PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163608}

Inwazja

The Invasion
6,1 35 181
ocen
6,1 10 1 35181
5,6 7
ocen krytyków
Inwazja
powrót do forum filmu Inwazja

Od razu mówię: n ie czytałem książki na podstawie której został stworzony film, ani nie widziałem poprzednich wersji, a więc mój ocena wynika wyłącznie z tego, co zobaczyłem na ekranie.

Naprawdę, nie cierpię, kiedy pod koniec seansu mam wrażenie, że cały potencjał opowiadanej historii został zmarnowany i tak niestety jest w tym przypadku. Pierwsza połowa, to wręcz pierwszorzędny Thriller SF oraz popis możliwości technicznych (ruchy kamery, montaż muzyka), co w połączeniu ze znakomitą grą aktorską tworzy niesamowity klimat psychozy, ale niestety druga połowa zamienia się w jakiś głupawy film akcji, który polega na efektownych pościgach samochodowych i jeszcze efektowniejszych kraksach, w których ginie klimat pierwszej połowy, a całość zamyka wymuszony, patetyczny, aczkolwiek obowiązkowy happy end.

Gdyby przez cały film dało sie powstrzymać klimat, który panował w pierwszej części, to byłoby 9/10, a tak trzeba postawić 6/, czyli średniawe filmidło z ogromnym, niewykorzystanym potencjałem.

Nike

*6/10 - nie zauważyłem, że mam wyłączonego Num locka. Przeklinam brak funkcji 'edytuj' :/

Nike

Zgadzam się co do słowa. Klimat posiada genialny, napięcie jest stopniowane bardzo dobrze, ale... nagle to wszystko znika. Dlaczego? Czyżby twórcy się przestraszyli, że mogą stworzyć jeden z najlepszych filmów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones