PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6534}
6,2 5 786
ocen
6,2 10 1 5786
5,7 3
oceny krytyków
Jak to się robi w Chicago
powrót do forum filmu Jak to się robi w Chicago

Film jest jednym z lepszych Arnolda, przede wszystkim dzięki dobremu scenariuszowi i zarąbistej
muzyce. Z tym że wydaje mi się, że w pewnych momentach muzyka trochę nie pasuje. Na
przykład, jak kumpel/szef Arnolda zostaje postrzelony na cmentarzu i Arnold musi uciekać, to taka
wesoła muzyczka po prostu razi. A już kompletnie nie rozumiem muzyki przy rozwałce na
żwirowisku. Owszem, uwielbiam Rolling Stonesów, ale "Satisfaction" jakby wyssało zajebistość
tej sceny (bardziej by pasowało może coś pokroju "Highway to hell"). Co jeszcze? Pewnie coś by
się jeszcze znalazło, ale WALIĆ TO! Dawno żaden film nie sprawił mi tyle przyjemności! Arnold w
doskonałej formie, ta fajna blondyna, ci gangsterzy, rozwałki, wybuchy, bryki, klimat... i ta MUZYKA!
Dla fanów Arnolda pozycja obowiązkowa!

użytkownik usunięty

zgadzam się, dobry film, jeden z lepszych z arnim!

ocenił(a) film na 8

Nie mniej jednak muzyka jest świetna. Mocne , ''ciężkie'' utwory idealnie pasują do klimatu filmy i fabuły. W momencie postrzelenia na cmentarzu muzyka według mnie pasowała. Chyba oczekiwałeś spokojnej muzyki rodem z Barw Szczęścia.

użytkownik usunięty
legia2912

Czytałeś uważnie mój post? Napisałem, że muzyka na cmentarzu jest za WESOŁA na tak dramatyczny moment. Nie chciałem, by była spokojna, tylko bardziej dramatyczna.

ocenił(a) film na 8

Muzyka użyta w tej scenie bardziej potęguje złość postaci odtwarzanej przez Arnolda. To nie serial tutaj nie ma czasu na dramatyczną muzykę. Po za tym tego typu utwór nie pasowałby najpierw do postrzału a potem do szybkiej zapierającej dech w piersiach ucieczki. Jeśli nadal masz wątpliwości polecam obejrzeć tę scenę jeszcze raz. Być może mnie zrozumiesz.

ocenił(a) film na 7

Akurat "Satisfaction" pasowalo tam jak nic

ocenił(a) film na 7
Lipiniorz25

highway to hell byłoby żenujące i oklepane..... Satisfaction było w sam raz. W ogóle w starych filmach muzyka jest jednym z jaśniejszych punktów

ocenił(a) film na 7

Hee to ciekawe bo też zwróciłem uwagę na ten moment z utworem "Satisfaction", który też mi jakoś nie pasował zwłaszcza, że jestem fanem twórczości tego zespołu (tak gdzieś do do polowy lat 70-tych bo kolejne nagrania to już zupełnie inny klimat mający nie wiele wspólnego ze Stonesami z okresu pierwszej dekady działalności tej grupy - ale to tak na marginesie ;) i jest mnóstwo filmów (z reguły bardzo dobrych) gdzie ich piosenki pasują wręcz idealnie do tego co widzimy w poszczególnych scenach na ekranie a nawet stają się motywem przewodnim całych filmów jak choćby w przypadku "Fallen" z Denzelem Washingtonem (utwór "Time Is On My Side"). No ale najwidoczniej twórcy "Raw Deal" mieli inne zdanie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones