PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604497}

Children Who Chase Lost Voices

Hoshi o Ou Kodomo
7,4 3 737
ocen
7,4 10 1 3737
Hoshi o Ou Kodomo
powrót do forum filmu Hoshi o Ou Kodomo

Oczekiwania

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie zostało tam kilka wątków do wyjaśnienia, albo nie do końca wykorzystanych.
Na przykład moment, kiedy Asuna, uciekając, przypomina sobie o błogosławieństwie
Shuna, przychodzi na myśl, że na pewno nie może jej się nic stać, bo chroni ją jakaś moc,
po czym prawie ginie. I po raz n-ty jest ratowana przez Shina, co już wtedy zrobiło się trochę
zbyt przewidywalne.
Shin opowiadał o tym, że kiedyś Strażnicy prowadzili ludzi, a potem ten kontakt wzrokowy
Asuny z jeleniowatym Strażnikiem - miało się nadzieję, że wszystko się ułoży i że dzięki niej
ludzie z podziemi zaczną żyć w zgodzie ze Strażnikami. W końcu Shun stwierdził, że to ona
jest tą wybraną (?). I skąd jej ojciec właściwie miał ten kamień? Poza tym w scenie z
zamykaniem bram było pokazane tylko 5 lub 6 kamieni, więc dlaczego akurat jeden z nich
trafił do Shuna, który był "przygarnięty" przez ludzi z wioski?
I nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale dlaczego ciało Shuna znalazło się w szafce któregoś
z dzieciaków?!
I co robił Strażnik w świecie powierzchniowców? Wyszedł za Shunem w poszukiwaniu
kamienia?
I dlaczego nie chciała wskrzesić swojego ojca tylko jakiegoś obcego chłopaka?

ocenił(a) film na 7
alternatywa18

Nie chciała wskrzesić Shuna, nigdy nie przyznała że schodzi na dół w tym celu. Potem powiedziała że odbyła podróż bo była samotna.
Ciało Shuna znaleziono pod skałą, dlatego Asuna powiedziała coś w stylu "on nie mógł spaść".
Strażnik wyszedł za Shunem tak jak kot wychodzi przez drzwi kiedy idziesz do sklepu i musisz go gonić po całej klatce schodowej.
Asuna nie miała kontaktu wzrokowego ze Strażnikiem, to ten mały kotek się tam "dogadał" z nim : )
Shun czuł że Asuna jest wybranką tzn nie że uratuje świat tylko że jest wybrana żeby odbyć tą podróż.
Shun potrzebował kamienia żeby wyjść więc go pewnie potpitolił komuś, możliwe też że kamieni było więcej tylko akurat bramę zamykało 5-6 najważniejszych ludzi ze społeczności.
W którymś momencie było powiedziane że te takie kościotrupocoś gonią mieszańców czyli dzieci zrodzone z powierzchniowca i mieszkańca krainy. Ojciec Asuny pochodził właśnie z dołu, stąd miał kamień i dlatego też umarł (ktoś z dołu nie może za długo przebywać na powierzchni bo kończy się to dla niego śmiercią).
A tą scenę z wodą to szczerze powiem KOGO TO OBCHODZI, może się zamyśliła i po prostu przez przypadek dobiegła w suche miejsce. Albo w momencie kiedy przestał padać deszcz woda spłynęła w głębsze koryto. KTO TO WIE : ) Myślę że anime zawsze powinno być traktowane z przymrużeniem oka : ) Pozdrawiam : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones