PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=911}
7,4 35 868
ocen
7,4 10 1 35868
7,4 7
ocen krytyków
Human Traffic
powrót do forum filmu Human Traffic

Ciężko mi się do tego filmu ustosunkować. Wzbudził we mnie duże emocje. Opisana w nim rzeczywistość, jest przerażająco prawdziwa: jedyną alternatywą dla nudnego codziennego życia opierającego się na schemacie - praca, dom, praca, dom - jest dla środowiska ukazanego w filmie, co tygodniowe imprezowanie suto zakrapiane dragami i alkoholem. Swego rodzaju ogłuszanie się, uzyskiwanie krótkotrwałego szczęścia za pomocą chemii. Komediowa luźna forma potęguje odczucie wylewającego się z ekranu hedonizmu, z czym współgra budowana przez cały film atmosfera sympatii i pełnej akceptacji zachowań głównych bohaterów. I tu jest problem.

Świetne, pełne ironii sceny wymierzone w społeczeństwo masowe (scena z hymnem, scena z reportażem dla brytyjskiej telewizji), giną gdzieś wśród wyidealizowanego życia ćpuna. Bo jaki jest morał z "Human Traffic" ? Idź z nurtem swojego pokolenia, ćpaj, odurzaj się przy każdej sposobności, a i tak wyjdziesz na tym dobrze. Świadczy o tym zakończenie filmu, kiedy główny bohater leczy się ze swojej "impotencji", odnajduje miłość i mamy happy end...

Film kultowy? Z pewnością tak, ze względu na świetne dialogi, humor i niebanalną formę. Ale jako całość, mnie osobiście odrzuca.

ocenił(a) film na 9
David_Ames

bez przesady nie był,aż taki naiwny i nie niósł ze soba takiego przesłania,ze jedyna opcja na przeżycie czegoś zajebistego jest ćpanie,choć ciekawie oddał ten klimat:) pokazuje rownież jak wazna jest przyjażńs,jak bardzo złożona jest ludzka psychika ile jest różnych paradoksów w tym wszystkim... jest to wielo watkowy film,dający do myślenia,a dostarcza przy tym dużo rozrywki i smiechu,a najlepsze jest ta ironia w filmie,sceny,ujęcia kamery,muzyka.przede wszystkim jest oryginalny,a nie jak większość propagandowych filmów o takie tematyce w których morałem i zakończeniem jest to,ze narkotyki to najgorsze zło świata
może nie należy brac tak poważnie tego film tak jak Ty(tak jak oni nie brali powaznie życia) i rozkoszować sie dobrym klimatem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones