PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375629}
8,0 400 tys. ocen
8,0 10 1 399925
5,9 56 krytyków
Interstellar
powrót do forum filmu Interstellar

Wiec tak... Jak wszystko to co bylo ukazane w filmie moglo sie stac?? rozumiem ,ze byl tunel czasoprzestrzenny itp. ale gdzie sens? np. sceny : ''dotkniecie reki innej formy zycia'' , ''spadajace ksiazki'' a na koniec sie okazuje ,ze to nasz glowny bohater to zrobil.... Jak mogl to zrobic skoro fabula filmu dziala sie przed cofnieciem w czasie? Jest na to jakies wytlumaczenie? rozumiem jakby najpierw bylo tak ,ze byla jakas akcja a potem bohater chcialby zmienic bieg historii i w filmie sie dowiedzial ,ze juz wczesniej sie cofnal.....
To tak jakbym lezal pijany na torach a ktos mnie przeniósł obok na trawe i ocalil zycie a potem okazaloby sie ,ze to ja cofniety w czasie... totalnie bez sensu ;) inna sprawa jakby to byl moj kolega i on by zginal a ja przeniósłbym sie w czasie zeby zmienic bieg wydarzen historii i cofajac sie przeniosl bym go na trawe wtedy mialoby to sens. Cos sie musi wydarzyc zeby mozna bylo to zmienic.

ocenił(a) film na 9
rotanimod

To nie jest cofanie się w czasie. To jego podglądanie, 4ty wymiar.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252426/interstellar-i-nauka

marek_section8

przeczytam ksiazke dzieki ;) ale watpie ,ze wyjasni to co napisalem wyzej... i wolabym zeby ktos kto ma argumenty ,ze sie myle wypowiedzial sie tu w skrocie

ocenił(a) film na 9
rotanimod

Czytałeś o czym jest ta ksiażka ?? Wyjaśni wszystko. Zresztą na YT jest kilka wykładów z tej dziedziny. Np: Krzysztof Meissner, kto chce ten zanjdze wszystko w internecie i pośród książek na ten temat. Pozdrawiam.

marek_section8

ok. ale ksiazka jest zrozumiala dla zwyklego widza filmu czy trzeba znac sie na fizyce i to szkola wyzsza?

ocenił(a) film na 9
rotanimod

Obejrzyj sobie wykłady Meissnera, jak zrozumiesz, co raczej nie bedzie problemem, to książka tym bardziej. Fizyka i jej pochodne jest względnie prosta, tylko trzeba to dobrze wytłumaczyć.