PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107205}

Honor samuraja

Goyôkin
7,6 381
ocen
7,6 10 1 381
Honor samuraja
powrót do forum filmu Honor samuraja

Niestety film nierówny

ocenił(a) film na 9

Dobre kino i nic ponadto. W scenariuszu tkwił potencjał, który nie został wydobyty. Piękne zdjęcia, piękne plenery. Muzyka też bardzo dobra. Gra aktorska na poziomie - jakoś dziwnie, chyba pierwszy raz moją uwagę w filmie samurajskim przyciągnęła kobieta. Zawsze były gdzieś na dalszym planie akcji, jednak tutaj pani Ruriko Asaoka pokazała klasę - a może to tylko uroda;) Najbardziej jednak uderzał fakt, że w niektórych momentach brakowało jakby reżyserowi pomysłu na zgrabną prezentację akcji, np. popis odbicia się od włóczni i wskoczenie na piętro, przyspieszona sztucznie przez kamerę walka Magobei'ego. Nieścisłości: np. po Magobei'ego wrócił jeden z ludzi szmbelana i zginął, a szambelan jakby zapomniał, że wysłał człowieka, czekając chyba na wieczorną akcję; czy bale lecące z urwiska mogły zniszczyć ognisko na "babie"? - chyba, że mam słaby zmysł przestrzenny, albo słabo było to w filmie pokazane. Ogólnie jednak film jak najbardziej godny uwagi, z paroma, czy paronastoma, ciekawymi pomysłami. Polecam miłośnikom gatunku.

ocenił(a) film na 9
RFL

Co do kobiet w filmach samurajskich. Mam podobnie, a Ruriko jest pięknym wyjątkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones