Film

Another Country

1984 1 godz. 30 min.
6,8 673
oceny
6,8 10 1 673
1 501
chce zobaczyć
{"id":"96271","linkUrl":"/film/Inny+kraj-1984-96271","alt":"Inny kraj","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/62/71/96271/7817803.2.jpg"}
Dziś trudno uwierzyć, że w latach trzydziestych nie było mowy o tym by otwarcie przyznać się do homoseksualizmu. A... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Palma Największy wkład artystyczny w roku 1984 dla Peter Biziou

Dziś trudno uwierzyć, że w latach trzydziestych nie było mowy o tym by otwarcie przyznać się do homoseksualizmu. A jednak zjawisko to było równie powszechne wówczas, jak i współcześnie. Tylko, że wtedy młodzi ludzie, starannie skrywali swoje preferencje. Ci, którym nie udało się utrzymać ich w tajemnicy często popełniali samobójstwo. GuyDziś trudno uwierzyć, że w latach trzydziestych nie było mowy o tym by otwarcie przyznać się do homoseksualizmu. A jednak zjawisko to było równie powszechne wówczas, jak i współcześnie. Tylko, że wtedy młodzi ludzie, starannie skrywali swoje preferencje. Ci, którym nie udało się utrzymać ich w tajemnicy często popełniali samobójstwo. Guy Bennett (Rupert Everett) marzył o byciu kimś wielkim i nadzwyczajnym. Marzenia te nigdy się nie spełniły. Bennett został sowieckim szpiegiem. Wrogiem swojej ojczyzny.

studio
Goldcrest Films International (przedstawia) / National Film Finance Corporation (NFFC) (współudział)
inne tytuły
Sceniczna wersja "Another Country" dała możliwość debiutu w pierwszoplanowej roli wielu młodym angielskim aktorom.
Another Country zostało częściowo sfilmowane w Uniwersytetach Cambridge i Oxford i częściowo w Althorp Hall, Cambridgeshire, domu księżnej Diany z czasów dzieciństwa. Jedną z atrakcji był jej brat - Earl Spencer. Producenci filmu prosili o zgodę na zdjęcia w Eton, ale odmówiono im.
Colin Firth grał rolę Bennetta na scenie. Po tym jak zagrał Tommy'ego w filmie wrócił do swojej scenicznej roli jako Bennett na West Endzie. Po tym jak grał Bennetta na scenie przez kilka miesięcy, Firth spędził dwa miesiące grając Tommy'ego Judda. Kiedy zdjęcia dobiegły końca, powrócił na scenę jako Guy.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetne angielskie kino

  Rabbit_4 ocenił(a) film na

  Oglądałem go jeszcze wtedy, gdy TVP2 puszczała dobre filmy (niestety często pozna nocą i to jeszcze w poniedzialek). Film jak najbardziej angielski i tacy też są bohaterowie...swietan rola Everetta no i Elwes'a. Polecam...film moze i obyczajowy ale naprawde ciekawy i godny uwagi.

 • Gdzie można obejrzeć film??

  Julia_8_ ocenił(a) film na

  Czy ktoś może wie gdzie obejrzę film? Może być po Angielsku.

  • Mocna ósemka. Scena w łódce powalająca.

   aktyw23 ocenił(a) film na

   Film zdecydowanie wart polecenia. Mam tylko pytanie o co chodzi z tym bogiem - Bennetta tak nazywano - co to za tytuł, czy pełnił on jakieś szczególne funkcje na uczelni i czy wiązały się z nim jakieś prawa/obowiązki ?

   • gdzie ten film można obejrzeć, dostać?

    petite_

    szukałam wszędzie, z mizernym skutkiem, a szczególnie zależy mi na tym filmie.

   • Treść filmu. Zakończenie

    beback ocenił(a) film na

    Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.