, Bard zostanie uwolniony z więzienia i w ostatniej chwili uda mu się ustrzelić Gada.

6. Smaug
... Myślę, że tym razem nie zobaczymy restrospekcji, lecz film ruszy od razu od mocnego uderzenia jakim będzie atak Smoka na Lake Town. Spodziewam się jednak mocnego wstępu jak w Dwóch Wieżach. Zaś ewentualna retrospekcja nie mam pojęcia czego miałaby dotyczyć.... No ale zobaczymy :-)

7. TAK.
... Myślę, że jednak film kończyć się będzie w sposób, który połączy go z Władcą Pierścieni. Zatem przypuszczam, że albo Frodo albo stary Bilbo zostaną w jakiś sposób ukazani. Może nie na samym końcu filmu, ale w stopniu i momencie pozwalającym połączyć filmy :-) Nie wierzę jednak w jakieś ujęcia typu: Barad Dur, Oko Saurona etc. na samym końcu filmu. Dlaczego? Dlatego, że na początku Drużyny Pierścienia widmo Saurona rośnie z czasem. Nie jest to tak oczywiste na samym początku filmu, Gandalf dopiero odkrywa zagadkę pierścienia. Zatem głupim zabiegiem byłoby umieszczanie jak na tacy, Saurona i jego Królestwa Cienia na koniec Hobbita, gdyż niwelowałoby to wzrost napięcia i grozy jaki obserwujemy w Drużynie Pierścienia. Liczę, że taki zabieg ze strony reżysera będzie jednak zaniechany. Film kończyć się powinien na Shire a więc na miejscu i chwili, gdzie zaczyna się Władca Pierścieni. TAkie jest moje zdanie.

8.TAK.
... może nie wszystkie, bo to też byłby zabieg zwyczajnie głupi, biorąc pod uwagę, że nie wszystkie Nazgule były w Dol Guldur. Ale postać Nazguli nie powinna być w filmie pominięta, skoro już pokazano ich groby w 2 części Hobbita. Wątek ten powinien być jednak połączony z "fizyczną" postacią Nazguli i grozą jaką przyszła na świat wraz z ich pojawieniem się.

9. NIE.
... moja odpowiedź ma swoje uzasadnienie w punkcie 7.

10. Wolałbym aby zasiadał na niej tylko DAIN.
... z prostego powodu tak to widzę. Sam Gimli będą jeszcze w Edoras, nieco szydzi sobie z Jeźdźców, mówiąc, że chciałby dowodzić legionem krasnoludów w pełni uzbrojonych i zarośniętych brudem. Otóż armia krasnoludów powinna być moim zdaniem Piechotą. Zaś Król Dain mógłby zostać wyróżniony zasiadając na jakiejś bestii. Nie raziłoby to tak bardzo, ale było pewnym urozmaiceniem. Widzę jednak legion krasnoludów szarżujący ze wzgórza pieszo a nie na bestiach. Taki widok potęgowałby wrażenie siły i zażartości w boju tej armii i nacji. Skoro Rohan miał swoją piękną szarżę, która nieodzownym elementem była wojsk tej nacji, to dlaczego nie podkreślić sposobu walki nacji Krasnoludów? A była nią piechota. No ale zobaczymy co tam reżyser sobie wymyśli. Myślę, że i tak będzie dobrze :-)

Pozdrawiam! :-)

khazad7_2

Super odpowiedź!.
Przy punkcie 10 się zatrzymam. Myślę, że świniaki bojowe mogą pojawić się w większej liczbie, z tego powodu, że stanowiłyby przeciwwagę dla wargów.

ocenił(a) film na 9
obleh

Dzięki. Starałem się trochę uzasadnić swoje odpowiedzi i podzielić przypuszczeniami :-)
Bądź co bądź, bitwa będzie spektakularnym wydarzenie i z pewnością zapadnie w pamięci! :-)

khazad7_2

Takie wypowiedzi lubię czytac :) To mocno buduje forum :)

obleh

+ bonusowe zgadywanki;)

1. Czy w Bitwie PA pojawią się trolle?
2. Czy twierdza Dol Guldur zostanie zburzona doszczętnie?
3.Czy Bilbo będzie miał okazję użyć jeszcze Żądła?
4. Czy Alfrid zginie razem ze swoim panem Władcą Esgaroth?
5.Czy Kili i Tauriel pocałują się:)?

1. Nie
2. Tak
3. Tak
4. Tak
5. Nie

ocenił(a) film na 6
obleh

1. Tak
2. Nie
3. Tak
4. Tak
5. Tak

ocenił(a) film na 8
obleh

1.Tak
2.Tak
3.Tak
4.Tak
5.Tak(pewnie w chwili śmierci jednego z nich)

obleh

1. Nie
2. Tak (przez Galadriele)
3. Tak
4. Tak
5. Może

obleh

1. Tak
2. Tak ( Przez Galadrielę )
3. Tak i To nie raz
4 . Tak
5. Tak ( w chwili śmierci jednego z nich ) Chciałabym

ocenił(a) film na 3
obleh

1.Nie
2.Tak
3.Tak
4.Tak
5.Tak (jak jedno z nich będzie umierać)

obleh

1-Nie
2-Tak
3-Tak
4-Tak
5-Tak, niestety -(nie znoszę tego duetu)

ocenił(a) film na 7
obleh

1. Nie
2. Tak
3. Tak
4. Tak
5. Tak

użytkownik usunięty
obleh

1. Raczej nie.
2. Tak, pewnie przez Galadrielę.
3. Tak, w B5A. W książce Bilbo może nie miał okazji, ale tutaj pewnie będzie inaczej :) Nawet mam wątpliwości czy w ogóle straci przytomność.
4. Nie, mimo, że zwykle takie charaktery giną, to tutaj raczej PJ postąpi tak jak Tolkien. Pozostawi to taki mały niedosyt :p
5. Nie. Ludzie na razie oni tylko mówili o kamieniach, zawartości spodni, a Tauriel uzdrowiła Kilego. TO TYLE. To nie jest żaden gorący romans.

ocenił(a) film na 10
obleh

1.Tak

2.Nie

3.Tak

4.Tak (Mam nadzieje)

5.Tak (na PA PA)

obleh

1. Nie
2. Tak. Zniszczona przez zbyt dużą ilość CGI
3. Tak. Będzie w CGI
4. Tak. Ich śmierć będzie w CGI
5. Tak. Pocałunek będzie w CGI

miki2001007

Czyzby ci blokneli konto?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones