tak powinien wygladac prawdziwy kryminal. obejrzalem cala serie i jestem bardzo zaskoczony, ze w Hong Kongu mozna zrobic porzadny film, a nie zadna krwawa jadke. mam nadzieje, ze amerykanska wersja dotrzyma klimatem orginalowi.
Amerykanie tylko skomplikowali sprawe, obsadzili w rolach glownych tak podobnych aktorow (Leonardo i Mark) ze ogladajac ten film bez okularow dlugo myslalam ze to ten sam aktor jest a nie dwoch ;)
JEzeli sie nie ma pomysłu na nic nowego to trzeba skopiować coś co jest sprawdzone i pewne nie jedna głupie bladyna pujdzie na ten film tylko dlatego ze gra tam Leonargo on wedłog mnie to poszedł na dno razem z TYTANIKIEM ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam wszystkich fanów IA.
Bez sensu, nie cierpię czepiania się DiCaprio. On jest naprawdę dobrym aktorem, prawda, zdarzyło mu się wystąpić w paru gniotach, ale to nie powinno niszczyć jego obrazu. Bo mimo, że miał okres, w którym grał tylko amancików, zawsze był dobry w swoich rolach. Stop stereotypom!!!
masz racje wszyscy czepiaja sie dicapria za titanica a mial naprawde duzo dobrych rol. jak dla mnie w departed zagral bardzo dobrze. a propo obsadzenia dwoch podobnych aktrow to ja jakos ich rozroznialem a "blizniaczych" cech u nich nie wylapalem. peace
DiCaprio jest świetny, ale nie w roli twardziela... popatrzcie na jego posturę, gdy wychodzi z paki w początkowych scenach Departed... to samo w Blood Diamond - jest zbyt chłopięcy!
Ale rola Paula Verlin w Całkowitym zaćmieniu będę pamiętał jeszcze długo (bynajmniej nie za pikantność scen łóżkowych ;)
Infernal Affairs - jest niesamowite, bo niby nic nadzwyczajnego tam nie zobaczymy, ale całość jest doskonałą układanką znanych motywów, gdzie wszsytkie elementy pasują idealnie!
Waham sie teraz czy oglądnąć do końca Departed - warto?
Historię Stanów Zjednoczonych można zamknąć w niespełna 250 latach. Praktycznie, pierwszą dziesiątkę filmweb.pl okupuje amerykańskie kino, więc sugerując się jednym tytułem nie pisz: AMERYKANIE NIECH SIĘ UCZĄ, bo to oni właśnie stworzyli tworzą kino, czy tego chcemy, czy nie. respect ps. IA -dobry film ;p
Ale to tylko zasługa promocji ich filmów i tego, że przeciętny widz lubi proste historie z hapyendem. Jedynie czym oni mogą się pochwalić to efektami specjalnymi i wysokimi budżetami filmowymi. Co się nie przekłada na jakość filmu.