PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650890}

Jobs

jOBS
6,1 50 891
ocen
6,1 10 1 50891
4,3 18
ocen krytyków
Jobs
powrót do forum filmu Jobs

Po obejrzeniu filmu mam mieszane uczucia.
Za sprawą fascynującej i kontrowersyjnej zarazem osobowości Jobsa, film po prostu się chłonie. Do obsady aktorskiej nie mam zastrzeżeń, świetnie wykonali swoją robotę.
Od przełomowej chwili wejścia do firmy inwestora Mike'a film zaczyna się sypać. Scenariusz staje się chaotyczny, dużo faktów zostaje pomijanych, niewłaściwie rozkładane są akcenty. Np. w przypadku Macintosha przedstawione zostaje jedynie jego początkowe fiasko, bez uwzględnienia kontekstu późniejszego sukcesu. Wyrzucenie przez Jobsa do śmieci discmana to chyba jedyne nawiązanie do iPoda, o którym w filmie nie ma ani słowa. iPhone'a także scenarzyści pominęli.
Generalnie cały najciekawszy moment życia Jobsa z początków XXI w. został w filmie pominięty, brak odniesienia do późniejszej choroby i śmierci. Końcówka filmu to jedno wielkie rozczarowanie.

Red_Master

Jest mowa o ipodzie na samym początku. Każdy film biograficzny skupią się na jakimś fragmencie, tu jest pokazana jak tworzy jedną z głośniejszych firm w garażu by zostać wyrzucony, aż do powrotu który wieńczy sukcesem. Trochę po łebkach są jakieś ciekawe wątki prowadzone mogę się z tym zgodzić, szkoda, że nie było mowy o pixar albo je przeoczyłem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones