PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804059}
5,2 25 549
ocen
5,2 10 1 25549
3,6 14
ocen krytyków
Jurassic World Dominion
powrót do forum filmu Jurassic World Dominion

News

ocenił(a) film na 10

Bryce Dallas Howard dziś zdradziła podczas wywiadu udzielonego dla stacji MTV - Alan Grant, Ellie Sattler i Ian Malcolm wracają do Jurassic World 3 :)

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Zasugerowała. Nic nie jest potwierdzone. PS. Proponuję, żeby Twoj temat posłużył jako ten zbiorczy na temat newsów na temat tego filmu.

Ja od siebie dodam, że zanim JW3 wejdzie do kin to jeszcze w tym roku przy okazji seansu Hobbs and Shaw w kinach będzie można zobaczyć krótki film Jurassic World: Battle of Big Rock. Zdjęcia kręcone były w styczniu tego roku w lesistych terenach Irlandii, mają zawierać animatroniczne dinozaury i postać, która pojawiła się w dwóch ostatnich filmach.

Premiera Hobbs and Shaw już 1 sierpnia.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Już parę dni od premiery Hobbs and Shaw i nic jeszcze nie widziałem :(

marek36_filmweb

No cisza w tym temacie

Cohonez

Wiadomo coś w temacie? Już połowa miesiąca a w Internecie nic nie ma :(

ocenił(a) film na 10
Inconscient

Przez taką plotkę ponoć znacznie wzrosła sprzedaż biletów na Hobbs and shaw

marek36_filmweb

Nie do końca plotka, bowiem 15.09 wychodzi krótki 8 minutowy film przedstawiający historyjkę grupki osób rok po ostatnich wydarzeniach JW. :)

Inconscient

Filmik już jest dostępny w Internecie. Z tego co widzę zbiera pochwały. Osobiście chciałbym by w takim klimacie była osadzona ostatnia część.

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Byłoby ciekawie :) pytanie czy pojawiliby się tylko na chwile czy jednak mieliby bardziej znaczący udział w filmie.

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Będę szczery - jak na "Fallen Kingdom" naprawdę czekałem i śledziłem produkcję od kuchni, tak teraz jestem raczej pełen obaw, bo osoby, przez które ostatni film mnie zawiódł są dalej u sterów kolejnej produkcji. Tym niemniej "Battle at Big Rock" podobało mi się bardziej niż myślałem, że będzie, więc jakiś tam promyk nadziei mam. Dlatego postaram się tutaj dostarczać newsów tak, jak robiłem to przy poprzednim filmie. No to jedziemy.

I Informacje potwierdzone:

1. "Battle at Big Rock" - pierwotnie planowany do wyświetlania w kinach przed "Hobbs and Shaw" pojawił się w sieci i zbiera pozytywne opinie mimo pewnych chyba już stałych minusów. Osobiście u mnie wygrały napisy końcowe i strona wizualna filmu. Muszę też pochwalić pracę Colina - w krótkim metrażu radzi sobie lepiej niż w filmie fabularnym.

2. Będzie więcej animatroników niż w "Fallen Kingdom" - pierwotnie to Neal Scanlan miał powrócić do swojej funkcji twórcy animatroników (piastował ją w "Fallen Kingdom"), ale ze względu na napięty terminarz rola ta przypadnie Johnowi Nolanowi - jego prace możecie zobaczyć w dostępnym na Neflixie serialu "Dark Crystal:Age of Resistance". Warto dodać, że prace nad modelami zaczęły się już jakis temu - Colin powiedział w wywiadzie 9 sierpnia, że "właśnie odlewamy dinozaury z gliny". Za projekty produkcji odpowiada Kevin Jenkins - odpowiedzialny za to samo m.in. w "Na skraju jutra", "Przebudzenie Mocy" i "Strażnicy Galaktyki".

3. To akurat nie zostało potwierdzone oficjalnie, ale fani uznali, że sugestie są na tyle wymowne, że oficjalna wiadomość będzie tylko formalnością. Jeff Goldblum już jakiś czas temu wspomniał, że nie może się doczekać powrotu do roli i że tym razem nie będzie tylko siedział na sali sądowej. Bryce Dallas Howard bezpośrednio zapytala Laurę Dern w programie ET Canada, czy dołączy do obsady, a ta dała do zrozumienia, że obie znają odpowiedź na to pytanie. Poza tym sama Laura od dawna wspominała, żeby twórcy nie zapominali o Ellie Sattler. Zatem dwójka z trzech ikonicznych postaci na 90% powinna znaleźć się w filmie. Zaś zapytany o to samo Sam Neil bardzo wymownie milczy dając do zrozumienia, że też należy się go w obsadzie spodziewać. Co do reszty obsady, to na pewno powróci Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Spodziewany jest też powrót Isabelli Sermon, Geraldine Chaplin i BD Wonga.

II Spekulacje zebrane po forach, podcastach i fanpage:

1. Film będzie opowiadał zarówno o tym jak dinozaury, które wydostały się z posiadłości Lockwooda odnalazły się w nowym ekosystemie (zajawia to "Battle at Big Rock") oraz o tym, że inna firma/firmy będą mogły stworzyć własne wersje prehistorycznych gadów. Jeśli mam być szczery, to przynajmniej w pierwszym segmencie szykuje się troche naciąganej akcji albowiem w prawdziwym świecie takie "ucieknięte" dinozaury zostałyby szybko złapane lub zabite - jakby nie patrzeć wszystkie mają chipy namierzające. Wydaje się też, że wizualnie film może być inspirowany grafikami Simona Stalenhaga pt "Invasive Species" - polecam wpisać te słowa w obrazkach Google.

2. Indoraptory pojawią się w filmie. Kiedy po "Jurassic World" wyciekły szkice pokazujące wybuchający wulkan, fani natychmiast zaczęli spekulować na temat tego motywu w kolejnym filmie - zwłaszcza, że szkice zostały bardzo szybko usunięte. I tak faktycznie było. Idąc tą logiką spekuluje się, że w filmie pojawią się kolejne Indoraptory - w "Fallen Kingdom" miało być ich więcej, co również potwierdzają szkice koncepcyjne. Które to również zostały ununięte z sieci, zatem coś jest na rzeczy. Colin zapowiedział, że w "Jurassic World 3" nie będzie "żadnych nowych hybryd" - Indoraptor nie jest "nowy", zatem chyba można się go spodziewać.

3. Film może rozpocząć się od sceny ataku Mozazaura na statek wielorybniczy - takie szkice też istnieją, albowiem pierwotnie był to pomysł na opening dla "Fallen Kingdom".

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Z Indoraptorem sam o tym myślałem, tym bardziej że jego dna jest na wyciągnięcie ręki.

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Aczkolwiek większa ilość indoraptorow mogłaby uśmiercić Rexy albo Blue czego nie chciałbym

marek36_filmweb

Nie wiem jak, ale wolałbym wrócić do Indominusa czy Spinozaura. Moze takie finalne starcie zwierzów lądowych ? Poprzednio wymienieni plus T-Rex ?
battle at BRock pozytywne wrażenie na mnie wywarło. nikt nie zginął a jednak ciśnienie było, gdy Al łapał młodego rogacza i później atakował familię w kamperze.

ocenił(a) film na 5
BarryGDZ

Podobno Spinozaur jest nawet możliwy, ale jeśli to bedzie naciągana obecność, to ja podziękuję.

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Obawy co do scenariusza filmu związane są m.in. z Emily Carmichel - jedną ze scenarzystek Pacific Rim 2. Jak się właśnie dowiedziałem jej praca dla tego filmu została praktycznie w ogóle z niego wycięta, albowiem scenarzystka pracowała nad wersją, gdzie jeszcze miał występować Charlie Hunnam. Kiedy on zrezygnował, ona też odeszła od projektu, a scenariusz został przepisany i w efekcie praktycznie nic w filmie jeśli o scenariusz chodzi nie jest jej autorstwa. Jako, że film ten nie został najlepiej przyjęty, to mam nadzieję, że w JW3 Emily pokaże, że jest lepszą scenarzystką niż się o niej sądzi.

ocenił(a) film na 8
marek36_filmweb

Zapewne już pół internetu huczy na ten temat, ale napiszę o tym tutaj, by biurokracji stało się za dość.

Laura Dern, Sam Neill i Jeff Goldblum oficjalnie wracają do swych ikonicznych ról Ellie Sattler (lub Degler), Alana Granta i Iana Malcolma. I nie będą to występy gościnne a raczej dość znaczące, duże role.

Osobiście ta informacja mnie jakoś niespecjalnie dziwi. Już od roku było to niemal pewne. Tak długo jak ich rola prócz oczywistego fanserwisu będzie faktycznie istotna dla uniwersum, tak jestem na tak.

Raptosaur

Ja zastanawiam się jaka będzie fabuła tej czesci....ok dinozaury żyją wśród ludzi...będą pewnie sceny z ich ataków na ludzi np jak ten w battle big rock...Ale teraz pytanie jaka rolę będą mieli Grant, Owen, Claire Ellie Satller czy Malcolm???Utworzą coś na wzór fundacji Claire z Upadłego Królestwa i będą jakoś chronić te gady ??? Albo po prostu Owen Claire i Maise Lockwood będą jakoś walczyć z trójką z pierwszego Jurajskiego Parku??? Jedni będą za życiem tych gadów drudzy nie...tak myślę ...Obstawiam również obecność BioSyn w tym filmie...Bądź jakieś ugrupowania eko terrorystów chcących zrobić posłuszne bronie z dinozaurow... Naprawdę zastanawiam się jaka będzie w nowym filmie opowiedziana historia???jakieś pomysły??

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

Możliwości tego w którym kierunku całość pójdzie są ogromne. Cytując Alana z JP, ciężko przewidzieć czego można się spodziewać. Tym bardziej jak to wszystko chcą zmieścić w 2-godzinnym filmie. Chyba, że wyjątkowo postawią na 3-godzinny film w końcu bez tych okropnych cięć, które zresztą dotknęły w mniejszym (JP i JW) lub większym (TLW i FK) stopniu wszystkie filmy tego uniwersum. Inna opcja to po prostu to, że historia skupi się na czymś nieco mniejszym, a część z tych ogromnych możliwości które otworzyło zakończenie Fallen Kingdom będzie zepchnięte do antologii krótkometrażówek (która jest ponoć ciągle w dyskusji po sukcesie Battle at Big Rock) i/lub innego rozszerzonego materiału.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Coś słyszałem o ukrytym wymiarze coś jak avatar, może Grant znajdzie jakieś miejsce w kosmosie i wyśle tam dinozaury heh

ocenił(a) film na 8
marek36_filmweb

Co!? xD

To chyba totalnie nie to uniwersum. Pomysł bardziej szalony niż hybrydy ludzi z dinozaurami czy cały scenariusz JP4 Johna Saylesa. Tak, ten z podziemnymi raptorami i trenowanym do walki ankylozaurem na spadochronie...

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

W obsadzie filmu znaleźli się niedawno: Daniela Pinenda i Justice Smith.

Pozostali: Sam Neill, Mamoudou Athie, Bryce Dallas Howard, Laura Dern, DeWanda Wise, BD Wong, Chris Pratt, Isabella Sermon, Jeff Goldblum i prawdopodobnie Geraldine Chaplin.

Cohonez

Jest już oficjalna nazwa 3 części Jurassic World ...Jurassic World New Era ...Dinosaurs rules the earth;)

ocenił(a) film na 5
FanJurajska

Źródło?

Cohonez

Fan page na Facebooku Jurassic park Polska jest plakat

ocenił(a) film na 5
FanJurajska

Spojrzałem w komentarze. Plakat jest tzw. fanartem. Aczkolwiek Colin Trevorrow na Twitterze ćwierkał coś ostatnio, żeby ludzie zgadywali podtytuł i faktycznie przyznał, że zgadli. Nie podał tylko który typ jest prawdziwy - fanom podobał się "Edge of Chaos".

Cohonez

https://twitter.com/colintrevorrow/status/1228095428723388418 Wygląda na to, że do obsady filmu dołączą kolejne znane nam twarze z poprzednich części. Tym razem mowa o Omarze Sy i Jake'u Johnsonie.

marek36_filmweb

https://www.abbynews.com/trending-now/want-to-get-eaten-hollywoods-jurassic-worl d-3-looking-for-extras-during-merritt-filming/ Ktoś chce zagrac jakąś małą rolę w filmie ? Jest możliwość zgłoszenia się na casting.

BarryGDZ

Dokładnie wraca Lowery i Barry to bd część epicka oby w klimacie Parku z 1993

FanJurajska

Z samej obsady jestem zadowolony. Pytanie ile minut dostaną postacię Granta,dr. Sattler, Malcolma, Barry'ego czy Loweryego. Sporo fajnych osób, ciezko upchnąć w jednym filmie, a gdzie główne postacie ? No i same dinusie ;) Oby był dobry pomysł, ;) Szykuje się całkiem dłuugii film.

BarryGDZ

Ja liczę na film około 3 h....bez palenia dam radę....owen., Claire... grant. Sattler, Malcolm oby mieli dużo do "powierzenia" w 3 części ....która zaczęli w 1993

FanJurajska

"Powiedzenia".

FanJurajska

Wkrótce chyba powinny ruszyć zdjęcia do filmu ?

ocenił(a) film na 5
FanJurajska

Teżbym chciał 3h film, ale to Universal, wiec na pewno nie będzie dłuższy niż 2h20minut. Gdyby tak nie było, to Upadłe Królestwo byłoby o 40 minut dłuższe.

Cohonez

Nowa aktorka potwierdzona w filmie jest Dichen Lachman... Niegdyś wczytałem że w filmie ma pojawić się nowa postać Zane Maxin ..ma być coś w rodzaju łowca dinozaurów..nie było wymienione jakiej płci i właśnie ów wyżej wymieniona aktorka pasuje mi do tej postaci pozdrawiam;)

FanJurajska

Do obsady doszedł również Scott Haze znany min. z Venoma czy Midngiht Special. Cóż, nie wiem kogo zagra, jaką rolę spełni w filmie jego postać, ale... pewno finalnie trafi na pokarm dla dinozaurów ;)

BarryGDZ

Pojawiły się plotki na temat możliwego udziału w JW3 Josepha Mazzello, czyli pamiętnego Tima Murphy'ego z pierwszej części Jurassic Park

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Serii Jurassic World nie pomoże nawet zmartwychwstanie Richarda Attenborough oraz jego rola w planowanym "widowisku", jeżeli seria nadal będzie brnęła w pomysły zaprezentowane w drugiej (lub jak kto woli 5) części cyklu z dinozaurami. Rozumiem, że obecne Hollywood przeżywa erę plastiku i scenariuszy pisanych przez 16 latków, ale życzyłbym sobie oraz wszystkim fanom Jurassic Park filmu na poziomie przynajmniej części 2 z 1997 roku, gdzie była i zabawa i lekki dreszczyk strachu.

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Jakby ktoś był ciekawy, to pojawił się pierwszy krótki opis fabuły - i to z dobrego źródła, bo ze strony należącej do Universal. Niestety został usunięty, ale wiecie jak to jest z usuniętymi rzeczami. Poniżej przekleję i oryginał i moje tłumaczenie - szkoda, że nie można tu zasłaniać spoilerów:
-
-
-
-
-
-
-
-
-
"When young Maisie is abducted by dino-poachers, Owen and Claire set out to find and rescue her, with their journey taking them to a dinosaur habitat operated by a global corporation with a possibly sinister agenda... that's even now being investigated by Alan Grant and Ellie Sattler."

czyli po naszemu: "Kiedy młoda Maisie zostaje porwana przez handlarzy/przemytników dinozaurów Owen i Claire wyruszają, by ją odnaleźć i uratować. Podróż prowadzi ich do zamieszkiwanego przez dinozaury miejsca zarządzanego przez międzynarodową korporację o prawdopodobnie niecnycych zamiarach...które nawet teraz badane są przez Alana Granta i Ellie Sattler"

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Mam nadzieję że Alan nie zostanie zjedzony, Sam Neilla pomijając Park Jurajski znam głównie z czarnego charakteru. Możliwe że i teraz nie będzie tak miły .

ocenił(a) film na 5
marek36_filmweb

Oficjalnie podano tytuł widowiska - Jurassic World: Dominion. Czyli w wolnym tłumaczeniu: Panowanie.

Cohonez

Nie wiem mam takie wrażenie że nowa trylogia jest jakby odbiciem lustrzanym ...starej trylogii..tylko tam odbiciem przeciwieństwa...nie wiem jak to nazwać...Jurassic Park/Jurassic World- Park nie otwarty/Park otwarty...Zaginiony Świat JP/Jurassic World Upadłe Królestwo - Próba wywiezienia gadów/Wywiezienie ich...ostatnia część a 3 Jurassic park /Porwanie/Zaginięcie... naprawdę trudno jest moim zdaniem ułożyc sensowna fabułę do ostatniej czesci

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Gdyby tak było to trzecia część będzie najgorsza.

marek36_filmweb

Niestety prace nad Dominiion wstrzymane ....nie wiem czy Filmweb nie popełnił błędu pisząc że pod koniec lutego ruszyły zdjęcia na Hawajach....skoro chyba w Vancouver zaczynali??

marek36_filmweb

Siemanko...jak tam zdrowie ??? Wszyscy zdrowi bez Covid??? Wiadomo już że 6 lipca wracaja do kręcenia Jurassic World Dominion...a dzisiaj wspaniała wiadomość do obsady filmu powróci Scott Campbell...czyli Lewis Dodgson..i może również historyczna puszeczka Barbasol?;) Pozdrawiam;)

ocenił(a) film na 5
FanJurajska

Scott Campbell nie wraca do obsady, tylko zostaje obsadzony w roli, którą wcześniej grał ktoś inny - Cameron Thor (aktualnie w więzieniu). Ponadto mało ciekawa wiadomość związana z COVID - wstrzymanie prac sprawiło, że nie wszystkie duże animatroniki są gotowe, a wytwórnia nie chce zmienić terminu premiery, zatem to, co miało być praktyczne będzie najprawdopodobniej zrobione cyfrowo. Mam nadzieję, że fabuła nie ucierpi.

Cohonez

No fakt mój błąd .... ostatnio przeglądałem fora i konta fanpage na Instagramie...i ktoś gdzieś zasugerował żeby do obsady filmu wrócił Wayne Knight ( Nedry)....Wiadomo że on rzekomo zginął zabity przez dilo , ale ktoś napisał że może jakoś się uratował bo kamera nie pokazała jego zwłok itd itd ...Napisal również żeby w trzeciej części JW cofnąć się w czasie do 1993 i pokazać walkę Nedrego z dilo która ostatecznie wygra ..ba nawet uda.mu się puszkę Barbasol odnaleźć w błocie i przekazać Dodgsonowi...albo jego człowiekowi...Ciekawe myślę ten pomysł ale czy realny ewentualnie do zrobienia ???sprzedało by się to?

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

Dla mnie, jako starego fana Jurassiców wszelakich - niespecjalnie. Sam fakt przeżycia Nedry'ego byłby imo zbyt cheesy jak nawet na te filmy i ociera się o tanie fanfiction. I ile retcon związany z wcześniej nieznaną postacią Lockwooda w Fallen Kingdom jakoś tam całkiem zgrabnie wyszedł, to jednak Nedry żyjący do dzisiaj byłby za bardzo over the top I zanegowałoby to sens sceny z Jurassic Park jak i zepsułoby fabułę Jurassic Park: The Game. Niby jest to dość softkanoniczna gra, jednak zawdzięczamy dzięki niej choćby i samą nazwę wulkanu na Nublar - Mt. Sibo. Tak więc mam raczej nadzieję, że tym razem ograniczą retcony tylko do niezbędnego minimum, niż wymyślać dziwne rzeczy tylko po to, by zwiększyć poziom nostalgii w filmie, w którym już przecież mamy i Granta, i Sattler, i Malcolma.

ocenił(a) film na 5
FanJurajska

Niech Nerdy pozostanie martwy, bo jego śmierć miała jednak duży wpływ na cały film. Nie pogardziłbym jednak, gdyby w ramach tak zwanej retroaktywnej ciągłości ("retcon") ktoś powiedział w nadchodzącym filmie, że Ben Hildebrand i Billy Brennan zostali również podkupieni przez BioSyn, ażeby zaobserwować lub podkraść jakieś egzemplarze zwierząt. Nadałoby to najsłabszej części cyklu (JP3) nieco więcej znaczenia.

ocenił(a) film na 8
Cohonez

Na dopracowanie z grubsza scenariusza mieli co najmniej 6 lat planowania tej całej trylogii. Wliczając dwa od czasów premiery Fallen Kingdom. Raczej wątpię by mieli już cokolwiek w nim zmieniać. Fabułę ocenimy po premierze. Bardziej obawiam się ogólnego poziomu postproducji i jakości CGI. Skoro Universal nadal chce to wypuścić w czerwcu przyszłego roku, to studia odpowiedzialne za CGI będą musiały zapewne ostro crunchować po godzinach by dopiąć wszystkie ujęcia na ostatni guzik. A to może przynieść niezbyt dobre rezultaty. Też szkoda animatroników, jednak osobiście nie miałbym nawet nic przeciw gdyby nowe filmy miały powstawać całkowicie bez nich. Spójny wygląd modeli i ich animacja w filmie są moim zdaniem ważniejsze w dzisiejszych filmach niż mechanicznie poruszające się, ciężkie gumowe kukły dodane głównie po to by udobruchać fanów nostalgii. A dobrze zrealizowane CGI (jak choćby większość ujęć z Fallen Kingdom) potrafi zapewnić spójny i immersyjny wygląd filmu.

Raptosaur

UWAGA SPOILERY...!!!!

Wyciekło kilka fragmentów z fabuły na stronie Jurassic Outpost...

- Maisie Lockwood zostanie porwana przez handlarzy dinozaurów..

- Początek filmu ponoć ma.nas przenieś do 1993 lub 1997 i pokazac fragment książki Crichtona Zaginiony Świat..kiedy to Dodgson kradnie z ludzmi Bosyn jaja dinozaurów...

- Po kilku latach Dodgson ma niby otworzyć na stałym lądzie coś w rodzaju Parku Jurajskiego okraszone nazwa DinoWorld....

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Denis Nedry hmmmm..... gdyby miał gotową broń w swoim jeepie i udało mu się jej użyć to jeszcze jako tako, ostatecznie o resztkach sił udaję mi się dotrzeć do brzegu wyspy po czym umiera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones