PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 400 429
ocen
7,6 10 1 400429
6,5 33
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Tym będzie walczyć kompania ( jak ktoś wie więcej z filmików, zdjęć lub zna prawidłowe nazwy to można dodać).

1. Gandalf Szary
- miecz dwuręczny Glamdring
- różdżka
- pierścień ognia
2. Bilbo
- sztylet Żądło
- pierścień władzy
3. Thorin
- miecz dwuręczny Orctist
- toporek
4. Nori:
- młot
5. Dori:
- miecz
6. Ori:
- księga???
7. Kili:
- łuk
- miecz
8. Fili:
- dwie maczety
9. Oin:
- młot
10. Gloin:
- topór
11. Dwalin:
- młot
12. Balin:
- miecz
13. Bifur:
- dzida
14. Bofur:
- kilof
15. Bombur:
- chochla:)

http://calexora.files.wordpress.com/2012/01/12-dwarves-hobbit.jpg

obleh

Thorin z toporem:
http://vincentdesign.ca/wp-content/uploads/2011/08/HBT-DWF2.jpg

obleh

Nie zgodzę się tylko z dzidą u Bifura bo to nie dzida tylko włócznia a Fili ma dwa małe miecze nie dwie maczety oraz Torin ma dwuręczny topór a nie toporek a i jeszcze Balin ma dwuręczny miecz tak jak dwuręczny młot ma Dwalin nori także nie ma młota ale z braku poprawnego pojęcia zostawmy taką nazwę.

adrian229

Właśnie szukam fachowców i dzięki za pomoc.

obleh

Ze mnie taki fachowiec jak z koziej trąba a ori ma jednak mały miecz schowany za pazuchą ostatnio w którymś filmiku to wychaczyłem. To co trzyma nori to jakaś odmiana maczugi i ciągle szukam jej nazwy ale na stówę to jest "maczuga" a nie młot.

adrian229

Oin ma też nietypową broń. Nie jestem pewny czy to młot.
Filmik o krasnoludach:

http://www.youtube.com/watch?v=gyGGwlY9C3M

obleh

2.03 - Dwalin ma jeszcze topór na plecach.
1.57 - Jeśli trzeci od lewej to Fili to ma jeszcze młot

ocenił(a) film na 9
obleh

Dwalin ma nawet chyba dwa topory lub toporki na plecach (są umieszczone na krzyż). Przyjrzyjcie się jeszcze bo nie wiem czy na pewno dobrze widzę.

obleh

Oin ma laskę i nóż bombur ma chochlę i tasak i nie jestem pewny czy orckrist jest dwuręcznym miecza mi się wydaje że raczej tak jak glamdring jest półtoraręczny mieczem.

ocenił(a) film na 9
obleh

W której minucie widać broń Oina? Jestem jej ciekaw, a nie mogę się dopatrzeć. Z góry dzięki za pomoc.

ringos

W scenie z trollami tam pokazuje się na chwile i jeszcze na końcu jak się przyjrzysz to widać że miniaturka Oina ma laskę.

ocenił(a) film na 9
adrian229

Dzięki.

ocenił(a) film na 9
adrian229

Tak na 100% to maczuga. Być może Morgensztern ale pewny nie jestem.

ringos

Morgensztern to kula na łańcuchu więc nie ma opcji ale skoro o ty twierdzisz że to maczuga to ni mogę się nie zgodzić.

adrian229

Kula na łańcuchu to kiścień

ocenił(a) film na 9
adrian229

Nori dzierży w swej dłoni buzdygan:)

ocenił(a) film na 9
DziarD

Pewnie masz rację i jest to buzdygan. Ale czeskie Morgenszterny nie miałe kuli na łańcuchu.

ocenił(a) film na 9
ringos

Tak wiem, no ale bardziej będe jednak za tym że to buzdygan, choć moge sie mylić.

DziarD

Właśnie nie mogę się zgodzić buzdygan był bardziej podobny do buławy a to jest bardziej podobne to maczugi z ćwiekami.

ocenił(a) film na 9
adrian229

A może wekiera?
Ehh.. Dość ciężko jest to zakwalifikować do odpowiedniej broni.

ocenił(a) film na 9
DziarD

Też myślałem o wekierze ale jednak nie do końca pasuje (chociaż chyba jest najbardziej zbliżona). Trudno przypisać broń Noriego do czegokolwiek. Wiadomo tylko, że to jakiś rodzaj maczugi.

ocenił(a) film na 9
ringos

No dokładnie, i nie ma chyba sensu dalej szukać rozwiązania. Najlepiej żeby dać to co najbardziej zbliżone lub uogólnić to nazywając maczugą.

ocenił(a) film na 9
DziarD

Zgadzam się w zupełności.

ringos

Popieram

ocenił(a) film na 9
adrian229

Bardziej bym się skłaniał, że broń Bifura to jednak dzida. Bo włócznia służy do rzucania (Rohirimowie posługiwali się włóczniami). Fakt może na dzidę też nie do końca pasuje bo końcówka przypomina pikę ale jest na pikę za krótka. Moim zdaniem jest to coś pomiędzy dzidą, a krótką piką.

ringos

Do rzucania służył oszczep i krótka włócznia a pika miała zakończenie krótkie mi to bardziej przypomina halabardę tylko taką harpunowatą.

ocenił(a) film na 9
adrian229

Faktycznie na halabardę to najbardziej pasuje.

ocenił(a) film na 9
adrian229

Fili ma dwa kordy czyli czyli krótkie miecze jednosieczne.

ringos

Fili ma na zdjęciu dwa miecze, ale na filmiku jego miniatura (1. 57 ) opiera się ewidentnie na młocie.

ocenił(a) film na 9
obleh

Tak racja

ocenił(a) film na 9
obleh

A u miniatury Dwalina w 1:54 ewidentnie zza pleców widać dwa ostrza toporów.

ringos

Tak z oboma się zgodzę i dwa topory widać jeszcze na filmiku 6 i 4 gdy w mrocznej puszczy są.

adrian229

Sory to są toporki. Nie Topory.

ringos

Dzięki za nazwę dla mieczy bo właśnie jej szukałem.

ocenił(a) film na 9
adrian229

Nie ma sprawy.

ocenił(a) film na 5
obleh

tak... Bilbo będzie walczył Jedynym Pierścieniem, a Ori księgą... czy już wszystkie gimbusy mają wakacje i im się nudzi od zakładania tematów?

cichy89

Umiejętność znikania przy pomocy pierścienia to też broń.
Co do księgi to oczywiście żart.
W` 89 to ja stałem po cukier młody człowieku.

ocenił(a) film na 9
cichy89

Nie wiem o co Ci chodzi jak dla mnie temat jest bardzo dobry, a gimbusem już nie jestem od dawna.

ocenił(a) film na 9
obleh

A mnie się marzy do zakończenia mojej kolekcji mieczy z LOTR, zestaw 2 toporów Gimliego - wędrowny i bitewny, miecz Theodena i Andurill.
Jak je zdobędę to będę miał już całość która mnie faktycznie interesowała :-)
A jeśli będzie w sprzedaży laska Gandalfa Szarego to jedynie tą pozycją się jeszcze zainteresuje :-)
Rzecz jasna wszystko na licencji :-)

ocenił(a) film na 9
obleh

Na tym zdjęciu http://www.sendspace.pl/file/a2f538f1bb89e94510f0962 widać, że Nori i Dori mają na plecach toporki.

ocenił(a) film na 9
obleh

Nori na plakacie ma jeszcze 2 ciekawe noże.

obleh

Tu można zobaczyć które modele będą do zdobycia w najbliższym czasie:
http://www.goods.pl/list/3/172/Miecze_z_filmu_Hobbit.html

ocenił(a) film na 9
snake_pl

Laska Gandalfa już zamówiona :-)))

ocenił(a) film na 9
sarumam

O matko... przecież ten mój wpis był w końca 2012 roku :D
Masz refleks, nie ma co :-)))

ocenił(a) film na 9
khazad7_2

Heh :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones