PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6531}
7,9 278 679
ocen
7,9 10 1 278679
7,4 18
ocen krytyków
Jak rozpętałem drugą wojnę światową
powrót do forum filmu Jak rozpętałem drugą wojnę światową

Nie wiem na czy polega fenomen tego filmu. Ilekroć leci on w tv to omijam go szerokim łukiem. Obejrzałam raz i jak dla mnie porażka, ani to śmieszne, ani wciągające. I od razu mówię, że nikt mojego zdania nie zmieni w tej kwestii, bo to MOJA SUBIEKTYWNA opinia.

ocenił(a) film na 10
czarna_monia

mi się komedia podoba ta komedia to dobro narodowe.

kinomanka_13

Ja tam to rozumiem. Każdy ma inne poczucie humoru i go w żaden sposób nie chcę podważać. To jedynie moja subiektywna opinia. Nawet nie będę tu używać stwierdzenia gust bo od razu się ludzie przyczepią, że gust jest lepszy albo gorszy i ten mój jest do pupy ;) A osobiści uważam, że to nie kwestia gustu a upodobań. Sama też lubię te starsze polskie produkcje, ale ta bardzo nie przypadła mi do gustu. Dziękuje za kulturalny komentarz i pozdrawiam :)

czarna_monia

Co innego mieć inny gust, a co innego nie umieć oceniać filmów.

McLlovin

To nie kwestia gustu a upodobań.

czarna_monia

Jak się zrównuje dobry film do najgorszych w historii kina to się nie umie oceniać po prostu.

McLlovin

Tak, tak ☺

czarna_monia

Rozumiem jakbyś wystawiła 2 lub 3 bo film ci się nie podoba, ale ocena 1 jest nieadekwatna do tytułu. Ocenianie filmów na poziomie na jeden jak i również byle czego na 10 świadczy o braku umiejętności oceniania lub o byciu trollem, sam nie wiem co gorsze, bo głupota w obydwóch przypadkach niezmierna.

McLlovin

Z jednym się mogę zgodzić, że (obiektywnie) ten film nie zasługuje na tą moją jedynkę, ale niestety nie mogę się na niego patrzeć przez co ma ode mnie taką a nie inną ocenę. Byłabym hipokrytą dając ocenę z którą się nie zgadzam. A po to jest filmweb żeby każdy mógł oceniać jak chce i według własnych preferencji. Nie jest to też "profesjonalne" ocenianie i chyba nikt kto potrafi myśleć nie bierze sobie do serca ocen filmów, aktorów itp a także rankingów. Podrawiam.

czarna_monia

A według mnie ocena 1 nie powinna liczyć się do średniej ocen i być po prostu taką notą dla mniej inteligentnych.

McLlovin

To twoja opinia.

czarna_monia

Skąd wiesz może tak jest.

ocenił(a) film na 4
McLlovin

Powiedział koleś, który ocenia na 10 Mojego przyjaciela Hachiko. Tak, to z pewnością jest arcydzieło. Aha, i stawia na równi Terminatora 1 z Buntem maszyn oraz - o zgrozo - uważa Genisys za niewiele gorszą część od jedynki. Powodzenia wielki ekspercie ;)

learnforme

poczytaj kolejny mój post w tej rozmowie, Hachiko to świetny film i nie jestem jakimś wyjątkiem oceniającym go na 10, co do reszty to mój gust i przeczytaj całą rozmowę, wyjaśniam o co mi chodzi

ocenił(a) film na 4
McLlovin

Przeczytałem za pierwszym razem, po prostu trolluje. Atakujesz kogoś za brak umiejętności oceniania, a sam bronisz się kwestią gustu. Tak samo mogę napisać, że z serii Terminator liczą się tylko dwie pierwsze części, a reszta to gnioty i byle co, i też nie byłbym wyjątkiem w takiej ocenie. Co do Hachiko, ten film to dla mnie nieporozumienie. Jakoś krytycy, którzy wg ciebie znają się zapewne na filmach, w ogóle nie docenili tego obrazu. Ale oni pewnie też się pomylili, hehe.

Dziwią mnie po prostu te ataki na ludzi. Ja ocenianie filmów traktuję jako zabawę, a większość pseudo - inteligentów i krytyków atakuje innych użytkowników, wypisują w komentarzach swoje ochy, achy, jaki to mistrzowski film, jaki wybitny, jaka oscarowa rola. A jak zapytać się za co tak cenią np. Siedmiu samurajów (ja oceniłem na 8), to nawet nie potrafią napisać, hehe.

Zgrywam się, bo dla mnie to zabawa, i nikt jeszcze nie zginął od tego, że jakiś człowiek ocenił sobie w internecie jakiś film na 1. Ale niestety wielu ludziom tylko tyle wystarczy żeby poniżać, wyzywać i wywyższać się. To już tak ogólnie piszę, nie konkretnie do ciebie.

learnforme

O krytykach nie wspominaj, bo ich praca jest dla mnie bez sensu. Ocenianie na 1 czy 10 byle czego to idiotyzm. Szanuje twoja 4 to sensowna ocena dla tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones