PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Powoli kończy się filmowa przygoda ze Śródziemiem. Od 1999 roku śledzę dokonania Jacksona. Pamiętam pierwsze zdjęcia z planu Drużyny. Jak ci hobbici wyglądają, co to za kiepski pomysł z charakteryzacją?. Co z tego będzie?. Myślałem wówczas, no no nieznany reżyser, a stara się zrobić tak potężny film. Ciekawe co mu z tego wyjdzie. Podczas premiery w kinie gdy zobaczyłem prolog z retrospekcją Ostatniego Sojuszu szczęka mi opadła i pomyślałem, że PJ narodził się po to aby nakręcić Tolkiena.
Po 16 latach delektuję się ostatnimi zdjęciami i okładkami do wersji rozszerzonej BPA, która już za moment wyląduje w kinach i sklepach. Jest pewien smutek, refleksja, ale i radość, że WP i Hobbit są w końcu sfilmowane. Coś się kończy, coś zaczyna.

użytkownik usunięty
obleh

Remake czas zacząć.

użytkownik usunięty
obleh

mam tak samo :)

ocenił(a) film na 9
obleh

Podobna refleksja mnie naszła...
Pamiętam jak przed premierą Drużyny Pierścienia, byłem w trakcie ponownego czytania książek Tolkiena... któregoś tam z kolei. Nie miałem jeszcze wtedy w domu Internetu i korzystałem sporadycznie z dostępu do sieci w kafejkach i u mojego dobrego kolegi. Wieść się w szkole rozeszła, że jechać będziemy grupą do kina i nawet nie wiedziałem, że jedziemy na Władcę Pierścieni...ba! Nawet nic nie wiedziałem o tym, że jest produkowany ten film! :) Zatem możesz sobie wyobrazić moje zaskoczenie i ogromną radość, kiedy zobaczyłem pierwsze sceny filmu... myślałem, że śnię! :)
Uniwersum Tolkiena jest czymś co raz poznane, zostaje na całe życie. Miałem to szczęście, że poznałem Śródziemie jeszcze w podstawówce i zafascynowałem się tym światem. Tym bardziej z radością oczekuję kolejnej odsłony ostatniego już filmu Petera Jacksona osadzonego w Świecie Tolkiena... każdy z tych filmów daje mi wiele radości. Każdy kolejny seans jest zawsze ważnym wydarzeniem wieczoru, które mnie i bliskie mi osoby całkowicie pochłania! :)
Książki zapoczątkowały pasję jaką jest Śródziemie, niezwykłą wrażliwość na jego interpretację i wizję, a także, w moim przypadku pasję kolekcjonowania rekwizytów tożsamych z postaciami wizji filmowej Świata Tolkiena, takich jak: kostury, miecze, sztylety etc.

Pięknie kończy się trzecia część Hobbita i zarazem otwiera się przed nami historia Władcy Pierścieni.
Owszem...za 3 miesiące będziemy mieli premierę ostatniego filmu...rozszerzonej i zarazem pełnej wersji Bitwy Pięciu Armii, ale fascynacja Twórczością J.R.R. Tolkiena a także filmowej wizji Śródziemia z pewnością się nie kończy! :)

użytkownik usunięty
obleh

ja też tak miałem z Harrym Potterem <3

obleh

Ja się swoją refleksją już podzieliłem w grudniu 2014 podczas oceny ostatniego Hobbita :D

obleh

Ja tak miałem także. Ale tak równieżz innymi filmamami. Chyba będzie tak z infinity war.

użytkownik usunięty
LordVader345

to jednak już nie będzie to samo. Szczególnie z IW nie zakończy uniwersum marvela.

LordVader345

infinity war raczej ostatnim filmem nie będzie .....

wort801

No ale Avengers-tak.


Końcem uniwersum powinien być Secret Wars albo Conest of Champions

LordVader345

Taki pewny jak ty to ja nie jestem ...........coś tam jeszcze może być ...

wort801

Pozostaje tylko spekulować

użytkownik usunięty
LordVader345

nie wiadomo. Jeszcze może być New Avengers.

To też

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones