Film

Jego brat

Son frère
2003
1 godz. 35 min.
7,1 697
ocen
7,1 10 1 697
1 623
chce zobaczyć
Chory mężczyzna prosi brata o opiekę. Podczas niej na nowo definiują swoją relację. Więcej Mniej
Jego brat zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Srebrny Niedźwiedź
Film zdobył nagrodę Srebrny Niedźwiedź, 1 inną nagrodę i 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Intymność
Pewnego wieczoru w mieszkaniu Luca pojawia się jego starszy brat, Thomas. Obaj dawno się nie widzieli i żywią... ... czytaj więcej
false
Ewelina Nasiadko

Thomas umiera. Zaakceptował to i zdecydował się czekać na swą śmierć na wybrzeżu, w domu, gdzie spędziliśmy dzieciństwo. Jestem przy nim. Nadal trwa lato. Nie wiedziałem, że można umrzeć w lecie. Zawsze myślałem, że śmierć nadchodzi w zimie, że potrzebuje tego zimna, bezkresnej szarości i rozproszonego światła. Teraz dowiaduję się, żeThomas umiera. Zaakceptował to i zdecydował się czekać na swą śmierć na wybrzeżu, w domu, gdzie spędziliśmy dzieciństwo. Jestem przy nim. Nadal trwa lato. Nie wiedziałem, że można umrzeć w lecie. Zawsze myślałem, że śmierć nadchodzi w zimie, że potrzebuje tego zimna, bezkresnej szarości i rozproszonego światła. Teraz dowiaduję się, że może pracować także w słońcu. Śni mi się, że Thomas przyjmuje ją w pełnym blasku słonecznym. Gdy Thomas był szpitalu w zimie, myślałem że to zacznie się od drętwoty w kończynach, napięcia, a potem śmierć nadejdzie bardzo nagle, w pośpiechu, gwałtownie. Ale nie. Jest w niej pewna lekkość, nadchodzi powoli, jakby on zanikał w upale. Mimo to jego nadciągająca śmierć będzie katastrofą. Zmusi nas do przyjrzenia się własnej egzystencji. Zmieni nas i popchnie w niespodziewanym kierunku na życiowej drodze. Zepchnie nas z kursu i nie będziemy mogli nic z tym zrobić. Ta śmierć jest wielkim wydarzeniem. Mój brat umiera. Opowieść o trudnych relacjach między dwoma braćmi, Thomasem i Lukiem, które dodatkowo się komplikują, gdy jeden z nich ujawnia, że jest śmiertelnie chory. Kiedy choroba zmusza Thomasa do pobytu w szpitalu, ten dzwoni do swojego młodszego brata ? homoseksualisty i prosi go o opiekę.

na podstawie
Philippe Besson (powieść)
dystrybucja
Gutek Film
studio
Azor Films / Canal+ (udział) / Centre National de la Cinématographie (CNC) (udział) / Więcej...
tytuł oryg.
Son frère
inne tytuły
His Brother Miedzynarodowe
Więcej...
Specjalnie na potrzeby filmu Bruno Todeschini schudł ok. dwunastu kilogramów. Podczas realizowania finałowej sekwencji w Bretanii, aktor przyjmował jedynie 400 kcal dziennie.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Clichy (Francja).
"Jego brat" powstał jako film telewizyjny. Później, dzięki sukcesowi osiągniętemu na 53. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (Niemcy) dzieło zostało wprowadzone na ekrany kin, robiąc karierę międzynarodową.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych