film

Imaginaerum by Nightwish

Imaginaerum
2012
1h 26m
7,0 4 553
oceny
7,0 10 1 4553
Kompozytor Tom ma demencję. Z czasem jego pamięć ogranicza się do wyobraźni dziesięciolatka. Zobacz pełny opis
Imaginaerum zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Imaginaerum
Zwiastun nr 1
"[film=612453]Imaginaerum[/film]" opowiada o podstarzałym kompozytorze, Tomie, który popadł w poważną demencję. Choroba ta ciąży nad nim od lat, przez co cofnął się do stadium dziecięcego. Dlatego też nie pamięta on niemal nic ze swojego dorosłego życia. Jego muzyka, przyjaźnie, cała jego przeszłość, wliczając w to wspomnienia o córce, są niczym więcej niż niewyraźnym śladem w jego umyśle. Wszystko, co mu pozostało, to wyobraźnia 10-latka. Gdy stopniowo pogrąża się on w śpiączce, odzyskanie tego, co utracił, wydaje się niemożliwe. Ale czy jest takim? 2012-10-23T22:00:27 https://fwcdn.pl/webv/91/93/29193/snap1.29193.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/153/612453/imaginaerum_trl_rec709_st_720p.vp9.480p.webm

"Imaginaerum" opowiada o podstarzałym kompozytorze, Tomie, który popadł w poważną demencję. Choroba ta ciąży nad nim od lat, przez co cofnął się do stadium dziecięcego. Dlatego też nie pamięta on niemal nic ze swojego dorosłego życia. Jego muzyka, przyjaźnie, cała jego przeszłość, wliczając w to wspomnienia o córce, są niczym więcej"Imaginaerum" opowiada o podstarzałym kompozytorze, Tomie, który popadł w poważną demencję. Choroba ta ciąży nad nim od lat, przez co cofnął się do stadium dziecięcego. Dlatego też nie pamięta on niemal nic ze swojego dorosłego życia. Jego muzyka, przyjaźnie, cała jego przeszłość, wliczając w to wspomnienia o córce, są niczym więcej niż niewyraźnym śladem w jego umyśle. Wszystko, co mu pozostało, to wyobraźnia 10-latka. Gdy stopniowo pogrąża się on w śpiączce, odzyskanie tego, co utracił, wydaje się niemożliwe. Ale czy jest takim?

na podstawie
Tuomas Holopainen (materiały do scenariusza, historia) / Stobe Harju (materiały do scenariusza, historia)
studio
Caramel Film / Scene Nation / Solar Films
tytuł oryg.
Imaginaerum
inne tytuły
Imaginaerum by Nightwish Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu nakręcono w Montrealu (Kanada).
Film został nakręcony we wrześniu 2011 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękny film .

ocenił(a) film na 10

Dawno na żadnym filmie tak nie płakałam . Po prostu ten film rozwalił mnie i po obejrzeniu go , jeszcze długą chwilę siedziałam oniemiala .

Znaczenie filmu

ocenił(a) film na 10
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

dwa pytania

ocenił(a) film na 8

1. dla czego ten film nie miał jeszcze swojej premiery w polsce ...przecież to bardzo dobry film jest ....ale chyba nasi rodzimi dystrybutorzy wolą wypuszczać filmy pokroju np"gorący towar" itp a może nie lubią ambitnego kina ??
2 dla czego ten film nie miał nominacji do oscara np za najlepszą muzykę i dla mnie mogła...

więcej

Świetny film naprawdę gorąco polecam szczególnie przy dobrym nagłośnieniu efekty murowane , oglądaąac Imaginaerum nie wiem czemu przypomniał mi się film,, INK" który także POLECAM

Udało mi się być na jednym z nich. Wrażenie zarąbiste. Bez porównania z oglądaniem filmu w
domu. NIGHTWISH wymiata!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones