PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

4:15 https://youtu.be/VBDfZlatd5YY
Nie wiem czemu nie ma jej nawet w EE...

ocenił(a) film na 9
Imitation

Bo nie....
Tak jak wielu innych wartościowych scen. Można się pożegnać z tym, że je zobaczymy. Trudno...

ocenił(a) film na 4
khazad7_2

Albo i nie. Skoro Jak$on przymierza się do rozszerzenia WP, kto wie czy specjalnie nie zostawił sobie takich scen do rozszerzenia i Hobbita. Jako reżyser to on się skończył a kasę zarobić trzeba.

khazad7_2

to po co je nakręcają jak zobaczyć nie możemy?? mam je niby sobie gdzieś wykupić za $ :)?

użytkownik usunięty
Chunk

nakręcają je po to by dać do rozszerzenia na dvd, blu ray i blu ray 3D, dawają je do dodatków, by ty dla samych tych scen kupił tą wersję za ponad 100 złotych. Po prostu mają nas za naiwniaków. Ja wersji EE Bitwy nie kupiłem, nie kupię i nie zamierzam kupić, bo to skandal co dostaliśmy.

ja też nie zamierzam kupować:) uważam, że prędzej czy później będzie w sieci za darmo:)

użytkownik usunięty
Chunk

sceny usunięte już masz w sieci :) jak chcesz obejrzeć, i jak tak patrzę co usuneli to mam wrażenie, że zrobili skok na kasę :P

właśnie zamierzam obejrzeć Władcę Pierścieni wersje reżyserskie i widzę, że są w necie jeden film około 4 godzin:) nieźle się zapowiada:)

użytkownik usunięty
Chunk

nie widziałeś wersji rozszerzonej Władcy Pierścieni?

tylko Powrót Króla

ocenił(a) film na 6
Imitation

Ja nie oglądałam jeszcze EE... ale mam pytanie -> serio nie ma tej przemowy, która jest na filmiku umieszczonym przez ciebie? Przecież ona jest mega krótka! nie rozumiem, jak coś tak krótkiego można wywalić a durnego Legolasa zostawić, choć pewnie zabiera on łącznie więcej czasu ekranowego. ;/

ocenił(a) film na 1
calays

Jackson to tandeciarz lubujacy się w infantylnosci. Mnie to nie dziwi.

calays

Niestety po pokazaniu paru smutnych minek, nagle Gandalf krzyczy: "The king is dead!", na co Balin i reszat kompanii odpowiadają: "Long live the king" i 2 sekundowe ujęcie na Daina w koronie. Ten przeskok z pogrzebu do oddania hołdu Dainowi jest zbyt gwałtowny i zupełnie nie pasuje. Wygląda to tak jakby brakowało im czasu i bardzo się gdzieś spieszyli...

ocenił(a) film na 6
Imitation

O matko, teraz to takiego minusa zarobił PJ jak nie wiem.... wyrzucić genialnego Iana na rzecz nietopyrza i blondasa ;/ nie tego już za wiele!!! :(

ocenił(a) film na 4
calays

Dokładnie. To samo było z pustkowiem. Tam znowu wycięli scenę gdy kompania staje przed obliczem Thranduila. Też świetna scena a nie została umieszczona.

Dodatkowo ta przemowa Gandalfa wydaje się być klimatyczna. Mnie zastanawia jak można sceny z tak dobrym aktorem jakim jest McKellen zastąpić drewnem Bloomem i jego lotami na nietoperzu.

P.S. Czy tylko mnie denerwują te wiecznie zielone tła?

Belief

Nie tylko Ciebie...

ocenił(a) film na 4
Belief

Jackson nie daje nawet pogrzebu w kinówce, a w ee dorzuca jakąś okrojoną wersję bez przemowy Gandalfa, którego w dodanej scenie ratuje Alfrid. W głowie się nie mieści co mu strzeliło do głowy robiąc te filmy... Zamiast pokazywać świetnego McKellena czy Freemana w scenach, które coś wnoszą do filmu, serwuje żenujące sceny z Alfridem i Blooma wybijającego orków z zerowym zmęczeniem i bez żadnego zabrudzenia... Legolas po takiej długiej i idiotycznej walce z Bolgiem powinien być chociaż trochę zmęczony...
Tak, zielone tła to większość tego filmu. Cała ta śmieszna walka Thorina z Azogiem jest w CGI. Tylko w niektórych ujęciach mamy prawdziwego Thorina.

ocenił(a) film na 4
Joecrou

To nawet Thorin nie jest prawdziwy?

Właśnie. Zamiast McKellena czy Freemana mamy Blooma. Tez się zastanawiam co trzeba mieć w głowie by tak zrobić. Czy oni zażądali większej gaży za więcej scen czy co? No bo jak... przecież to jest nielogiczne.

ocenił(a) film na 4
Belief

Nie no, w wielu ujęciach był prawdziwy, ale są takie gdzie w całości komputerowy : D a reszta to 100% CGI.

Może studio wymusiło to na Jacksonie? Trudno mi uwierzyć żeby człowiek, który nakręcił WP, zrobił teraz coś takiego, i ważne postaci i wydarzenia z książki zastępował żenadą. Nie miał robić parodii Hobbita, a czasami się chyba zapominał..

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Wiesz co, ja też długo obstawiałam duży wpływ studia. Pamiętaj, że ludzie się zmieniają. Gust też. Na starość się dziecinnieje podobno. Nie ma co obwiniać studia. Oni mogli kazać nakręcić 3 filmy. Brak najważniejszych scen to wina Jacksona. W końcu to on był scenarzystą.

ocenił(a) film na 4
Belief

A no. Wielka szkoda tych 3 części. Może przy dwóch, Jackson by tak nie popłynął i nie wymyślał takiej żenady.

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Albo byłoby jeszcze gorzej. Zobaczylibyśmy samą żenadę. Skoro przy trzech częściach nie ma tylu ważnych scen, to równie dobrze mogliby wyciąć z dwóch te lepsze by zrobić miejsce dla....Leosia.

ocenił(a) film na 4
Belief

Własnie wydaje mi się, że gdyby 2 części to by tak nie popłynął, ale kto go tam wie. W końcu Bloom musiał zarobić ;/
https://www.youtube.com/watch?v=YxWKWZ1LuHI

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Normalnie jak gra komputerowa :]. Słuchaj a może my jesteśmy tak zgrzybiali, że nie podobają nam się nowinki techniczne? My chcemy aktorów i rekwizytów a za chwilę to oni nie będą potrzebni. Nie idziemy z duchem czasu :D

ocenił(a) film na 4
Belief

No własnie, w końcu wiele ludzi piszę że bitwa jest świetna. No a ten komputerowy Dain to cudo : D Nie dziwię się że Jackson teraz tintina 2 będzie kręcił :P

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Ha ha ha :). Dobre :) Może tam się odnajdzie. Byleby nie poszedł w swój sadyzm(?). Bo jak walnie brutalizm to dzieci się popłaczą.

ocenił(a) film na 4
Belief

W Hobbicie miał wymówkę, bo robił i dla dzieci i dla dorosłych :P To dowalił tryskającą krew, zaraz po żałosnych dziecinnych akcjach :P

ocenił(a) film na 6
Belief

Niech PJ da fanom cały materiał i każdy wg. gustu zmontuje sobie swój film, obstawiam, że wtedy wersja fanowska byłaby lepsza niż reżysera!

ocenił(a) film na 3
calays

Również nie pojmuje jak ta scena nie znalazła się w EE. Przemowa Gandalfa jest poruszająca i tylko udowadnia jak świetnym aktorem jest Ian, dookoła wszechobecny green screen, nawet nie można wczuć się w klimat, a on gra jakby był w teatrze. Jak oglądałem ten filmik to zapomniałem o green screenie i patrzyłem tylko na niego, po prostu mistrz. Wszyscy wiemy ile kosztowała go rola w tym filmie, przeżył nawet załamanie, oczywiście przez Jak$ona który kazał mu grać z laserową kropką , ale mimo to nie poddał się ukończył go dla nas, dla fanów, a teraz nasz "ukochany" reżyser wycina go na rzecz Legolasa i nawet nie pofatyguje się by nam go pokazać w EE. To jest istny dramat, wolałbym nie wiedzieć o tej przemowie, przynajmniej bym się nie denerwował. Także popieram Twój wniosek z wersją fanowską, niech Peter odda nam cały materiał, a my to wszystko zmontujemy, wywalimy Alfridy, Legolasy, rydwany, i inne żałosne sceny, damy więcej Gandalfa i będzie ten film można jakoś oglądać :)

użytkownik usunięty
Imitation

żałosne panie Jack$$on

ocenił(a) film na 4
Imitation

Kolejna scena która nie znalazła się w filmie. Dwalin biegnie pomóc Thorinowi..
https://www.youtube.com/watch?v=foIuZbsBUkI
Chyba czas obniżyć ocenę o kolejny punkt, bo to żałosne, że takie sceny nie znajdują się w filmie, a takie g**** jak wszystkie Alfridowe sceny itp tak..

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Założylibyście osobny temat dla tych wyciętych scen, bo widzę, że zaczyna się ich trochę zbierać a porozrzucane sąpo różnych tematach.

ocenił(a) film na 4
Belief

Dobry pomysł. Nie mogę tego pojąć. Jak można było usunąć taką scenę z filmu, no jak? Ta scena wniosłaby do emocji 100 x więcej niż całe 20 min z EE ;/ Tak samo przemowa Gandalfa. Jackson chyba specjalnie wyciął takie sceny, bo nie pasowały do jego parodii.

ocenił(a) film na 4
Joecrou

To załóż taki temat :). Zamierzam na dniach obejrzeć wersję rozszerzoną i wtedy będę lepiej zorientowana, to porozmawiamy konkretniej. Jednak oglądanie samych scen to nie to samo. Choć po opinii calays jestem dobita.

ocenił(a) film na 4
Belief

Chyba nie ma sensu zakładać kolejnego tematu. W sumie można wrzucać do tego ;)

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Jeśli w pierwszym poście byłyby wszystkie sceny usunięte wymienione i ładnie uporządkowane to miałoby to sens. Tutaj zrobi się bałagan i będzie trzeba się przekopywać przez masę narzekań jakie to EE mogło być, a nie jest.

ocenił(a) film na 4
Anthrax91

W sumie racja. Bo już powoli robi się bałagan. Jak już będzie wiadomo o wszystkich niewykorzystanych scenach, to będzie można założyć oddzielny wątek.

ocenił(a) film na 3
Imitation

Jackson zniszczył Śródziemie. Nakręcił parodię WP. Tak hobbit to parodia WP....

użytkownik usunięty
Imitation

http://www.youtube.com/watch?v=foIuZbsBUkI

czwarta usunięta scena z rozszerzonej edycji BPA, to śmieszne, dają idiotyczne sceny z alfridem legolasem a nie dają takich scen jak ta żałosne panie Jack$$on

użytkownik usunięty
Imitation

http://m.youtube.com/watch?v=Bk-F-8EFIBM

Imitation

Kolejny dowód na debilne decyzje Jacksona !!!!!!

Sailor_Mars1991

Dokładnie tak Ślicznotko :*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones