PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718552}

Joy

6,4 77 522
oceny
6,4 10 1 77522
5,0 26
ocen krytyków
Joy
powrót do forum filmu Joy

nie za młoda?

ocenił(a) film na 7

Ja rozumiem, że Lawrence to teraz gorące nazwisko, że dobra z niej aktorka i byciem sobą narobi tyle szumu, że można zaoszczędzić na promocji filmu. Ale do jasnej cholery, czy naprawdę nie ma aktorki, która wiekowo i wyglądowo mogła by realniej uchodzić za samotną matkę na 3 etatach? Choćby Elizabeth Banks! Wiekowo bardziej odpowiednia, ładna, zdolna - mogłaby być lepszym wyborem. To już nie pierwszy raz jak Lawrence, która ma zaledwie 24 lata gra kobiety z dużym bagażem doświadczeń i przede wszystkim starsze! Nie mam nic do niej, z tych wywiadów jakie widziałam to całkiem fajna dziewczyna, ale zaczyna to być już wyjątkowo denerwujące.

ocenił(a) film na 7
fated86

Jest coś takiego jak charakteryzacja :P

ocenił(a) film na 7
konradxyz

Nie no jasne, chodzi mi raczej o to, że to pokręcone, że 30-latkowie grają nastolatków, a 20-latkowie grają 30+. Kiedy w każdej grupie wiekowej sa zdolni aktorzy mogący grać postaci w zbliżonym do swojego wieku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
fated86

co racja to racja

fated86

W show biznesie szczegolnie w LA wszystko jest pokrecone a to co napisales/as na poczatku-gorace nazwisko robi swoje:)

użytkownik usunięty
fated86

Mistrzowski skład trzeba obejrzeć

ocenił(a) film na 4
fated86

w zwiastunie Lawrence przypomina Kate Winslet, która dla mnie jest ideałem kobiety. No no...

Unibet_78

w sumie to ciekawie by było, gdyby to Kate zagrała ;)

Justka1985_filmweb

taaaaaak ;)

ocenił(a) film na 4
fated86

zgadzam się,ciągle bardzo młodo wygląda,przez to nieprzekonywająco w takich rolach

ocenił(a) film na 7
fated86

a ja się zupełnie nie zgadzam, podejrzewam że film będzie osadzony w latach 50 XX wieku, może trochę wcześniej, 25 letnia dziewczyna która żyje marzeniami? trójka dzieci w tamtych czasach nie jest niczym niezwykłym, więc nie widzę żadnego zgrzytu, wszystko oczywiście zależy od scenarzystów ile będzie miała lat, poczekamy, zobaczymy :)

ocenił(a) film na 7
kasprzycki93

gdyby było tak jak piszesz to ok, ale to film semi-biograficzny i postać którą gra Lawrence urodziła się w roku 56, a mopa "wynalazła" w 90, czyli mając 34 lata. Stąd zgrzyt odnośnie wieku i wyglądu aktorki, bo do warsztatu się nie przyczepiam. Szkoda tylko, że tak nagminnie filmowcy obsadzają niewłaściwe wiekowo aktorki mając jednocześnie ogromny wybór. :)

ocenił(a) film na 9
fated86

Nie można jeszcze powiedzieć , że jest niewłaściwa skoro nawet nie oglądało się filmu.

ocenił(a) film na 7
iamaladybug

"niewłaściwe wiekowo" oraz "Stąd zgrzyt odnośnie wieku i wyglądu aktorki, bo do warsztatu się nie przyczepiam."
:) pozdrawiam

fated86

Za mloda? Wszyscy moi znajomi mysla ze Lawrence ma ok. 30 lat.

dastan3000

A nie ma nawet 26. Jest w moim wieku, a obsadzają ją w rolach "starych bab", przez co i ja się czuję staro.

Kayleigh90

I masz z tym jakis problem? Obsadzaja jakas tam Jennifert Lawrence i Ty czujesz sie staro. Ludzie jest tyle filmow. Jesli przeszkadza wam to ze Lawrence gra starsze postacie to nie ogladajacie z nia filmow. Ja ogladam bo lubie. Lawrence w kazdym filmie buzuje energia i taka naturalna kobiecoscia. Kamera ja lubi. Pozdrawiam. ;)

dastan3000

Nie tylko ja się tak czuję. Aha, oczywiście obrońca JLaw, to widzę, że nie mam o czym dyskutować. Nie, nie lubię jej, bo dostaje nieodpowiednie role, przez co wypada niewiarygodnie w filmach. Próbuję z nią filmy oglądać (w Igrzyskach Śmierci mi się podoba), ale jednak coś mnie odrzuca, no sory. A też nie będę nie oglądać danego filmu, bo jedna ona mi nie pasuje.

Kayleigh90

Czy ja ja bronie? :) Mowie Ci tylko ze mozesz obejrzec inny film zeby nie czuc sie staro. Masz prawo do wlasnego zdania. W pelni szanuje.

dastan3000

Samotna 34-letnia zapracowana matka trojga dzieci chyba nie powinna tryskać energią. Chyba, że po koce.

Martin von Carstein

Przeczytaj swoją wypowiedź i pomyśl czy nie brzmi trochę seksitowsko? Nie obrażam, tylko ostrzegam, bo nie wiem jakie były twoje zamiary, podczas gdy pisałeś(?)/aś ten komentarz. ;)

amyblackdown

Nie wiem czemu to miałoby być "seksistowskie". Chyba każdy pracujący na 2-3 etaty byłby raczej przemęczony i zestresowany, a co dopiero samotna matka bądź ojciec (dodatkowy stres związany z opieką nad dziećmi). To permanentne wyczerpanie, być może nawet depresja i tego właśnie spodziewałbym się od aktorki.

Martin von Carstein

To ogladalismy chyba inny film. :)

Kayleigh90

omg, w filmie ma mieć jakieś 34 lata... To jest wg ciebie "stara baba"?

fated86

A moja mama mopa wynalazła już na początku lat 80. Gdyby tylko to opatentowała to dziś zamiast siedzieć na filmwebie popijałabym schłodzone Mojito na Seszelach. Ale trudno, z wami też jest fajnie:)
Teraz kiedy obejrzałam film widzę, że jest zdecydowanie za młoda do tej roli. W scenach studenckich jak i tych póżniejszych gdy była już matką wygląda dokładnie tak samo. Nie wiem, może tylko mnie się tak wydaje bo nie przepadam za Lawrence ale moim zdaniem jak ktoś jest tak młody i ma dziewczęcą urodę to żadna charakteryzacja nie pomoże.

ocenił(a) film na 9
fated86

Wydaje mi się, że akurat tutaj Lawrence się nadaje - film nie obejmuje tylko okresu życia tej kobiety jako samotnej matki - zaczyna się dużo wcześniej. Stąd Lawrence ma predyspozycje do tego, żeby wyglądać raz jak nastolatka, a raz jak dojrzała kobieta. W ogóle nie rozumiem tego pomysłu obsadzania w roli 40-latki aktorki w wieku 40 lat, a 35-latki aktorki w wieku 35 lat. Najważniejsze jest to co widzimy na ekranie, a nie w metryce aktorów.

fated86

Pomijając metrykę, moim zdaniem Lawrence wygląda na starszą, niż jest i spokojnie może grać babki po trzydziestce, a jeśli dodać do tego jeszcze odpowiednią charakteryzację, to już w ogóle. ;)

ocenił(a) film na 6
almost_happy

Jak dla mnie JL wygląda na mniej niż ma w rzeczywistosci - jakies 22 lata gora. Moglaby smialo grac mlodsze bohaterki, jest bardzo dziewczeca.

Irytujacy w tym filmie jest tez ten sam sklad aktorski - jakby nie bylo innych aktorow w Hollywodzie tylko Lawrence, Cooper i De Niro. Litosci. Kolejny argument by obsadzic chociaz inna aktorkę, albo zmienić BC albo RdN, cokolwiek. Dla mnie to zenujace.

ocenił(a) film na 7
coolhanded

Dla Ciebie to może być żenujące, ale wielu reżyserów woli postawić na osoby, z którymi już wielokrotnie wcześniej współpracowali, a nie ryzykować "nową twarzą", z którą może im się nieprzyjemnie i nieefektywnie pracować. Po prostu, mniejsze ryzyko. To samo robi Tarantino, Burton czy nasz wspaniały Smarzowski.
Poza tym, czy to naprawdę ma tak wielkie znaczenie kogo widzisz na ekranie? Grunt, żeby pasowali do swoich ról i dobrze je odegrali...

ocenił(a) film na 7
gloryy

Papryk Vege bierze z tych reżyserów przykład chyba aż za bardzo xD

ocenił(a) film na 7
fated86

Bardzo lubię Elizabeth Banks ale nie oceniajmy za surowo Lawrence jeszcze przed ... premierą.

fated86

A widziałaś zdjęcie Joy?? Bo jak dla mnie to ona wygląda na 40-45 lat a nie na 59 które defakto ma. A co do tego, że ma 3 dzieci to ja znam pare kobiet, które mają 3 dzieci w wieku 20 paru lat. żadna sensacja.

asiula87

patrząc na zdjęcie Joy to rzekłabym, ze wykapan Jennifer Aniston!

fated86

zgadzam się, na siłę wszędzie wpychają tę dziewczynę. to jest rola dla 35 latki a nie 23-24latki (czas kręcenia filmu) - a potem zdziwienie że dla starszych nie ma ról.

ocenił(a) film na 7
rebel55

Dla starszych nie ma ról? Gdzie coś takiego słyszałeś?

gloryy

40 letnie aktorki nie dostają ról, bo ich role biorą 23 letnie dziewczyny.

ocenił(a) film na 7
rebel55

Może takie akurat filmy oglądasz? Moore, Streep, Blanchett, Winslet, Longoria, Bonham Carter, Mirren, Dench, Swinton, Theron i wiele wiele innych. Komentarz, że starsze aktorki nie dostają ról jest mocno nietrafiony :) Dostają i bardzo dobrze je odgrywają.

fated86

Trudno nie przyznać racji...

fated86

Masz rację. Młodzi aktorzy grają starszych a starsi muszą się botoksować, aby wyglądać na młodszych.

fated86

to samo pomyślałam, że jest chyba za młoda do roli, ale w zwiastunie jest pokazana także w liceum/na studiach, przy większych różnicach wieku biorą zwykle dwójkę aktorów podobnych do siebie, ale tutaj raczej polecą z charakteryzacją. Ogólnie mam wrażenie, że JLaw gra sporo postaci starszych od niej, tu przynajmniej jest jakiekolwiek usprawiedliwienie :/

ocenił(a) film na 6
fated86

Też uważam, że za młoda, ale to notoryczne w tyvh wszystkich hollywoodzkich produkcjach. W "Świecie wg Garpa" główną rolę grał Robbie Williams, a jego matkę Glenn Close, która była od niego tylko 4 lata starsza! No i zgoda, może i charakteryzacją dałoby się to zamaskować, ale w zwiastunie i w wypuszczonych fragmentach filmu to ona na 34 lata nie wygląda ani trochę! w scenach z młodości i z późniejszych lat wygląda dokładnie tak samo.

Claudyn

Sorry, że się czepiam.
To Robin Willams grał w "Świecie ..."
http://www.filmweb.pl/person/Robin.Williams

Robbie Williams też jest fantastyczny, ale jest od niego młodszy o 22 lata.
I ciągle żyje ...
http://www.filmweb.pl/person/Robbie+Williams-125414

ocenił(a) film na 6
mwl0

Sorry, pomyłka

fated86

Zgadzam się. Nie dla tego że osobiście nie cenię talentu Lawrence zbyt wysoko, ale dlatego że w kinie od dawna panuje podział na aktorki przed 30. i aktorki "instytucje" czyli mocno po 50. i 60siątce. Z tych pierwszych, jak Lawrence, można wydusić sporo do showbiznesu (Law to przecież żywy przykład :) ) a te mocno dojrzałe jak Meryl Streep. Moore, Swinton mają w nosie i robią swoje (szkoda że jest ich mało,często się powtarzają ale co wspaniałe-okres grania "babć" w kinie już dawno minął). Gdzie ciekawe role dla Evy Green? Jessici Biel? G Arterton? Carey Mulligan?M Williams? Rooney mara? Evan Rachel Wood?

fated86

zgadzam się, to samo chciałam napisać! z całym szacunkiem, ale wpychają ją teraz wszędzie.

fated86

Tak czy inaczej film już w sieci.

Artur7335

z napisami joy?

brzytew

Napisy w trakcie tworzenia.

ocenił(a) film na 6
Artur7335

Daj znać jak będą gotowe.

fated86

Może też chodzi o to, ze sama wybrała taki film żeby zerwać własnie z łatką tej katniss, a że wygrała casting mówi samo za siebie. Niekoniecznie była brana jako jedyna pod uwagę nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones