I młodzi pozostaną

They Shall Not Grow Old

2018 1 godz. 39 min.
7,8 3 771
ocen
7,8 10 3771
5 641
chce zobaczyć
7,8 13
ocen krytyków
{"rate":7.769231,"count":13}
powrót do forum filmu I młodzi pozostaną
 • polik96 ocenił(a) ten film na: 9

  Archiwalne materiały filmowe z okresu I Wojny Światowej są kapsułą czasu, przypominającą o ludziach zamieszkujących naszą planetę ponad 100 lat temu. Ludziach, którzy z własnej woli, z pieśnią na ustach ruszyli na Wielką Wojnę, która miała zakończyć wszystkie inne wojny. Ząb czasu jednak zrobił swoje. Tamtych bohaterów oddziela od nas bariera, w postaci zniszczonej, czarno-białej taśmy filmowej i braku udźwiękowienia, sprawiając, że nam, ludziom kolorowego HD i Dolby Digital, tak trudno znaleźć z nimi nić porozumienia. O tyle ważną, że przypominającym na o czasach, które były nie tak dawno. Dlatego właśnie „I młodzi pozostaną” Petera Jacksona był tak bardzo potrzeby.

  Cała recenzja:
  lnnk.in/yKl

 • polik96 Niestety czas zaciera historię. A I i II wojna światowa to ogromna tragedia dla ludzkości i udokumentowana na taśmie filmowej. Ciekawe, co pomyślałyby sobie o nas obce cywilizacje, gdyby obejrzały te filmy, gdyby np. były na sondzie Voyager, która by do nich dotarła.

 • polik96 ocenił(a) ten film na: 9

  dingo21_filmaniak Zacznę od ulubionego — to zależy. Od tego, jacy Ci hipotetyczni obcy mogliby być. Jeśli w jakimś stopniu podobni do ludzi, to czy byliby lepsi czy gorsi od nas. W sensie moralności. Bo jeśli byliby gatunkiem różnym od homo sapiens, to czegoś takiego jak wojna mogliby w ogóle nie zrozumieć. Np. naturalne byłoby dla nich zabijanie swojego gatunku. Ciekawy temat. Zgadzam się, że wojny światowe to największe tragedie, jakie przydarzyły się naszej cywilizacji, dlatego należy pielęgnować pamięć, żeby to się nie powtórzyło. Pozdrawiam :)

 • polik96 Moje wyobrażenie o obcej cywilizacji jest takie, że jest ona co najmniej na III lub wyższym poziomie w skali Kardaszowa. Co za tym idzie, jest o wiele inteligentniejsza, bardziej zaawansowana technicznie i nie musi walczyć o zasoby. Tymczasem w I wojnie światowej, gdzie bezsensowną śmiercią zginęło miliony ludzi, nie poszło nawet o zasoby, bo jeszcze wtedy było ich na Ziemi pod dostatkiem. Gdyby obcy obserwowali z daleka przyczyny, wybuch i przebieg globalnych wojen na Ziemi oraz poniesione w nich straty, myślę, że ciężko byłoby im mieć dobre zdanie o ludziach.

 • dingo21_filmaniak Jeśli zakładasz, że obca cywilizacja jest bardziej zaawansowana to proponuję odwrócić sytuację i jako współczesny człowiek przyjrzeć się ludziom z mniej zaawansowanych czasów: Imperium Rzymskie, Neolit...
  lub jako cywilizacja bardziej inteligentna przyjrzeć się życiu zwierząt: hieny, szympansy...

  Nie potrzeba być obcą cywilizacją, aby z odpowiedniego dystansu ocenić przyczyny i skutki wojen. I wcale nie musi być to taka zła ocena. Pomimo tylu strasznych wojen ludzkość nadal istnieje, rozwija się i mimo wszystko ludzie mają się coraz lepiej, czego nie można powiedzieć o gatunkach, które wymarły mimo, że nie prowadziły wojen.
  Jeśli oceniasz wojnę z punktu widzenia ofiar i na krótka metę, ocena faktycznie będzie negatywna, ale patrząc szerzej...

  Dam taki przykład: Mojemu ojcu, na kilka dni przed mistrzostwami wnuki rozbiły telewizor, musiał kupić nowy, dzięki temu oglądał mecze na 2 razy większym ekranie, w HD. I po co było krzyczeć na biedne dzieci, skoro potem wręcz cieszył się z tego, że starego telewizora już nie ma.

 • polik96 ocenił(a) ten film na: 9

  polik96 Jeszcze raz link do pełnej recenzji:
  http://kinematoblog.blogspot.com/2019/05/i-modzi-pozostana-2...

 • Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 9

  polik96 Pozwolę sobie dołączyć - 9/10 !!!