PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848}

Informator

The Insider
7,4 76 287
ocen
7,4 10 1 76287
8,0 21
ocen krytyków
Informator
powrót do forum filmu Informator

Na kilka miesięcy przed tym jak wybrałem się do kina na ten film, oglądnołem program 60 MINUT na podstawie którego go nakręcono i muszę przyznać, że rzeczywiście zrobił on (program) trochę szumu za oceanem, ale mnie jakoś nie zaszokowała informacja, że papierosy szkodzą zdrowiu w końcu wiem to od dziecka i kręcenie czegoś o facecie, który traci wszystko by to przekazać światu wydało mi się troche śmieszne, ale muszę przyznać, że Mann mnie pozytywnie rozczarował i zrobił dobre kino. Wielkie brawa dla aktorów.

ocenił(a) film na 7
mash

Nie trochę szumu, a spory szum. A to dlatego:
1. To był rok 1993 do 1996, więc jakiś czas temu
2. Głównie chodziło o stwierdzenie krzywoprzysięstwa szefów koncernów tytoniowych, którzy przysięgali przed kongresem, że nikotyna nie uzależnia, co było kłamstwem.
3. Drugi problem to świadome dodawanie do nikotyny składników, mimo badań, które wskazywały na to, że te substancje powodują raka. Czyli prócz normalnych czynników szkodliwości papierosów dochodziły następne, a cała praktyka była przez koncerny zatajana.
Stąd te olbrzymie odszkodowania później, największe w dziejach sądownictwa USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones