PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 400 446
ocen
7,6 10 1 400446
6,5 33
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż
ocenił(a) film na 6
kamil_aleksander

Przeczytaj jeżeli czytałeś książkę - O czarnoksiężniku po raz pierwszy jest mowa w książce, gdy drużyna dociera do mrocznej puszczy (mogą albo iść przez puszcze albo okrążyć ją z dwóch stron, gdzie na jednej z nich napotkali by Czarnoksiężnika ~ jak tłumaczy kompanom Gandalf). Drugi raz wspominają o nim, kiedy wytłumaczona jest długa nieobecność Gandalfa (uczestniczył w naradzie czarodziei dotyczącej owego Czarnoksiężnika, a później w bitwie z nim) - O ile pamiętam nie jest wymieniony z imienia, lecz na pewno nie jest to Sauron, gdyż został pokonany, poza tym w Silmarillionie czarodziejom zabronione jest mierzyć się bezpośrednio z Sauronem ;)

ocenił(a) film na 3
themediocres

Ale oczywiście chociaż w książce jest o nim wspomniane tyle, że w jego celi znajdował się ojciec Thorina i pod koniec książki, że Czarnoksiężnik został wypędzony, w filmie mają tyle czasu, że ucinają ważne sceny i zajmują się takimi wątkami z amerykańskich horrorów.

themediocres

Nie czytałem tej bajki. Zatem może jest to ten Król Nazguli, który pojawia się później we Władcy Pierścieni.
Swoja drogą to trochę zabawne, że całe miasto Krasnoludów skapitulowało przed jednym smoczkiem.

ocenił(a) film na 7
kamil_aleksander

Ten duch to Król Nazguli, a ten cień który pojawia się zaraz po nim to Sauron.
Co w tym zabawnego, nie mieli szans wygrać z takim smokiem, zresztą było to pokazane w prologu.

ocenił(a) film na 10
kamil_aleksander

Smoczkiem... tak, ale ziejącym ogniem. Odpowiednik Luftwaffe.

ocenił(a) film na 8
themediocres

Wydaje mi się, że Czarnoksiężnik to Sauron, był on w tym czasie w Dol Guldur:

2941 - Sauron, ustaliwszy swoje dalsze plany, opuszcza Dol Guldur.

dodatki do " Powrotu Króla " - " Kroniki Lat - Trzecia Era ".

themediocres

No tobie też radziłbym dokładniej przeczytać książki. Czarnoksiężnik z Dol Guldur to odzyskujący siły Sauron.

ocenił(a) film na 6
Xoxoxox

Masz rację. Teraz zerknąłem ponownie do książek, by się upewnić i jest napisane m. in., że nie został pokonany, a przegnany, co robi różnicę. My bad.

ocenił(a) film na 10
themediocres

Ten Czarnoksiężnik to Sauron. Jest to bardzo wyraźnie powiedziane w 2 części Hobbita. Zaś Król Nazguli to ten biały z długimi włosami, któremu Radagast zabiera ostrze Morgulu i który później walczy w Dol Galdur. Nawet jeśli czarodziejom nie wolno było walczyć z Sauronem to jednak w 3 części to zrobili.

ocenił(a) film na 8
kamil_aleksander

Witch King of Angmar = Król Nazguli.
Necromancer = Sauron.

ocenił(a) film na 9
kamil_aleksander

Król Nazguli to ten biały duch, który zaatakował Radagasta, ten, któremu czarodziej zabrał miecz. Sauron to ta czarna zjawa, która się zmaterializowała chwilę potem, wyglądająca przez moment jak facet w garniturze. Czyli wychodzi na to, że w filmie Czarnoksiężnik/Nekromanta to po prostu Sauron.

ocenił(a) film na 9
fabcio93

To nie był Król Nazguli.

„Niedokończone Opowieści” w rozdziale „O Podróży Czarnych Jeźdźców”:

„W owym czasie dowódca Upiorów Pierścienia mieszkał wraz z sześcioma swymi kompanami w Minas Morgul, podczas gdy drugi rangą, Khamul, Cień Wschodu, przebywał jako porucznik Saurona w Dol Guldurze, trzymając przy sobie jednego z podwładnych w charakterze posłańca.”

ocenił(a) film na 9
vater_r

Tak było w książce a w filmie PJ uprościł sprawę bo znowu ludziom z zewnątrz czyli nie fanom - Khamul nic by nie mówił bo co by nie mówić Nazgule w świadomości powszedniej są postrzegane jako jedno całość - a tylko Król z Angmaru dorobił się osobnych mini wprowadzeń wątków tak by zwyczajny widz go kojarzył. Miał na głowie koronę Angmaru z trzema szpicami.

ocenił(a) film na 10
Norven

Jak dla mnie ten czarny to Sauron, a ten biały wydaje się być Władcą Nazguli, ale ponieważ to Khamul był wtedy w Dol Galdur możliwe że ten biały to on.

ocenił(a) film na 10
fabcio93

Nieee!!! To był Slenderman!!! XD

kamil_aleksander

Sauron to ten cień a ten zielono-niebieski duch to czarnoksiężnik z Angmaru.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Czarnoksiężnik z Angmaru to Sauron wg mnie. On się tam maskował jako kto inny, dopiero Gandalf go częściowo rozgryzł.

vater_r

W filmie byli obydwaj.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Jacy obydwaj. Był przyszły Sauron i Khamul. Zgodnie z prawdą zresztą.

vater_r

jaki Khamul?

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Kopiuje drugi raz ten sam cytat w tym temacie speczjal for Ju.

„Niedokończone Opowieści” w rozdziale „O Podróży Czarnych Jeźdźców”:

„W owym czasie dowódca Upiorów Pierścienia mieszkał wraz z sześcioma swymi kompanami w Minas Morgul, podczas gdy drugi rangą, Khamul, Cień Wschodu, przebywał jako porucznik Saurona w Dol Guldurze, trzymając przy sobie jednego z podwładnych w charakterze posłańca.”

vater_r

No to to był Sauron i jeden z Nazguli. Boże co za róznica.

vater_r

Zgadza się, zgodnie z twórczością Tolkiena w Dol Guldur był Sauron i Khamul.

ocenił(a) film na 6
vater_r

Czarnoksieznik z angmaru to Dowodzca nazguli...ten sam ,ktory dzgnal Froda na wichrowym czubie i ktorego zabila Eowina w powrocie krola. Nekromanta to Sauron...nie wiem czemu w Hobbicie[filmie] w wersji PL[napisy] tlumaczyli to jako czarnoksieznik bo to nie do konca to samo.

ocenił(a) film na 9
kamil_aleksander

Nie :). wejdź sobie na ostatnią część Hobbita " tam i z powrotem " i czarnoksiężnik gra tam drugoplanową rolę ,i nie jest nim Sauron xd.

Pikasia

A co ty mi tu bedziesz gadać. W Hobbicie jest Sauron i czarnoksiężnik z Angmaru.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

właśnie to napisałam ?

ocenił(a) film na 10
kamil_aleksander

W książce w Dol Guldur był Nekromanta=Sauron i dwa lub trzy Nazgule ale to jest książka a w filmie PJ może zrobić nawet 9 Nazguli jak mu się podoba więc to jest takie gdybanie

ocenił(a) film na 9
kamil_aleksander

Jestem prawie pewny, że tu chodzi
o Czarnoksiężnika z Angmaru inaczej Króla Nazguli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones