PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=141726}

Jestem potworem

I, Monster
5,6 182
oceny
5,6 10 1 182
Jestem potworem
powrót do forum filmu Jestem potworem

"I monster" to nic innego jak kolejna wariacja na temat historia Dr'a Jeckylla i Pana Hyde'a. Film zrealizowany przez studio Amicus, które swego czasu konkurowało z Hammerem, pozostając jednak w jego cieniu. O obsadzie mamy jednak gwiazdy Hammera: Christophera Lee i Petera Cushinga. Na dobrą sprawę ni tylko obsada przypomina tu produkcje Hammera, gdyby bowiem "hammer horror" uznać za gatunek sam w sobie, niezależny od procenta, to "I monster" przynależał by do tego gatunku. Jest klasyczna historia, świetna scenografia, poważny, dostojny klimat i mroczna atmosfera. Tak więc wykapany Hammer.
"I monster" jest zacnym filmem, ale nie wiele wnosi nowego do historii, na podstawie, której powstało już kilkadziesiąt filmów (jest z czego wybierać), tak więc można go obejrzeć głównie dla obsady. Jeżeli natomiast ktoś nie jest fanem Cushinga i Lee, to może sobie poszukać jakiejś innej wariacji na ten temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones