PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124382}
6,6 95 873
oceny
6,6 10 1 95873
5,3 14
ocen krytyków
John Carter
powrót do forum filmu John Carter

Fajna bajka

ocenił(a) film na 6

Długo wahadłem się czy wystawić 6 czy 7. Film bez wątpienia ma klimat, scenografia jest dobra, a
stworki/ufoludki są zaprojektowane bardzo sympatycznie. Film jednak cierpi przez sporą ilość
głupotek. Takich jak będą przykład nadludzkie moce Cartera, albo moment gdy sam rozwala całą
armię. Takich scen jest sporo, jak w każdym amerykańskim filmie.
W ogólnym rozrachunku JC to niezły film, mogę go polecić wszystkim szukającym dobrego kina
familijnego.

Roborak

A ja jestem mile zaskoczony tym filmem :). Długo się zbierałem, żeby go obejrzeć ,że względu na słabe oceny. A tu się jednak okazuje, ze film fajny z dość ciekawą i zaskakującą fabuła :) Było kilka infantylnych scen, ale jako całość to naprawde dobra produkcja, godna polecenia :)

ocenił(a) film na 8
Roborak

Mnie się również bardzo podobał. Tak trzeba na ten film patrzeć - jak na bajkę. Jak najbardziej film mogą oglądać dzieci, zero krwi (jeśli już to niebieska:)) Gdybym miała kilka lat mniej to byłabym nim zachwycona. Dodatkowo jest całkiem śmieszny:)

ocenił(a) film na 6
red_fossa

Mojemu dziewięcioletniemu bratu również się bardzo podobał. Ja się nieco nudziłem. Sądzę, że gdyby film ukazał się 30 lat temu, to na pewno stałby się legendą, tak jak m.in. Flash Gordon.

ocenił(a) film na 7
Roborak

Mam dokładnie takie same odczucia co do tego filmu. Efekty fajne, sam pomysł na fabułę też. Poza tym ciekawe projekty przedstawicieli marsjańskiej fauny. Muszę przyznać że się nawet nie nudziłem. Mnie też jednak denerwowała spora ilość "głupotek". Oprócz pokonania całej armii przez Cartera o czym już wspomniałeś, mogę wspomnieć choćby o scenie walki głównego bohatera z tymi białymi małpami. Nie miał sił zerwać łańcucha, ale nie przeszkodziło mu to w miotaniu ogromnym głazem i zabiciu nim goryla. Motyw z wykonywaniem wysokich skoków również wg mnie zbytnio przesadzony. Takich kwiatków jest w filmie znacznie więcej. Pamiętam że, gdy reklamowano ten film, to porównywano go do Avatara. Jak dla mnie John Carter jest nieporównywalnie gorszym filmem, aczkolwiek i tak całkiem niezłym. Jest to przyjemne kino przygodowe/ s-f, i nie uważam aby dwie godziny spędzone przy tym filmie były zmarnowane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones