PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583232}

Jeszcze dłuższe zaręczyny

The Five-Year Engagement
5,8 29 953
oceny
5,8 10 1 29953
6,1 11
ocen krytyków
Jeszcze dłuższe zaręczyny
powrót do forum filmu Jeszcze dłuższe zaręczyny

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Pod hasłem "komedia romantyczna" spodziewałam się produkcji pustej i banalnej, w stylu on poznaje ją, wielkie love mimo przeszkód, amen.
A to wcale nie była komedia romantyczna w tym sensie. W zasadzie w ogóle to nie była komedia romantyczna, raczej obyczajówka a nawet lekki dramat (i nie ogarniam czemu ktoś krytykuje film za to że nie był śmieszny; to nie wina filmu że go tak na filmwebie otagowali).
Film nie dość że porusza ważne w związku sprawy (kompromis, granice poświęcenia, odmienne cele, szukanie ideału), to robi to w sposób wnikliwy i uważny. Niektóre kwestie bohaterów to były takie małe złote myśli, które dały mi do myślenia. Plus wątki poboczne, fajnie i ciekawie poprowadzone.
No i aktorzy bezbłędni, zwłaszcza koncertowa Blunt.
To jest film o miłości. Nie o burzy hormonów i nagłym zauroczeniu jak typowe komedie romantyczne, ale o uczuciu, które zmienia się i dojrzewa, które jest świadome i odpowiedzialne.
Polecam ten film, ale nie tym którzy chcą zobaczyć kolejną różową bajkę, ale tym, którzy mają ochotę na chwilę mądrej - choć nietrudnej - refleksji o dojrzałej miłości.

ocenił(a) film na 5
aigreta

Narzekania są, bo twórcy robili tutaj komedię romantyczną. Schemat akcji jest typowy dla takiego filmu: jest miłość, jest cios, na końcu oczywiście miłość wygrywa.
Natomiast rzeczywiście parę rzeczy im w tym filmie wyszło fajnych.
Tylko że niestety są tu również żarty. Gdyby je wyciąć - wszystkie, bez grama żalu - to mógłby to być dobry film.
A, jeszcze trzeba by podmienić tego beznadziejnego Segela.

ocenił(a) film na 7
aigreta

Właśnie obejrzałem ten film na TVN,tylko tytuł czytali,Pięcioletnie zaręczyny.Zgadzam się z Twoim komentarzem,mi osobiście też się podobał,ale czemu niby nie był śmieszny ?,Jak dla mnie to był,sporo było zabawnych scen,poważne sprawy i tematy też były,ale ogólnie więcej bywało komediowych dialogów.No ale niestety ludziom ciężko dogodzić,zawsze coś wynajdą żeby po marudzić i zgnoić film ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones