PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Ten film to jakiś żart.

użytkownik usunięty

Dlaczego w tym filmie wszystko jest takie plastikowe i świecące ? Efekty już w kinie nie robiły wrażenia, po roku już zapomniałem o tym tandetnym CGI, ale kiedy człowiek przegląda kanały i trafi na HBO, a następnie widzi takie coś, to tego się nie zdzierżyć. Bladego pojęcia nie mam jak Jacksonowi udało się zrobić gorsze efekty specjalne niż te w Lotr 10 lat temu, ale myślę że jest to ten sam problem jaki miał miejsce w przypadku nowej trylogii SW, czyli po prostu lenistwo wykonawców i zrzucenie całej pracy na specjalistów od CGI. Cały film zresztą przypomina parodię Hobbita od studia Asylum aniżeli ekranizację kultowej książki Tolkiena, kto wie może same Asylum zrobiłoby to lepiej ? Pomijam już fakt że film jest wyprany z przygodowego klimatu poprzednich części poprzez nieustanne pokazywanie scen z tandetną walką niby pięciu armii.

ocenił(a) film na 3

Bo to komputerowy wytwór dla 13 latktów.

ocenił(a) film na 2
ciosina

Jestem trzynastolatkiem i nie cierpię tego filmu przede wszystkim za :
-Wszechobecne efekty specjalne
-Obrzydliwe kolorow filtry
-Scenariusz pełen takich kwiatków jak np. Skaczący po skałach legolas
-Ogólne nabijanie się ze świata stworzonego przez Tolkiena we Władcy pierścieni i Hobbicie (oba czytalem).
Nie ogladam Avengers ani Transformers, staram się poznawać jak najwięcej klasyki i denerwuje mnie ciągle nazywanie idiotycznych blockbusterków "filmami dla 13 latków".

Po prostu 10 lat temu chcieli zrobić dzieło, a teraz już jedynie produkt, który w cieniu ów dzieła i tak wybije się na szczyt.
(...by boleśnie spaść na dno.)

Tak czy inaczej wszystko wynika z, jak słusznie zauważyłeś, lenistwa.
Już pomijałam nadmiar komputera w wielu miejscach, mimo iż nawet te same znane z LotRa (gdzie zdawały się być naturalne), tu raziły po oczach. Ale po tym, gdy zobaczyłam Legolasa na komputerowym koniu, po prostu się załamałam.
Zresztą wystarczy spojrzeć na kulisy produkcji, bitew choćby, by zrozumieć w czym tkwi różnica.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones