Stutterer

12 min.
7,2 1 269
ocen
7,2 10 1269
1 961
chce zobaczyć
{"rate":4.5,"count":2}
{"type":"film","id":757542,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Stutterer-2015-757542/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Jąkała
 • dzyniu88 ocenił(a) ten film na: 4

  tylko po co na wyrost tak się przejmować? Bohater miał dysfunkcję, jakim było jąkanie. Milion myśli płynących w jego głowie, przejmowanie się tą niepełnosprawnością nad wyraz, bo w końcowej scenie nie było to wcale potrzebne. Chciał dobrze wypaść przed spotkaniem z dziewczyną, nic dziwnego, tylko po co się zadręczać różnymi myślami do przodu? Bohater sam się zdyskryminował i założył, że będzie źle odebrany. A do każdej sprawy trzeba podchodzić z czystą kartką, która po wszystkim zapełni się na tyle, ze będzie można to wszystko ocenić, a nie komponować sobie przed daną sytuacją różnych scenariuszy, a w szczególności są to złe i czarne scenariusze. Fajnie, że ten krótki metraż tak optymistycznie się kończy. Warto obejrzeć.

 • Wojen1 ocenił(a) ten film na: 8

  dzyniu88 A ja to odebrałem tak. Bohater przez swoją dysfunkcję stroni od ludzi bo nie radzi sobie w codziennym życiu. Tak jak z telefonem do serwisu. Tylko ojciec go rozumie i czeka cierpliwie aż syn się wysłowi. Za to świetnie czuje się w świecie internetowym, wie wszystko o mijanych osobach (gościu na krawężniku, dziewczyna w metrze). To wiadomo. Wg mnie autor właśnie chciał aby wszyscy pomyśleli, że jest zdenerwowany przed spotkaniem bo nie umie się wysłowić. W rzeczywistości on dobrze wiedział, że ona ma taką sytuację i nie pisali do siebie przez przypadek ale poznali się gdzieś na jakimś np. tematycznym forum. On jest zdenerwowany bo nie wie jak się zachować, nie wie jak się ubrać, czy koszula czy nie, czy krawat czy nie, czy z kwiatami czy bez. Właśnie to chciał podkreślić autor- że problemem tych ludzi jest tak na prawdę brak zrozumienia. A w rzeczywistości są tacy jak my, mają te same problemy na randkach itd...

 • pinang ocenił(a) ten film na: 10

  Wojen1 Hey, kompetnie sie z Toba zgadzam! Widzialem jakies video na YT analizujace ten film i mnie bardzo zaskoczylo bo bylo tam zalozenie ze on dopiero w ostatniej scenie sie dowiedzial ze ona jest niemowa. Mimo, ze nie wiem jakie bylo zalozenie rezysera to jak dla mnie w czasie ogladania bylo oczywiste ze jest tak jak piszesz. Inaczej glupio by bylo jakby mu o tym nie powiedziala bo chyba nie zakladala ze jakis koles przypadkowy akurat zna jezyk migowy. Poza tym bylo tez pokazane ze on dopiero sie uczy tego jezyka (ja zalozylem ze wlasnie dla niej) a nie juz go umie (chociaz mial ze 30 lat na nauke jakby chcial sie wczesniej nauczyc). Mysle ze jest tak jak piszesz bo inaczej film by po prostu za duzo polegal na przypadkowosci. A on po prostu zostal bardzo madrze skonstruowany.

 • dzyniu88 Obejrzałeś gdzie?

 • xcasie ocenił(a) ten film na: 8

  filmowy_laufer https://www.youtube.com/watch?v=X5HOwjVOOKE

 • xcasie Zablokowano :/

 • xcasie ocenił(a) ten film na: 8

  filmowy_laufer wystarczyło wpisać w yt tytuł, ale proszę - https://www.youtube.com/watch?v=dSiX-9Zq2UA :)

 • xcasie Ok dzięki :)

 • dzyniu88 jąkałe(a)ś się kiedyś? za pewne nie. Więc nie znasz problemu. Jąkanie to straszna wada wymowy. Człowiek w głowie ma wszystko. Chcesz coś zrobić, ale nie dasz rady. Przez jąkanie nie może wykonywąc wiele prac.

 • andee http://www.dailymotion.com/video/x3uw9fw

  dla tych co chca zobaczyc

 • Etfils Niestety, już usunięty.

 • MichaelGrzesiak ocenił(a) ten film na: 7

  dzyniu88 wydaje mi się, że pani nie potrafi się wczuć w osobę, która się jąka. ja też do końca nie potrafię ale ktoś taki na pewno czuje się okropnie, głupio i myśli że każdy nim gardzi. zresztą niech pani pomyśli - ktoś chce się umówić z dziewczyną tylko że się jąka. to będzie pierwsza i ostatnia randka, każda go rzuci. tu miał szczęście bo dziunia nie słyszała tylko posługiwała się językiem migowym

 • MichaelGrzesiak ocenił(a) ten film na: 7

  MichaelGrzesiak acha i sorry za "pani" - avatar mnie zmylił

 • Woooo ocenił(a) ten film na: 7

  dzyniu88 Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy. Czym innym jest - jak powinno być, a czym innym - jak faktycznie jest. Film opowiada określoną historię i nie trzeba na nią projektować własnych przekonań o tym, jak bohater wg naszej opinii POWINIEN się zachować. Kwestia zahamowań, kompleksów i lęków nie ma zbyt wiele wspólnego z oceną innych ludzi ani obiektywną wartością człowieka. Znam piękne dziewczyny zamknięte z powodu kompleksu np. niewielkiej nadwagi lub garbka na nosie. Albo bystre osoby cierpiące na syndrom oszusta. To jacy faktycznie jesteśmy a jak się sami postrzegamy, to dwa zupełnie różne światy, z rzadka się przecinające.