PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Na koniec filmu mamy tak jak w Powrocie króla szkice z poszczególnymi bohaterami trylogii. Wszystko jest ok, ale podczas prezentacji Thorina widać szkic pogrzebu krasoluda, a przecież "zapomniano" go umieścić w filmie. Szkoda, że do ostatniego filmu się trochę nie przyłożono.

ocenił(a) film na 10
obleh

Dlaczego to wpadka? Nikt nie mówił, że muszą być szkice tylko scen z filmu, to nawet ciekawe jak się widzi jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy. To nie świadczy, o tym, że się nie przyłożono, tylko widocznie im szkic pasował :)

SmaugTheGolden

Jest to szkic sceny z wersji rozszerzonej, którą zobaczymy w listopadzie. Mogli zrobić napisy pod wersję kinową osobno.

ocenił(a) film na 10
obleh

Wydaje mi się, że ważniejsze jest żeby się przyłożyli do filmu, a nie zastanawiali nad tym, co dać do napisów końcowych, zresztą wydaje mi się, że napisy powstają w dużej mierze niezależnie od tego, co wytną albo zostawią w filmie

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 3
obleh

większą wpadką jest szarża Thorina z Ereboru i w zblizeniu niesie tarcze, a w innym ujęciu już jej nie ma... Nawet tarczę dorobili w tym filmie komputerowo... porażka.

ocenił(a) film na 10
LukeuszLFC

Dlaczego myślisz, że jest komputerowa?

ocenił(a) film na 9
obleh

Może tak miało być? Nie zdążyli dać pogrzebu w trakcie filmu (bo musiało być wystarczająco dużo czasu na płacz Taurieli nad truchłem Kiliego) więc umieścili tą scenę w napisach.

LadyLannister

Obejrzałem ten film ostatnio ponownie ( trzeci seans ) i nie mogę przeboleć końcówki. Pierwsza godzina filmu jest znakomita według mnie. Druga godzina rozpoczynająca się od bitwy jest niestety dużo słabsza. Sporo scen uciętych nagle, nieskończonych. Montażyści przesadzili z krojeniem filmu. Bitwa w Helmowym Jarze jest przeciwieństwem tej pod Ereborem. Tak wszystko pokazane zostało pomału i z sensem. W BPA momentami nie wiadomo kto i kogo ma atakować. Jest przepiękne ujęcie elfów napinających łuki, ale nie wiadomo czy z nich wystrzelili. To irytujące nieco. Przecież aż prosiło się o pokazanie takich ujęć. Pamiętam jak cudownie pokazano w Dwóch wieżach salwę elfów po rozkazie Aragorna. Trochę żałuję, że takich typowo bitewnych scen nie uświadczyłem w BPA. Szkoda, że skupiono się głównie na pojedynkach bossów. Uważam, że tu PJ popełnił błąd. Skrócenie filmu też było błędem. Z trzygodzinnego filmu, którym będzie zapewne EE BPA wycięto godzinę w mojej opinii. Twórcy pewnie posłuchali bezsensownych opinii laików, recenzentów dwóch pierwszych części Hobbita, że były za długie. One miały być takie i miała taka też być część trzecia. Powrót króla był genialnie za długi i taki miał właśnie być. Trylogia Hobbita zasługiwała właśnie na kosmicznie długą końcówkę. Laicy narzekaliby, że fotele gniotą siedzenie, ale las fanów Tolkiena byłby super zadowolony.

obleh

No właśnie, ludzie mogliby nie narzekac, że jedynka za długa, to ta częśc miałaby wiecej scen w kinowej wersji. Ale co to za różnica, jak potem i tak ogląda się praktycznie tylko wersje rozszerzone.

ocenił(a) film na 8
obleh

Też żałuję, że film tak pocięto i skrócono, ale mimo to, na BD ogląda się to nad wyraz dobrze, lepiej niż w kinie.
Szkoda, że tak rozwodniono główną bitwę, tworząc aż trzy fronty walk: bitwa przed Ereborem, atak na Dale, oraz walki na Kruczym Wzgórzu. Główna bitwa bardzo na tym traci, gdyż mamy tylko jej strzępy.
Choć z drugiej strony, walki w Dale są bardzo dobre, wyglądają najnaturalniej i przypominają " Powrót Króla ", gdy Orkowie i Trolle zdobywają Białe Miasto.
Nie przeceniałbym tak obrony Helmowego Jaru, dla mnie, zbyt mało jest tam walk na murach. Ujęć mają sporo, wszak kręcili to przez trzy miesiące i mogliby te walki dodać.
Wracając do BPA: nie zauważyłem tej piątej armii Bolga, pomimo że sam Bolg pojawia się na Kruczym Wzgórzu. Jego armia to ta setka Goblinów, o których mówi Thorin? Mam nadzieję, ze w EE to rozbudują.

lelen_lis

Główna armia Bolga to ta, którą widać maszerującą w głębi za plecami Azoga, kiedy nadlatują orły i potem ją atakują. Rzeczywiście, szkoda, że ją tak słabo widać i też mam nadzieję, że to rozbudują w EE.
Ta setka goblinów przybywających najpierw na Krucze Wzgórze razem z Bolgiem to są ci, którzy biegną i wyprzedzają resztę orków już przy scenie wymarszu z Gundabadu.

Nerwen_AG

No i oby wargowie byli w EE, bo przecież to książkowa piąta armia. Ich brak w bitwie to mały skandal.

lelen_lis

Znowu nie widać posta ...

ocenił(a) film na 4
LadyLannister

"Nie zdążyli dać pogrzebu w trakcie filmu (bo musiało być wystarczająco dużo czasu na płacz Taurieli nad truchłem Kiliego) więc umieścili tą scenę w napisach."

Ha ha ha ha :) Boskie masz te pomysły :D.

obleh

Jaka wpadka? Ta scena będzie w wersji EE. To normalne. Identyczne napisy i szkice bd w wersji EE.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

A we Władcy tak było, kinowym i rozszerzonym?

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

...
idiotyczny fw ;/

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

zaraz szlag mnie trafi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones