PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=368308}

House

4,8 935
ocen
4,8 10 1 935
House
powrót do forum filmu House

dom w którym kręcono ten film został przeniesiony do skansenu w Łodzi za muzeum włókiennictwa w białej fabryce przy ul. piotrkowskiej gdyby ktoś chciał go zobaczyć :) na szczęście został odrestaurowany i teraz prezentuje sie wybornie. Taka ciekawostka dla kinomaniakow hehe

romero84

Słabo u Ciebie z historią miasta Łódź. Chciałeś błysnąć wiedzą i kiepsko wypadło. Film faktycznie był po części kręcony w Łodzi. W willi Grohmana na Tymienieckiego 24. Obecnie mieści się tam muzeum książki artystycznej, w którym miałem przyjemność pracować i być świadkiem kręcenia tej marnoty. Masz linka - http://www.book.art.pl/budynek/budynek.htm

f24260407

Wiem że mieści się tam muzeum bo...piszę pracę o Księżym Młynie, może się policytujemy kto lepiej zna jego historię i ogólnie historię miasta? Noi chyba że nazywasz się Bonisławski to odpadam :)co ma historia Łodzi do tego filmu? wiem takze że w Muzeum kręcono też komisarza Alexa a dawniej nawet Klosa i co to ma do historii miasta? napisałem tylko że dom który "prezentuje" się m,in, na plakacie i w którym kecono parę sekwencji znajduje sie za muzeum włókiennictwa ale jak chcesz to możemy sobie porozmawiać o historii miasta i nawet o historii filmu w Łodzi bo o tym też troszke wiem, a już na pewno o filmach na Księżym Młynie. Podalem tu tylko ciekawostkę. Mogę ich podać o wiele więcej jeśli tak ci na tym zależy ;) Bez urazy pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 3
f24260407

To nie willa Grohmana tylko Szaji Światłowskiego,jego letni domek :),przeniesiona z Rudy Pabianickiej z ul.Scaleniowej 18 do Skansenu Architektury Drewnianej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones