PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681383}
4,3 13 132
oceny
4,3 10 1 13132
Igrzyska śmiechu: W pieszczeniu ognia
powrót do forum filmu Igrzyska śmiechu: W pieszczeniu ognia

j.w. Momentami świetna :D
Wypunktowane:
- casting przeprowadzony świetnie - wprost uderzające podobieństwo aktorów do swoich pierwowzorów
- charakteryzacja bezbłędna
- te przeinaczone imiona :D
- świetnie zostały wyśmiane i/lub wyolbrzymione i/lub przerysowane te wszystkie infantylne lub/i patetyczne momenty (głównie dotyczące głównej bohaterki)
- scena w jaskini - HA HA HA HA :D
- fajne te nawiązania kulturowe i wyśmiany mechanizm product placement

No oczywiście minusy... Było kilka scen megasłabych... Nie będę spojlerować... Momentami autorzy trochę przesadzili, jakby chcieli wykorzystać czy pokazać elementy/postacie/motywy z produkcji filmowych ostatnich lat (Oz Wielki..., Avatar, Władca Pierścieni, Harry Potter i spółka, Avengersi i in.) i nie tylko filmowe (Gangam Style, LMFAO, Taylor Swift- w ogóle myślałam, że to ona, ta dublerka to po prostu jej bliźniaczka :O)
No duży minus za Pete'a i Haymitcha...

Film nie jest dla następujących osób:
- biorących świat zbyt poważnie i dosłownie,
- które uważają pierwowzór za jakieś arcydzieło kinematografii :)

ocenił(a) film na 7
zandra5

Dokładnie się z Tobą zgadzam ;) Dla mnie małym minusem była tępo - mógłby być trochę bardziej dynamiczny ;)
Ale i tak poziomem dorównuje "Epic Movie".

Ja traktuję takie filmy z lekkim przymrużeniem oka - parodie są po to, by pokazać w "krzywym zwierciadle" to co kultowe. Jak zobaczyłam Niezniszczalnych to mi szczęka opadła hehe :)

Fatoom

TĘPO? Tępa istota z ciebie.

ocenił(a) film na 7
krzysztof7

o przepraszam: *tempo
ale zaraz od tępych zwyzywać to przesada :p

ocenił(a) film na 2
zandra5

Jak dla mnie to kultową postacią była postać Matki Katniss. Laska wymiatała, jej teksty i w ogóle mimika wymiatała (żart).

ocenił(a) film na 6
theszymonfilipiak

fakt :D w książce Katniss opowiadała, jak to jej matka po śmierci swojego męża zobojętniała na wszystko, nie reagowała na otoczenie i ogólnie stała się 'duchem', a twórcy parodii wzięli to dosłownie i zrobili z tego majstersztyk :D

zandra5

gdzie można ten film obejrzeć ?

ocenił(a) film na 6
mrPARADOKS

możesz znaleźć na torrentach, a jak z nich nie korzystasz, to niedługo zachomokuję i stamtąd bedziesz mógł stamtąd ściągnąc

zandra5

a są napisy ?

ocenił(a) film na 6
mrPARADOKS

mam tylko po angielsku; w napiPrrrrojekt nie ma jeszcze po polsku

zandra5

szkoda to przyszło mi tylko czekać na napisy dzięki za info . :)

ocenił(a) film na 6
mrPARADOKS

film jest już na moim chommiku, nick ten sam co tutaj, film jest w folderze Filmy.

ocenił(a) film na 7
zandra5

Mogłabyś dodać z napisami? Nie wytrzymam dłużej!!! :D

ocenił(a) film na 6
Ruddda23

już wrzuciłam :)

ocenił(a) film na 5
zandra5

Jestem fanką Igrzysk, ale jak człowiek podejdzie do tego filmu z dystansem to i się uśmieje ;)

ocenił(a) film na 7
zandra5

Film trochę nierówny, było kilka słabych momentów, ale i kilka niezłych, przy których można było się pośmiać, jak wyśmianie niektórych zjawisk kulturowych i komercyjnych, czy chociażby casting w 12 dystrykcie. Nie ogarniam, czemu film ma tak niską notę, a np. taki American Pie 6,5. Starving Games oglądało się całkiem przyjemnie, jak na dzisiejsze komedie i tak prezentuje w miarę odpowiedni poziom.

chiaki985

Mi się podobało wyśmianie epoki facebooka, stwierdzenie, że ludzie byli za głupi, by być wolni i przez chwilę ten film nawet trzymał poziom i uwierzyłam, że to będzie prawdziwa, zabawna parodia- i naszych czasów i filmów. I owszem, parodia Sherlocka Holmesa była mistrzowska (choć wbicie kremu w szyję było obrzydliwe) i był to chyba jedyny moment na filmie, gdy nie potraktowano widza jak idiotę i pozwolono się samemu domyślić, o co chodzi. Niestety na tym kończy się lista walorów, jak dla mnie było za dużo obrzydzających rzeczy i żartów na dość kiepskim poziomie. Scena, w której Kantmiss kopnęła w tyłek Petera i jej stopa utknęła, była według mnie kompletnie nieśmieszna. Wymiękłam w momencie, gdy zaczęła wkładać palec w jego rany na plecach po depilacji. Chciałam obejrzeć do końca, ale niektóre rzeczy powodowały u mnie mdłości. Moim zdaniem ma zasłużoną ocenę, jest słaby.

ocenił(a) film na 2
zandra5

To nawet nie jest parodia, to jest - niestety - pastisz parodii. To nawet nie leżało obok filmów Brooksa czy Nielsena, ba nawet nie stało obok Strasznych filmów. Jedyna scena godna zapamiętania czy śmiechu to "śpiewające" kosogłosy...

zandra5

trzeba być bardzo młodym człowiekiem( właściwie dzieckiem) albo bardzo głupim żeby bawiły kogoś takie filmy, dno

ocenił(a) film na 6
zandra5

Zgadzam się. Wielki plus za Avatara, Niezniszczalnych i superbohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones