Ikaria XB-1 (1963)
Ikarie XB-1
Koloniści przebywający na statku kosmicznym podróżują na nową planetę. Na swej drodze napotykają liczne problemy.
| reżyseria: | |
|---|---|
| scenariusz: | |
| oceń twórców | |
| gatunek: | |
| produkcja: | |
| premiera: | 6 września 2019 (Polska) 26 lipca 1963 (świat) |
| | František Smolík | jako: | Matematyk Anthony Hopkins | ||
| | Zdeněk Štěpánek | jako: | Kapitan Vladimir Abajev | ||
| | Radovan Lukavský | jako: | Dowódca MacDonald | ||
| | Dana Medřická | jako: | Socjolożka Nina Kirova | ||
| | Irena Kačírková | jako: | Brigitta | ||
| | Jaroslav Mareš | jako: | Milek Wertbowsky | ||
| | Jaroslav Rozsíval | jako: | Lekarz | ||
| | Jozef Adamovič | jako: | Koordynator Zdenek Lorenc | ||
Statek kosmiczny przewożący kolonistów na nową planetę, napotyka na swej drodze liczne problemy: najpierw spotkanie z opuszczonym obcym statkiem kosmicznym, poźniej awaria komputerów na pokładzie i konflikt załogi z pasażerami statku...
Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.
pozostałe informacje o filmie
Ikaria XB-1
- muzyka:
- zdjęcia:
- na podstawie:
- Stanisław Lem "Obłok Magellana" (powieść)
- oceń twórców
- studio:
- Filmové Studio Barrandov
- inne tytuły:
- (więcej...)
- Zdjęcia do filmu kręcono w Studiu Filmowym Barrandov w Pradze (Czechy).
Dobre
- autor: Jim_Bim
- 2009-09-30 16:14:17 +0200
- ocenił(a) ten film na: 8
Dobry klimat, zajebista scenografia, ciekawa akcja. Srednio podobala mi sie gra aktorska, ale ogolnie film klimatyczny, ciekawy, dobrze zrobiony (sceny z pojazdami kosmicznymi wyprzedzaja epoke) i oryginalny. Polecam wszystkim fanom porzadnego oldschoolowego sf.
Można powiedzieć takie SF przepełnione humanizmem.
- autor: Przypalowiec
- 2018-07-20 09:46:45 +0200
- ocenił(a) ten film na: 7
A jak widać po ilości głosów i komentarzy film z tych zapomnianych...
Bardzo dobry film. Nie wiem czemu takie słabe oceny.
- autor: orcinus21
- 2009-11-11 19:58:12 +0100
- ocenił(a) ten film na: 9
Bardzo dobry film. Nie wiem czemu takie słabe oceny. Często zadaję sobie pytanie - czemu my Polacy nie kręcimy takich filmów. W tamtych czasach polskie kino trzymało poziom, a teraz żenada. Natomiast zna ktoś jakiś polski film w podobnym klimacie?
Bardzo dobry dubbing.
- autor: lutek
- 2013-09-15 19:28:32 +0200
- ocenił(a) ten film na: 6
Nie dość że film ogląda się przyjemnie ze względu na dobrą grę aktorską to dubbing jest super.Dlatego stare filmy były świetnie spolonizowane bez żadnych kombinacji tylko z dbałością o widza.Jak na dzieło sf też niezły temat i klimat.Polecam.
