PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 400 446
ocen
7,6 10 1 400446
6,5 33
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Siedziba Radagasta pojawi się w filmach i to z rozmachem jak można zobaczyć na ostatnim videoblogu. To bardzo słabo opisane miejsce przez Tolkiena, wręcz tylko wspomniane i nawet jego lokacja jest niepewna. Rysownicy map tolkienowskich podają dwie alternatywne wersje umiejscowienia tego domu. Jedna jest blisko siedziby Beorna, tuż przy wejściu do Mrocznej Puszczy, a druga na południu niedaleko Dol Guldur. Myślę, że ta druga opcja będzie w filmie, bo wtedy Radagast będzie mógł zabrać głos w Białej Radzie jako osoba, która widzi ciemne chmury nad twierdzą Saurona. Być może odwiedzi go w Rhosgobel nawet Gandalf, który będzie chciał obadać teren przed atakiem na Dol Guldur.
Skoro twórcy tak wielką uwagę przywiązują to detalu jaki w świecie tolkienowskim jest Rhosgobel, to mam nadzieję, że pokażą nam również inne ciekawe miejsca. Bardzo fajnie byłoby zobaczyć Żelazne Wzgórza, czyli siedzibę Daina oraz Góry Błękitne zamieszkane przez Thorina. Mają aż trzy filmy, więc pole do popisu wydaje się znaczne.
Może macie jakieś pomysły na inne, ciekawe miejsca które mogłyby ewentualnie pojawić się w filmach?

ocenił(a) film na 9
obleh

Pozostaje zaczekać i zobaczyć efekt końcowy.
Mnie strasznie cieszy ta dbałość o detale etc. Koniec sierpnia tuż tuż i za chwilę zobaczymy drugi trailer... kto wie? Może na nim siedziba Radagasta zostanie jakoś ujęta?

khazad7_2

Aż strach pomyśleć jakie szczegóły będą w Mrocznej Puszczy. Liczę, że widz "wejdzie" w film.

ocenił(a) film na 9
obleh

A mnie ciekawi jakby taki Władca pierścieni wyglądał w technologi 48klatek/s. Może kiedyś go przerobią?
A jak nie... to jednak miło by było by normalna wersja 24klatki na sekunde w hobbicie tez byla dostepna.

ocenił(a) film na 10
khazad7_2

I będzie , 48 klatek tylko dla wybranych kin czy coś . W Polsce raczej wszystko w 24 klatkach/s będzie

ocenił(a) film na 9
elendil92

Co by nie było, ważne że film powstał/powstaje :-) To jest najważniejsze. A ja nie mam nic przeciwko 24kl/s. Te 48 to po prostu nowość. Albo się zobaczy, albo nie :-)

obleh

W 3 filmach to mogą kamerą oblecieć nawet pół Śródziemia:)

ocenił(a) film na 9
obleh

Osobiście chciałbym dość dokładnie zbadać wnętrze Dol Guldur i Ereboru. Takie dwie wielkie, majestatyczne na swój sposób twierdze Śródziemia. Królestwo Daina też mogłoby być fajne, ale obawiam się, że o tym będzie tylko wzmianka. Z videoblogów można jednak się pocieszyć wiadomością, że będzie sporo miejsca przeznaczone na Dale i miasto na Jeziorze. Liczę także, że pałac Elfów w Mrocznej Puszczy będzie odpowiednio pokazany, w końcu też był to spory zamek (lochy, spiżarnie, kwatery żołnierzy...beczki z wińskiem :D).

obleh

Dale wydaje się interesujące, dobrze, że na filmikach to nie ruiny, tylko miasto. To sugeruje retrospekcję. :)

ocenił(a) film na 10
obleh

Najlepiej zapamiętałam króliki Radagasta. Może dlatego, że miałam króliki w domu. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones