PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122541}
7,6 378 347
ocen
7,6 10 1 378347
6,9 32
oceny krytyków
Iron Man
powrót do forum filmu Iron Man

W tym gatunku

ocenił(a) film na 8

jeden z lepszych filmów. Od razu przestrzegam przed drugą częścią.

ocenił(a) film na 10
Rojan

Dlaczego ?

ocenił(a) film na 8
Olciak57

Dlaczego przestrzegam? Bo miałem wrażenie, że oglądam głupawą parodię a nie kontynuację. Po prostu wszystko mnie w tym filmie denerwowało, więc jeśli ktoś ma podobny gust do mnie, to przestrzegam :)

ocenił(a) film na 7
Rojan

Mi również dwójka nie przypadła do gustu. Na początku wszystko ładnie pięknie, potem nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudy i dopiero pod koniec jakaś tam akcja. Trójki jeszcze nie oglądałem, więc się nie wypowiadam.

ocenił(a) film na 9
Rojan

Zgoda dwójka o wiele słabsza natomiast zyskuje trochę szacunku kiedy porówna się ja do niektórych nowszych filmów z MCU.

ocenił(a) film na 1
Olciak57

Dlatego że ponieważ

ocenił(a) film na 9
Rojan

Coś w tym jest. Myślę ze przyczyna tkwi w tym ze połączyli się z Disneyem, i od tego momentu te filmy są z takim głupim humorem.

ocenił(a) film na 2
Magic1997

Dwójka była napisana zanim się połaczyli. Po prostu robili wszystko pod to aby dociągnąć serie do Avengersów, a nie dorpacowali fabuły

ocenił(a) film na 9
Magic1997

Filmy trzymają ten sam poziom i nie odstają od 1. A że jest humor to tylko pomaga. Widocznie nie każdy się zna.

ColeTurner_2

- rzekł znawca

xD

ocenił(a) film na 9
Rojan

Druga jeszcze spoko trzecia to dopiero koszmar. Zniszczyła całą serię. Trzecia część dla mnie nie istnieje.

ocenił(a) film na 7
pomysl_o_mnie

Skoro tak mówisz.

ocenił(a) film na 9
Heller1304

A Ty jakie masz zdanie na temat 3?

ocenił(a) film na 7
pomysl_o_mnie

Tak jak już wcześniej tu napisałem, nie mogę się wypowiedzieć na temat trzeciej części, gdyż ani razu jej nie obejrzałem. Na razie tylko jedynka u mnie góruje.

ocenił(a) film na 8
pomysl_o_mnie

Obejrzałem trzecią część, no i cóż - obejrzałem do końca, a to o czymś świadczy :) Według mnie nie był zły. Nie było komedio-parodii z głupawymi tekstami, a jeśli nawet coś się trafiło, to można przymknąć oko. W końcu to komiks.
Podobał mi się motyw z chłopakiem - zejście superbohatera na ziemię.
Nie mogę za to wybaczyć twórcom zmiany pułkownika Rhodes'a. Ten aktor dobrze by wyglądał w roli człowieka przestraszonego, niepewnego, albo zakompleksionego, a nie w roli - jakby nie było - bohatera.

ocenił(a) film na 9
Rojan

Mi w 3 strasznie nie podobało się to, że Mandaryn okazał się jednak nie-Manadarynem (po zwiastunie spodziewałam się niesamowitej poważnej postaci a dostałam jakąś klapę, parodię) i to że Stark miał jakieś fobie i napady lęku trochę to do niego raczej nie pasowało. No ogólnie na 3 zawiodłam się strasznie ale to pewnie dlatego, że po zwiastunie spodziewałam się jakiejś miazgi a wyszła papka. Oczywiście to tylko moje zdanie i rozumiem, że innym osobom ten film mógł bardzo przypaść do gustu:)

ocenił(a) film na 8
pomysl_o_mnie

Noo powiem Ci, że przyspojlerowałaś z tym Mandarynem :) Ja przeważnie zwiastunów nie oglądam, dlatego tylko zaskoczyła mnie przemiana tej postaci. Zgoda, że twórcy trochę przesadzili przechodząc ze skrajności w skrajność (ocierając się o parodię), ale widzę że takie momenty postanowili wplatać w kolejnych częściach, dla rozruszania młodszej widowni, albo "amerykańskiego widza".
Ja za to, między innymi po Twojej wypowiedzi na temat drugiej części, postanowiłem ją obejrzeć do końca, no i muszę przyznać, że poprzednim razem przestałem oglądać film, akurat w momencie, kiedy się robił całkiem spoko :) Czasami jednak zwiastuny są pomocne :)

ocenił(a) film na 9
Rojan

Oj wybacz faktycznie nie pomyślałam, że to może być spoiler przepraszam.
Moim zdaniem jeszcze duży wpływ na 3 część IM miało to że zmienili reżysera. Zastanawiam się też, czy gdy kręcili pierwszą część Iron Mana mięli już w planach to że powstaną też inne filmy o o superbohaterach i później połączą to wszystko w jednej produkcji?

ocenił(a) film na 8
pomysl_o_mnie

Wiesz, myślę że to więcej niż pewne, że mieli w planach kolejne części, bo przecież historii opisanych w papierowych komiksach jest tyle, że można stworzyć niejedną filmową część. Pytanie tylko ile widzowie wytrzymają :)
A czemu piszesz "później połączą to wszystko w jednej produkcji"? To w odniesieniu do IM3?

ocenił(a) film na 9
Rojan

Miałam na myśli Avengers.

ocenił(a) film na 8
pomysl_o_mnie

Aha, no tak. Właśnie muszę to obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
Rojan

Tylko wybierz opcję z napisami bo dubbing niszczy film.

ocenił(a) film na 8
pomysl_o_mnie

Obejrzałem w końcu Avengers, fajny film, no i Iron Man rządzi :) Ciekawe jak im wyjdzie druga część.

ocenił(a) film na 9
Rojan

Oby dobrze :) już niedługo bo w maju będzie. Idę do kina :D

ocenił(a) film na 9
pomysl_o_mnie

Trzeba chronologicznie oglądać te filmy. Bo inaczej w fabule się ktoś może zgubić i nie wiedzieć czemu nie będzie mu pasować coś do czegoś.

pomysl_o_mnie

Dla mnie to jest zwykłe pieprzenie które jest ostatnimi czasy wyjątkowo modne. "Skoro inni psioczą to i ja muszę!" Ale ludzie mają to do siebie, że podświadomie ulegają sugestii.

ocenił(a) film na 10
pomysl_o_mnie

To przez Mandaryna którego zwalili, Marvel zawsze ma problemy z dobrym przeciwnikiem

pomysl_o_mnie

Podpisuję się ;((( 3-ka mnie załamała. Jak można tak spier......ć serię ???

użytkownik usunięty
Rojan

Zgadzam się w 100%, to najlepsza część serii przygód o Iron Manie. Oglądam sobie teraz po kilku latach i jest świetny.

ocenił(a) film na 7
Rojan

A ja również i przed trzecią...

Starigniter

A ja przed czytaniem waszych komentarzy - wszystkie 3 filmy trzymają dobry poziom.

TheBlur

Obejrzałem niektóre Spidermany, Ghost Rider, Ghost Rider II, Thor, Thor: Mroczny Świat, Avengers, Avengers: Czas Ultrona, Fantastyczną Czwórkę i wszystkie były OK.
Teraz obejrzałem Iron Mana i te komentarze powyżej mnie nie zraziły przed II i III :)

ocenił(a) film na 7
miltschek

Ghost Rider II akurat jest do bani.

badzio343

No a mi się podoba ;)

ocenił(a) film na 7
miltschek

Dogadalibyśmy się, gdyby nie przesyt zbędnych efektów ;)

ocenił(a) film na 9
TheBlur

haha dobrze powiedziane :)

ocenił(a) film na 10
Rojan

2 nie jest wcale zła

ocenił(a) film na 7
Rojan

Dwójka faktycznie gorsza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rojan

Jak dla mnie druga część jest jak najbardziej do obejrzenia. Całkiem znośna rozrywka choć nie jest tak dobra jak część pierwsza to śmiało można oglądać zwłaszcza jeśli się polubiło Starka z pierwszej części (pewnie istnieje ktoś kto nie polubił ale nie chce go poznawać).

Rojan

zwykla papka dla lemingow. postac Starka jest niedorzeczna. w tych filmach koles przeciez w zasadzie niczym sie nie rozni od swoich filmowych nemezisow, a jak na geniusza to blyszczy jedynie we wlasnej hipokryzji poganianej glupimi zarcikami. najlepsza byla akcja jak w trzeciej czesci mial czelnosc powiedziec lasce ze nie ma kregoslupa moralnego, a sam razem ze swoja rodzinka zarabial na handlu bronia i zabil niezliczona ilosc ludzi :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones