PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751112}
6,1 9 882
oceny
6,1 10 1 9882
Imperium
powrót do forum filmu Imperium

Czy ktoś jest mi w stanie sensownie wytłumaczyć, dlaczego w zwiastunie znajduje się parada polskich flag zaraz obok Hitlera i KKK? Co to ma być?

elodonat

Poprawność polityczna. Ktoś sobie uroił że "skończył się czas kiedy Niemcy odpowiadali za zbrodnie wobec Żydów" i zaczyna całą winę zwalać na Polskę.

Ile razy jeszcze mój kochany kraj musi być oczerniany? Ile razy mój kochany kraj ma być przedstawiany w negatywnym świetle? Dlaczego jak dotąd nikt ze świata kinematografii w Polsce nie reaguje?

Gzehoo_GR

Wysmarowałem komentarz pod zwiastunem
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-39806
Przeczytaj sobie jak chcesz i poszperaj w necie to się dowiesz dlaczego.

jakub77a

Nie istnieje . Czyżby usunęli ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jakub77a

Dzięki za info :-)

Gzehoo_GR

XDDD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Gzehoo_GR

nie reagują bo nie ma na co, co z tego że w filmie jest przekłamanie? Nie pierwsze nie ostatnie, w fikcji szukacie prawda? heh

Gzehoo_GR

"Ponad trzy miliony żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym". - Israel Singer - sekretarz generalny światowego kongresu żydów w latach 1986–2001.

elodonat

Głównym przekazem miała tu być zapewne flaga ze znakiem zaciśniętej pięści – znakiem woli walki i oporu, to jeden z symboli organizacji neonazistowskich. "Przypadkiem" pojawiła się ona podczas którejś z manifestacji w PL. Pojawią się pewnie głosy o celowej manipulacji amerykanów, sugerującej że w PL mamy samych nazistów, ale nie da się ukryć, że tego typu organizacje paradoksalnie działają w Polsce (kraju który tak ucierpiał podczas IIWŚ) i coraz głośnie przemawiają w przestrzeni publicznej...

Yoschan

To jest logo marki FORMMA https://formma.pl/pl/

elodonat

"Symbol woli walki i oporu" - zastosowanie może być wielorakie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
GIMB2004trololo

ja namaluje swaste na dupie twojej starej

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Yoschan

https://www.spreadshirt.pl/faust+viva+la+revolution+topy-A17227446

No tak....

Yoschan

A co powiesz na to, że prezydent USA Pan Barack Obama i szef FBI James B. Comey mówili o "polskich obozach koncentracyjnych" i "polskich współpracownikach nazistów"?

Co więcej akurat USA, powinno trzymać język za zębami w sprawie nazistów, ponieważ duża część ich elity, i amerykańskich firm wspierała partie nazistowską w Niemczech.

Blazej_Janus

Barack Obama zna bardzo słabo historię Europy jak i świata, trzeba to przyznać. Co gorsza, nikt nie przeprasza za te słowa, bo polski rząd nie naciska, by takie przeprosiny padły. Ale Amerykanie od zawsze mieli się za Pana Świata i nic tego nie zmieni. Łatwo im się krzyczy, jak do Europy mają 2 dni drogi.

Mauna_Kea

Masz rację. Barack Obama w ogóle średnio radzi sobie z wizerunkiem. Na przykład zajście w trakcie pogrzebu Nelsona Mandeli. Jednak najgorsze jest to, że polski rząd w sytuacji, kiedy Polacy są w ten sposób obrażani, nie protestuje. Gdyby w zwiastunie znalazły się kadry z marszu w Rosji, to Rosjanie już wyciągaliby konsekwencje. (Rosja dla przykładu, są też inne kraje dbające o takie sprawy). Moim zdaniem polski rząd (ministerstwo kultury i ministerstwo spraw zagranicznych) powinni wystosować ultimatum do wytwórni, że jeśli z filmu i zwiastuna nie zostaną usunięte polskie flagi, to po pierwsze emisja filmu w Polsce zostanie zakazana, po drugie wytwórnia zostanie pozwana przez rząd Polski.
Gdyby tego nie zrobili, to by nie zarobili na emisji filmu w Polsce, oraz w razie przegrania sprawy w sądzie musieliby przeprosić i może zapłacić jakieś odszkodowanie.
Wtedy wytwórnia ma jasny sygnał: nie wolno porównywać Polski do nazistów, bo to się nie opłaca.
Nasz rząd powinien w takich sytuacjach bronić godności Polski! Już pomijam fakt polityki historycznej, której, jak mam wrażenie w ogóle nie ma.

Blazej_Janus

Wystarczy wspomnieć zapomniany już fakt, iż na pogrzeb L.Kaczyńskiego prezydent Gruzji leciał z samolotem z przesiadką, a potem pędził wypożyczoną limuzyną, by zdążyć na uroczystość. Spóźnił się, ale sam fakt że dotarł był godny pochwały. A Obama stwierdził, że nie przyleci bo jest chmura dymu znad islandzkiego wulkanu. Okazało się, że na drugi dzień miał zaplanowaną partyjkę golfa z jakąś szychą i pogrzeb nie był mu na rękę. Mało kto o tym pamięta, ale to pokazuje jak USA traktuje swoich'' przyjaciół''. Ale by za bardzo nie odbiegać od tematu, polityka historyczna u nas kuleje, co chwilę mówi się jak to Polska była bita i kopana podczas II WW. A jak ktoś mówi, że było inaczej i przeinacza fakty, to tylko na swoim podwórku i przed kamerami potrafią politycy powiedzieć "to niedopuszczalne". Ale nikt poza widzami wieczornych wiadomości tego nie usłyszy.... Jeżeli nie będziemy się obrażać, krzyczeć i wymachiwać palcem to dalej amerykanie i inni będą przeświadczeni że Auschwitz było polskim obozem, a nie niemieckim obozem a terenach obecnej Polski...

ocenił(a) film na 9
Mauna_Kea

Wkur...ja mnie takie wypociny osob ktore nie widzialy filmu a sugeruja sie migawkami ze zwiastuna!!! Jestem wlasnie po seansie widzialem doskonale te filmowe manifestacje i nie bylo ani jednej polskiej flagi obok hitlerowskich. Ta 'NIBY POLSKA FLAGA' to byla flaga z lewej strony przypominajaca polska a z prawej byl czarny pasek. Nie byla to flaga zwiazana z Polska wiec teksty o tym ze polskie flagi tam byly sa zwykla manipulacja i klamstwem. Polecam obejzec film a nie zwiastun by sie przekonac na wlasne oczy ze nie powiewaly tam nasze flagi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

ohoho, aleś mu powiedział

Blazej_Janus

dziadek Busha sprzedawal rope Hitlerowi a gdy robilo się się ciepło dogadał się z Brytyjczykami ze wciągnie Ameryke do wojny w zamian za "azyl"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
deconstramus

Dziadek Busha robil dokladnie to samo co potem jego wnuk i miliony innych politykow na swiecie czyli biznes... A nie ma wiekszego biznesu dla pewnej grupy 3majacej wladze jak wojna i chaos z nia zwiazany. Kazdy kto choc troche liznal historii ale nie propagandowej historii ktorej ucza w szkolach ale historii prawdziwej wie, ze Hitler z duuupy siana nie mial na wojne. Niemcy od konca 1 wojny swiatowej az do roku 1937 byly kompletnym bankrutem z bezrobociem siegajacym po 55 procent.Kulalo w ich kraju praktycznie wszystko... A kto Hitlerowi pozyczyl pieniadze? No wlasnie USA i to dzieki kredytom z Wall Street na rzekome odbudowanie gospodarki zaczely plynac pieniadze. Na poczatku byly kredyty z USA a potem zrabowane zlota i bogactwa z innych krajow sprawialy ze ten kraj urusl do takiej potegi. Do potegi tak wielkiej ze w fabrykach rzekomych traktorow budowano czolgi samoloty i pociski. USA doskonale wiedzialo ze ta wojna sie przyda a wiesz dlaczego? W latach 20tych az do konca lat 30tych w USA byl wielki kryzys.Agentura amerykanska w Europie byla zawsze i doskonale wiedziala co sie dzieje.USA doskonale wiedzialo ze Hitler potem bedzie walczyl ze Stalinem bo tam nie moze byc 2 poteg.To byla kwestia czasu i doszlo do wybuchu 2 wojny a USA czekaly az do roku 1944 az Europa sie wykrwawi wtedy sie przylaczyli. Takie sa fakty a w szkolach idiotow robia z dzieci wciskajac banialuki ze Niemcy z nikad mialy kase na tak ogromna dzialania wojenne. To USA najwiecej zyskalo na 2 wojnie swiatowej i tego nikt nie zaprzeczy bo zaprzeczy sam sobie...

punisher822_filmweb

dokładnie tak ! największy biznes zawsze był jest i będzie na wojnie. to, że USiA chcą wprowadzać demokrację do arabskich krajów jest tylko byle pretekstem by ładować setki ton uzbrojenia na statki, które potrzebną broń tam dowiozą. nigdy nie chodziło o dobro ludzi, humanitaryzm i inne takie ładne śpiewki które są nam wciskanie w tv i książkach. wojna = biznes.
a te "patriotyczne" texty po obejrzeniu zwiastunu są śmieszne

deconstramus

Jaka fantazja :D

Lipiniorz25

tak było

ocenił(a) film na 5
Yoschan

wątpię czy oprócz paru hermertycznych grupek po lewej czy prawej stronie , ludzie wiedzieli co to za symbole, pewnie policja ochraniajaca marsz też nie wiedziała. To nie lata 90 ,kiedy w całej Polsce tłukli się skini i punki

ocenił(a) film na 5
Yoschan

Sam jesteś neonazista.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elodonat

Promocja polskiej "kultury"?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elodonat

Zobaczymy czy wątek polski faktycznie się w filmie pojawi, ale wybaczcie, same flagi to rozpozna może 1% widzów na świecie. Polska flaga to nie union jack.

ocenił(a) film na 1
Leuthen

1% z 7 miliardow... tak masz racje... rozejsc sie !!! nie bylo tematu...
czy mam powtarzac kazdemu jednemu z 70.ooo.ooo ?!
rozejsc sie !

M_ario

A można wiedzieć dlaczego zakładasz, że ten film obejrzy 7 mld ludzi? Bo chyba coś ci się kolego pomyliło. Ten film obejrzy co najwyżej kilkadziesiąt mln widzów. I to na przestrzeni paru lat zapewne. Więc nie popisuj się tutaj panie matematyku, bo oczywiście nie masz racji. Wówczas ten 1% to na pewno nie będzie twoje 70 mln.

Z drugiej strony bez przesady. Moim zdaniem jednak polską flagę rozpozna więcej ludzi, niż 1% oglądających ten film. Ja wiem, że ludzie to debile, szczególnie w USA, no ale obejrzą go nie tylko Amerykanie zapewne.
Swoją drogą istotne jest to, czy to będzie tylko niewiele znaczący urywek, z tymi flagami, czy też będzie coś wspominane na ten temat, że to polska manifestacja czy coś. Zobaczymy, jaki będzie tego kontekst, i wtedy się oceni.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
M_ario

Ale co chcesz mu powtarzać?

ocenił(a) film na 6
Leuthen

W filmie nie było takiej sceny. Nie było tam polskich flag.

Patrick_2

To bylo wmontowane w zwiastun, ktory zostal usuniety po interwencji polskiego rzadu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elodonat

To wygląda na autentyczne nagranie z Marszu Niepodległości, może w filmie będzie scena, gdzie przywoływane będą przykłady marszów z całego świata. A, że na Marszu Niepodległości czasami pojawiają się symbole nacjonalistyczne chyba nie jest, dla nikogo zaskoczeniem.

postropany

Dokładnie, wygląda to na obrazek dokumentalny.

ocenił(a) film na 1
postropany

myslisz ze nasz Ruch Narodowy jest najbardziej nazistowskim ruchem na swiecie?
ze akurat ten zostal uzyty?
odszczekasz to co napisales jak nie "beda uzyte sceny, gdzie przywoływane będą przykłady marszów z całego świata" ?

M_ario

Wyraziłem swoją opinię i powiem Ci, że nic nie odszczekam, bo mam gdzieś jaki jest nasz ruch narodowy. I jeżeli to możliwe to wskaż proszę gdzie w mojej wcześniejszej wypowiedzi padły słowa, jakobym uważał polski ruch narodowy za najbardziej nazistowski? Jeżeli to możliwe to przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wcześniej i postaraj się zrozumieć, bo zasugerowałem, że scena w trailerze pokazuje Marsz Niepodległości, ale nie wyklucza to, że w filmie pokazane będą też inne kraje. Może wtedy Ty odszczekasz to co napisałeś.

postropany

Nacjonalizm to nie faszyzm lub narodowy socjalizm, nacjonalizm istnial wcześniej i byl popularny wśród polskich elit w II połowie XIX w. w XX w. przed I wojna światową i w dwudziestoleciu miedzywojennym.

Narodowy socjalizm jednoznacznie kojarzy sie z Niemcami, a faszyzm z Włochami i tak powinno pozostać (swoja drogą faszyzm we Włoszech był niewatpliwie lepszym systemem niż komunizm w Polsce i w kazdym innym kraju), jakieś małe organizacje faszystowskie działajace w różnych innych krajach to marginez, a w Niemczech prawie kazdy popierał hitlera wiec na pewno uchowało sie sporo hitlerowcow.

Stawianie Polski przy narodowym socjalizmie jest głupotą, żaden inny kraj i żaden inny naród nie ucierpiał tak mocno przez hitleryzm jak Polska i Polacy, nawet Żydzi wyszli dobrze przy Polakach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones