Éric Caravaca 

6,5
206 ocen gry aktorskiej
Éric Caravaca
Francuski aktor Eric Caravaca przyszedł na świat w 1970 roku w Rennes, mieście które będące stolicą regionu Bretanii i departamentu Ille-et-Vilaine oraz ważnym węzłem kolejowym i drogowym. Jego ojciec jest inżynierem BTP. Jego rodzina przeniosła się do najważniejszego miasta Normandii -Rouen, w północnej Francji. Tam uczęszczał do liceum i ukończył konserwatorium. Studiował w Szkole Dramatycznej Rue Blanche w Paryżu. Swojego fachu uczył się w l'Actor's studio. Po udziale we francuskiej nowelach "Brasero" [1989] Bruno Chiche i "L'Échappée belle" [1992] Antoine Vaton'a, zadebiutował w 1996 roku na dużym ekranie w obrazie Diane Bertrand "Sobota na Ziemii" (A Saturday on Earth) w roli Martina. Wystąpił potem jako Robert w komedii "La Voie est libre" [1998] Stéphane Claviera.

Po świetnie ocenionym przez krytykę występie w dramacie "Co to za życie ? (C'est quoi la vie ?) [1999] Françoisa Dupeyrona, gdzie zagrał główną rolę Nicolasa, został nagrodzony Césarem przez Francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej jako męska nadzieja kina. Rola Kena w komedii romantycznej "Bezołowiowa" (Sans plomb) [2000] Muriel Téodori przyniosła mu nagrodę na francuskim Festiwalu Filmów Romantycznych w Cabourg. Był nominowany do nagrody Césara ponownie za postać rannego pociskiem artyleryjskim młodego porucznika Adriena w dramacie "Sala oficerska" (La Chambre des officiers) [2001] Françoisa Dupeyrona.

Wystąpił u boku hiszpańskiego aktora Eduardo Noriega w komedio-dramacie romantycznym "Novo" [2002] Jeana-Pierre Limosina. Zwrócił na siebie uwagę zarówno krytyków jak i widzów rolą homoseksualisty Luka, który zostaje zmuszony opiekować się śmiertelnie chorym starszym bratem w dramacie "Jego brat" (Son frère) [2003] Patrice Chéreau.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 listopada 1966

miejsce urodzenia: Rennes, Francja

Cezar
Zdobył Cezar, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Jest absolwentem CSNAD, najbardziej prestiżowej szkoły aktorskiej we Francji.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones