PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491715}
7,4 245 136
ocen
7,4 10 1 245136
6,6 28
ocen krytyków
Iron Man 3
powrót do forum filmu Iron Man 3

kiedys filmy o superbohaterach trzymaly w napieciu, wywolywaly gesia skorke, wzruszaly, a nowe produkcje mam wrazenie ze sa coraz bardziej nastawione na efekty specjalne i widowiskowosc, ale caly dramatyzm gdzies zanika...
ostatnio ogladalem the wolverine, man of steel i iron mana 3, i za kazdym razem bylem pod wrazeniem strony wizualnej, scenariusze niby przyzwoite, ale jesli chodzi o emocje to za kazdym razem malo brakowalo zebym nie zaczal ziewac, zastanawiam sie czy ja sie zmienilem, czy filmy o superbohaterach schodza na psy...jak wy odbieracie te nowe produkcje??

ocenił(a) film na 1
uncut

Tak jest. Niestety już mam czterdziestkę na karku i ciągle sobie zadaję pytanie dlaczego np. odcinki Gwiezdnych wojen mają tak rozbudowaną zarówno fabułę jak i wątki kreujące bohaterów. Współczesne produkcje spływają po mnie ja po kaczce a np. scenę z lokalu w Mos Eisley mogę oglądać w niesończoność. Drugim takim filmem jest pierwsza cześć Stargate z 1994 roku.

ocenił(a) film na 6
uncut

Kiedyś czyli pierwszy Hulk, Daredevil i Ghost Rider?

ocenił(a) film na 8
katedra

Hahahah, dobrze napisane :P

użytkownik usunięty
uncut

Odpowiedź jest dość prosta (jesli chodzi o ziewanie) jeszcze kilka lat temu film był nastawiony na fabułę bo wykonanie połowy efektów (ładnie) było technicznie niemożliwe/utrudnione/hiperdrogie.
Obecnie zalewani jesteśmy taką masą filmów które bazują na czystym przekazie efektów specjalnych że poprostu się to przejadło. Oglądając film z efektami zaczynamy bezwiednie zauważać niedoskonałość tych efektów (w końcu po takiej ilości obejrzanych filmów w HD zaczynamy być wzrokowymi ekspertami, więc jakiś moment kiepskiej animacji czy światła padającego z różnych kierunków itp. zaraz widzimy), więc zaczynamy szukać fabuły, a tu najczęściej fabuła w obecnie robionych filmach jest tak kiepska i banalna do bólu że przewijając 3/4 filmu i tak wiesz o czym był i to ze szczegółami.
Tak myślę że minie jeszcze z 5 do 10 lat zanim filmowcy zaczną rozumieć że w si-fi oprócz efektów, doskonałej gry aktorskiej (branie na siłę czołowych aktorów do takich filmów) potrzebny jest dobry scenariusz.
A narazie pozostaje podchodzenie do większości super produkcji Si-fi czy pseudo-historycznych (przykład Pompeje) jako odmóżdżacza z fajnymi efektami ale bez sentymentu

ocenił(a) film na 7

W pelni sie podpisuje

ocenił(a) film na 8
uncut

Jakie filmy wczesniej o superbohaterach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones